• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu'nun ablası Tülin Şahin Hakka yürüdü

Zeytinburnu Belediyesi 5.Dönem Meclis Üyesi 1.Noter Başkatibi TÜLİN ŞAHİN Ablamız, Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi yarın (Çarşamba) Öğlen namazına müteakip Zeytinburnu Yenidoğan camii den kaldırılacaktır. Mekanı cennet olsun.
22 Ağustos 2017 Salı 10:56

 

TÜLİN ŞAHİN KİMDİR?

Tülin ŞAHİN; 1952 yılında Görele'de Çavuşlu nüfusuna kaydolmuş ama, Zeytinburnu'nda doğmuş. Tahsilini Zeytinburnu'nda tamamlamış ve daha çocuk yaşta Zeytinburnu Noterliği nde işe başlamış. 26 yıl aynı noterlikte çalışmış, Başkatip unvanı ile 1992 yılında emekli olmuş. Ve halen sözleşmeli olarak aynı noterlikte, yani Zeytinburnu 1. Noterliği'nde Başkatip olarak görevine devam ediyor, 4 erkek çocuk annesi. Açık Öğretim Fakültesi Mahalli İdareler ve Yerel Yönetim Bölümü'nde tahsil hayatı devam ediyor. Büyük oğlu Lefkoşa Yakındoğu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirmiş. İki numara ise. Süleyman Demirel Üniversitesi İthalat İhracat Bölümü'nü bitirmiş ve Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi. Diğer iki oğlu ikiz. Onlarda İsmail Rüştü Olcay Lisesi son sınıf öğrencileri. Eşi, Zeytinburnu'nda elektronik işiyle uğraşıyor.

Kısaca, özgeçmişini verdiğimiz Tülin ŞAHİN, tabiri caizse tamamen bir sosyal yardımlaşma ve dayanışma delisi. İnsanlara hizmet etmekten aldığı zevki başka bir şeyden alamadığını söylüyor. Bakın halen görev yaptığı sosyal kurumlar nelermiş: Zeytinburnu İlkokulları Fakir Çocuklarını Koruma Derneği kuruculuğu ve daha sonra Zeytinburnu Ziya Gökalp İlkokulu Fakir Çocuklarını Koruma Derneği kurucu başkanlığı. Bu görevi halen devam ediyor. Zeytinburnu İsmail Rüştü Olcay Lisesi Okul ve Öğrencilerini Koruma Derneği Başkanlığı. Bu görevden daha sonra kendi isteği ile istifa ediyor ve halen aynı derneğin denetçiliğini yapıyor. Zeytinburnu Emniyet Binalarını Onarma ve Yaptırma Derneği kurucu üyeliği. Zeytinburnu'nda iki emniyet binası, devlet-halk işbirliği ile O'nun zamanında yapılmış. Mensucat Santral Lisesi Koruma Derneği üyeliği devam ediyor. Atatürkçü Düşünce Derneği'nin aktif bir üyesi. Zeytinburnu Tüm Giresunlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesi olarak, aktif görevler üstlenmiş. Zeytinburnu Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği üyeliği. Zeytinburnu Spor Kulübü üyeliği. Görele ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sekreterliği ve üyeliği. Çavuşlu ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Demeği üyeliği.

Evet. Tülin Şahin bu sosyal kuruluşlarda aktif görevler yaparken, politika ile de yakından ilgilenmiş. 1992 yılında yeniden kurulan Cumhuriyet Halk Partisi Zeytinburnu Kurucu Meclis Üyesi olarak görev almış. İki yıl fiilen bu göreve devam etmiş, yönetimden istifa etmiş ama parti üyeliği devam ediyor. Bütün bu görevleri "kadın kişiliği" ile en güzel biçimde yaptığına inanıyor. Ve, "Ben iyi bir Zeytinburnu'lu, aynı zamanda ¡yi bir GİRESUNLUYUM. Bu sevginin eğitim, kültür, sanat, sosyal yaşam ve diğer etkinliklerini içine alan bir güneş gibi içime doğuyor" diyor.

Sosyal ve politik yaşamda bir tespitte bulunuyor Sayın Şahin ve diyor ki. "Hâlâ erkeklerin önde olduğu bir kulvarda biz kadınların istenilen ölçüde politize olamama nedeniyle demokratik hak ve özgürlüklerimizin gerisinde kalındığını düşünürüm."

Zeytinburnu'ndaki çarpık kentleşmeye de isyan eden Tülin Şahin, "Gecekondudaki yaşam süreci, hızla yerini çağdaş yapılaşma anlayışına yöneltti. İşte bu acelecilik, plan ve projesizlik yüzünden ne yazık ki, Zeytinburnu arzu edilen bir şehir yapısına kavuşamadı" diye serzenişte bulunuyor. Biz Tülin Şahin'i çok yakından tanıyoruz. Okuyucularımızın daha iyi tanıması için bir portresini çizelim istedik

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

 Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

 • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

 • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

 • Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli 20 yaşındaki Murat Yurtcu, aldığı müzik eğitimi sayesinde yüzde 98 olan otizm engelini yüzde 45'e kadar düşürdü.

 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Dünyanın en büyük kitap fuarı olarak kabul edilen Frankfurt Kitap Fuarı sona erdi. Yayıncılık sektörünü ve kitapseverleri bir araya getiren kitap fuarını 5 günde yaklaşık 300 bin kişi ziyaret etti. 7 bin katılımcının bulunduğu fuarda ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’na Türk ve yabancı ziyaretçilerin ilgisi yoğundu.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan