• Başkan Murat Aydın Öğretmenler Günü'nü Kutladı
 • Öğretmenler günü ilçemizde coşkuyla kutlandı
 • Zeytinburnu Buz Hokeyi Takımı'na Fair Play Ödülü
 • Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu
 • ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu'da Doğan Bebeklere "Hoş Geldin Bebek Seti" Hediyesi

Zeytinburnu’da ikamet eden ve yeni bebeği olan ailelerin ilk ihtiyaçlarının giderilmesine katkı sağlamak ve ailelerin mutluluğunu paylaşmak amacıyla ailelere “Hoş geldin bebek seti” hediye ediliyor.
27 Ağustos 2017 Pazar 21:18

Zeytinburnu Belediyesi, ilçede ikamet eden yeni doğum yapmış kadınları mutlu günlerinde yalnız bırakmıyor. Zeytinburnu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri yeni doğum yapmış kadınları evlerinde ziyaret ederek, annelere dünyaya gözlerini yeni açan minik bebekleri için "Hoş geldin bebek seti" hediye etti. Projeyle annelerin mutluluklarına ortak olunurken, maddi durumuna bakılmaksızın bebeklerin ilk ihtiyaçlarının giderilmesine de katkı sağlandı. 3 yıldır devam eden projeyle ilçede her sene yaklaşık 4 bin aileye bebeklerinin ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olunması amacıyla "Hoş geldin bebek seti" dağıtılıyor.

Ailelere hediye edilen hoş geldin bebek setlerinde ise yakalık, ıslak mendil, bebek bezi, battaniye, derece, biberon, şampuan gibi eşyalar bulunuyor. Hemşireler eşliğinde yapılan ev ziyaretlerinde annelere, lohusa bir annenin doğum sonrası hayatına ve bebeğine adapte olmasını kolaylaştıracak, çocuk bakımı konusunda bilgiler veriliyor. Hemşire ziyaretleri sayesinde anneler merak ettiği konularda bilgi alırken, yeni doğan bebekte herhangi bir sorun olup olmadığı da gözlenerek aileler uyarılıyor.

"Yılda 4 bine yakın hediye paketi dağıtılıyor"

Zeytinburnu'daki evlerde yeni doğum yapan anneleri ziyaret ederek onlara bebek setlerini ulaştıran ve annelerin dikkat etmesi gereken konularda ailelere tavsiyelerde bulunan hemşire Özlem Kardaş, "Yılda 4 bine yakın hediye paketi dağıtılıyor. Müracaat eden herkese, maddi açıdan hiçbir şeye bakılmadan gidiyor, hemşire olduğumu söylüyorum, tanıtıyorum kendimi. Soruları oluyor, bebekleri gösteriyorlar, sarılık var mı ne yapmam lazım diye soruyorlar. 7 yıllık hemşireyim tecrübelerime dayanarak bakıyorum. Çoğu bebekte sarılık oluyor ve anneler bunun farkında değil çünkü sütün önemini bilmiyorlar. Emziren annelerin bebeklerinde sarılığa çok az rastlanır, onu anlatıyorum. Biz çıktıktan sonra bizi arıyorlar nereyi arayıp teşekkür edebiliriz diye. Çok faydalı oluyor ve yine gelecek misiniz, siz bizim hemşiremiz olur musunuz diye talep geliyor. Yeni doğan bebekleri annelerin sürekli emzirmesi lazım. Öncelikle bu şart yoksa maalesef bebeklerimiz sarılık geçiriyor. Mama verilmemesi lazım" diye konuştu.

"İhtiyaçlarımız daha da arttığı için böyle yardımlar güzel oluyor"

Yeni doğan bir bebeğin ihtiyaçlarıyla birlikte geldiğini ve belediyelerin bu ihtiyaçları göz ederek davranmasının çok anlamlı olduğunu ifade eden Elif bebeğin annesi Gülüş Acay, "Mutlu oldum açıkçası yeni doğan bir çocuğun bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bir set. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yeni doğan bir çocuğun çok masrafı oluyor özellikle bu ikinci çocuğumuz ihtiyaçlarımız daha da arttığı için böyle yardımlar güzel oluyor. Çoğu ailenin de ihtiyacı olan bir şey. Doğru bilgileri almak önemli, sağlık sektöründe çalışan birine sormak içimizi rahatlatıyor. Vatandaşın düşünülmesi, kendini özel hissettiriyor, bunu herkes düşünmüyor sonuçta ufak şeyler bile mutlu edebilir bunlar da güzel şeyler. Normalde insanlar akrabayken bile ziyaret etmezken Başkanımızın böyle bir şey düşünmesi güzel" şeklinde konuştu.

"Belediyemizde katkıda bulunduğu için teşekkür ediyoruz"

Çocuğu olan aileler için böyle bir uygulama başlatılmasının çok güzel bir hareket olduğunu dile getiren baba Özer Acay, "Güzel bir uygulama her yerde yapılmayan bir uygulama sonuçta bunların hepsi bir masraf. Bunları karşılamak da aileye düşüyor belediyemizde katkıda bulunduğu için teşekkür ediyoruz" dedi.

Zeytinburnu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, önce ilçede doğum yapan aileleri belirliyor. Ardından maddi durumuna bakılmaksızın yeni bebeği olan aileler için "Hoş geldin bebek seti" hazırlanıyor ve ailelere ulaştırılıyor. Setin teslim edildiğine dair teslim formunun doldurulmasının ardından ekipler evlerden ayrılıyor.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler1

DİĞER HABERLER

 • Zehra & Hamza'nın görkemli nikahında izdiham yaşandı

  Zehra & Hamza'nın görkemli nikahında izdiham yaşandı

  Meral ve Musa Elmas’ın biricik evlatları Hamza ile Melahat ve Turan Sola’nın biricik kızları Zehra, Çağteks’te muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi.

 • Aydınlar Ocağı Türkiye’nin 2017 Karnesini açıkladı

  Aydınlar Ocağı Türkiye’nin 2017 Karnesini açıkladı

  Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Mimar Süleyman Uluocak’ın moderatörlüğünde Süleymaniye Darüziyafe ‘de yapılan Aydınlar Ocağı toplantısına alanlarında başarıları olan çok sayıda bilim adamı katıldı.

 • Bilge Nesil Kahvaltıda Buluştu

  Bilge Nesil Kahvaltıda Buluştu

  Zeytinburnu Bilge Nesil üyeleri, aileleriyle birlikte bin kişilik geleneksel kahvaltı programında buluştu. Kahvaltıda ailelere seslenen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın “Öğrencilerin ev ve okul dışındaki üçüncü mekanı artık Bilgi Evleri’dir.”dedi.

 • Zeytinburnu'nda korkunç olay! 2 aylık bebeğini öldürdü...

  Zeytinburnu'nda korkunç olay! 2 aylık bebeğini öldürdü...

  Zeytinburnu'nda 2 aylık Afgan bebek yüksekten düşme sebebiyle kaldırıldığı hastanede 1 aylık tedavi sonrasında can verdi. Olaydan 3 ay sonra ailenin 8 yaşındaki oğlunun itirafı, minik bebeğin babasının öfkesine kurban olduğunu ortaya çıkardı.

 • Başkan Murat Aydın'dan 'Havuz' Açıklaması

  Başkan Murat Aydın'dan 'Havuz' Açıklaması

  Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'dan 'havuz' kararıyla ilgili açıklama Başkan Murat Aydın, yaşam şekline müdahale iddialarıyla ilgili: "Böyle bir şey mümkün değil ve 'açık havuz' düzenlemesiyle ilgili ortaya atılan iddialara yanıt verdi.

 • Kent Konseyi Kadın Meclisi özel eğitim sınıfı açtı

  Kent Konseyi Kadın Meclisi özel eğitim sınıfı açtı

  Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülmen Güven önderliğinde yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

 • Zeytinburnu’nda STK’lar KUDÜS için tek yürek oldu

  Zeytinburnu’nda STK’lar KUDÜS için tek yürek oldu

  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Zeytinburnu, Eğitim Bir-Sen Zeytinburnu, Erbakan Vakfı Zeytinburnu, İlim Yayma Cemiyeti Zeytinburnu, İHH Zeytinburnu, TÜGVA ve Zihmender, Zeytinburnu Merkezefendi Camii’nde yaptıkları ortak basın açıklamasıyla Büyük Şeytan ABD'nin #Kudüs kararını kınadılar... İşte ortak o Basın açıklaması

 • Zeytinburnu'nda

  Zeytinburnu'nda "Kudüs" Protestosu

  Zeytinburnu’nda çok sayıda vatandaş Cuma namazı sonrası bir araya gelerek, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Açık havuz yasaklanamaz

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Açık havuz yasaklanamaz

  Zeytinburnu Belediye Meclisi kararıyla sitelerde açık havuz ile 1+1 konut yapımının kısıtlanması ve mescit yapımının zorunlu tutulması kararlarına hem bakanlıktan hem de sivil toplumdan tepki geldi.

 • Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar’da hizmete açıldı

  Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar’da hizmete açıldı

  Zeytinburnu’nda 50 Yıldır hizmet veren Tanrıverdi Kebap’ın sahibi Meclis Üyesi Metin Develi'yle Mustafa Keçeyapan ve Metin Keçeyapan'ın sahibi olduğu Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar Caddesinde görkemli bir açılışla hizmete girdi

 • Livza Zeytinburnu Fiyatları 650 Bin TL’den Başlıyor

  Livza Zeytinburnu Fiyatları 650 Bin TL’den Başlıyor

  Livza Zeytinburnu proje ön talep toplamaya başladı. 2+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alan Livza Zeytinburnu fiyatları 650 bin TL’den başlıyor… Tesa Grup iştiraki Tesa Yapı tarafından hayata geçirilen Livza Zeytinburnu projesi ön talep toplamaya başladı.

 • Zeytinburnu’nda artık açık havuz yapılamayacak

  Zeytinburnu’nda artık açık havuz yapılamayacak

  Zeytinburnu Belediye Meclisi İmar komisyonun yaptığı toplantıda imar uygulamalarıyla ilgili bazı plan notu değişikleri yapıldı. Zeytinburnu'nda Emsal Hesabına Göre Yapılacak Bütün Uygulamalarda Açık Havuz Yapılamayacak. CHP Zeytinburnu ilçe örgütü düzenlediği Basın Toplantısıyla bu karara çok sert tepki gösterdiler ve bu Zeytinburnu Halkının yaşam alanına müdahaledir dediler.

 • Zeytinburnu'nun 'Engelsiz Orkestra'sı Sepetçiler Kasrı'nda Sahne Aldı

  Zeytinburnu'nun 'Engelsiz Orkestra'sı Sepetçiler Kasrı'nda Sahne Aldı

  Notaların gücüyle iyileşip engellerini aşan görme engelli gençler, kurdukları dev orkestrayla tarihi Sepetçiler Kasrı'nda bir ilki gerçekleştirip yüzlerce kişiye konser verdi. 7 Aralık 2017 Perşembe 09:31

 • Zeytinburnu’nun huzuru masaya yatırıldı

  Zeytinburnu’nun huzuru masaya yatırıldı

  Zeytinburnu ilçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen sözlerine Kaymakam Ali Taşkın Balaban, Belediye Başkanı Murat Aydın ve Zeytinburnu Halkına ilçe emniyetine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek başladı. Özmen, mesai kavramı gözetmeden 7/24 Zeytinburnu halkının huzuru ve güvenliğini için görevimizin başında olduğumuz bilmenizi isteriz dedi.

 • Zeytinburnu Meclisinde imar değişikliği tartışması

  Zeytinburnu Meclisinde imar değişikliği tartışması

  Zeytinburnu Belediye Meclisi İmar Değişikleri yoğunluğu olan bir gündemle toplandı. Mecliste özellikle 1+1 Dairelerle ilgili yapılan imar değişikliği büyük tartışmaya neden oldu

 • Seyyidnizam Kütüphanesi 24 Saat Vatandaşlara Hizmet Veriyor

  Seyyidnizam Kütüphanesi 24 Saat Vatandaşlara Hizmet Veriyor

  Vatandaşların kitaplara daha kolay ulaşmasını sağlamak ve kütüphane kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla Zeytinburnu'nda Seyyidnizam Kütüphanesi açıldı.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.6%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan