• Başkan Murat Aydın Öğretmenler Günü'nü Kutladı
 • Öğretmenler günü ilçemizde coşkuyla kutlandı
 • Zeytinburnu Buz Hokeyi Takımı'na Fair Play Ödülü
 • Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu
 • ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu'nun ablası Tülin Şahin Hakka yürüdü

Zeytinburnu Belediyesi 5.Dönem Meclis Üyesi 1.Noter Başkatibi TÜLİN ŞAHİN Ablamız, Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi yarın (Çarşamba) Öğlen namazına müteakip Zeytinburnu Yenidoğan camii den kaldırılacaktır. Mekanı cennet olsun.
22 Ağustos 2017 Salı 10:56

 

TÜLİN ŞAHİN KİMDİR?

Tülin ŞAHİN; 1952 yılında Görele'de Çavuşlu nüfusuna kaydolmuş ama, Zeytinburnu'nda doğmuş. Tahsilini Zeytinburnu'nda tamamlamış ve daha çocuk yaşta Zeytinburnu Noterliği nde işe başlamış. 26 yıl aynı noterlikte çalışmış, Başkatip unvanı ile 1992 yılında emekli olmuş. Ve halen sözleşmeli olarak aynı noterlikte, yani Zeytinburnu 1. Noterliği'nde Başkatip olarak görevine devam ediyor, 4 erkek çocuk annesi. Açık Öğretim Fakültesi Mahalli İdareler ve Yerel Yönetim Bölümü'nde tahsil hayatı devam ediyor. Büyük oğlu Lefkoşa Yakındoğu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirmiş. İki numara ise. Süleyman Demirel Üniversitesi İthalat İhracat Bölümü'nü bitirmiş ve Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi. Diğer iki oğlu ikiz. Onlarda İsmail Rüştü Olcay Lisesi son sınıf öğrencileri. Eşi, Zeytinburnu'nda elektronik işiyle uğraşıyor.

Kısaca, özgeçmişini verdiğimiz Tülin ŞAHİN, tabiri caizse tamamen bir sosyal yardımlaşma ve dayanışma delisi. İnsanlara hizmet etmekten aldığı zevki başka bir şeyden alamadığını söylüyor. Bakın halen görev yaptığı sosyal kurumlar nelermiş: Zeytinburnu İlkokulları Fakir Çocuklarını Koruma Derneği kuruculuğu ve daha sonra Zeytinburnu Ziya Gökalp İlkokulu Fakir Çocuklarını Koruma Derneği kurucu başkanlığı. Bu görevi halen devam ediyor. Zeytinburnu İsmail Rüştü Olcay Lisesi Okul ve Öğrencilerini Koruma Derneği Başkanlığı. Bu görevden daha sonra kendi isteği ile istifa ediyor ve halen aynı derneğin denetçiliğini yapıyor. Zeytinburnu Emniyet Binalarını Onarma ve Yaptırma Derneği kurucu üyeliği. Zeytinburnu'nda iki emniyet binası, devlet-halk işbirliği ile O'nun zamanında yapılmış. Mensucat Santral Lisesi Koruma Derneği üyeliği devam ediyor. Atatürkçü Düşünce Derneği'nin aktif bir üyesi. Zeytinburnu Tüm Giresunlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesi olarak, aktif görevler üstlenmiş. Zeytinburnu Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği üyeliği. Zeytinburnu Spor Kulübü üyeliği. Görele ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sekreterliği ve üyeliği. Çavuşlu ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Demeği üyeliği.

Evet. Tülin Şahin bu sosyal kuruluşlarda aktif görevler yaparken, politika ile de yakından ilgilenmiş. 1992 yılında yeniden kurulan Cumhuriyet Halk Partisi Zeytinburnu Kurucu Meclis Üyesi olarak görev almış. İki yıl fiilen bu göreve devam etmiş, yönetimden istifa etmiş ama parti üyeliği devam ediyor. Bütün bu görevleri "kadın kişiliği" ile en güzel biçimde yaptığına inanıyor. Ve, "Ben iyi bir Zeytinburnu'lu, aynı zamanda ¡yi bir GİRESUNLUYUM. Bu sevginin eğitim, kültür, sanat, sosyal yaşam ve diğer etkinliklerini içine alan bir güneş gibi içime doğuyor" diyor.

Sosyal ve politik yaşamda bir tespitte bulunuyor Sayın Şahin ve diyor ki. "Hâlâ erkeklerin önde olduğu bir kulvarda biz kadınların istenilen ölçüde politize olamama nedeniyle demokratik hak ve özgürlüklerimizin gerisinde kalındığını düşünürüm."

Zeytinburnu'ndaki çarpık kentleşmeye de isyan eden Tülin Şahin, "Gecekondudaki yaşam süreci, hızla yerini çağdaş yapılaşma anlayışına yöneltti. İşte bu acelecilik, plan ve projesizlik yüzünden ne yazık ki, Zeytinburnu arzu edilen bir şehir yapısına kavuşamadı" diye serzenişte bulunuyor. Biz Tülin Şahin'i çok yakından tanıyoruz. Okuyucularımızın daha iyi tanıması için bir portresini çizelim istedik

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

 Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Zehra & Hamza'nın görkemli nikahında izdiham yaşandı

  Zehra & Hamza'nın görkemli nikahında izdiham yaşandı

  Meral ve Musa Elmas’ın biricik evlatları Hamza ile Melahat ve Turan Sola’nın biricik kızları Zehra, Çağteks’te muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi.

 • Aydınlar Ocağı Türkiye’nin 2017 Karnesini açıkladı

  Aydınlar Ocağı Türkiye’nin 2017 Karnesini açıkladı

  Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Mimar Süleyman Uluocak’ın moderatörlüğünde Süleymaniye Darüziyafe ‘de yapılan Aydınlar Ocağı toplantısına alanlarında başarıları olan çok sayıda bilim adamı katıldı.

 • Bilge Nesil Kahvaltıda Buluştu

  Bilge Nesil Kahvaltıda Buluştu

  Zeytinburnu Bilge Nesil üyeleri, aileleriyle birlikte bin kişilik geleneksel kahvaltı programında buluştu. Kahvaltıda ailelere seslenen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın “Öğrencilerin ev ve okul dışındaki üçüncü mekanı artık Bilgi Evleri’dir.”dedi.

 • Zeytinburnu'nda korkunç olay! 2 aylık bebeğini öldürdü...

  Zeytinburnu'nda korkunç olay! 2 aylık bebeğini öldürdü...

  Zeytinburnu'nda 2 aylık Afgan bebek yüksekten düşme sebebiyle kaldırıldığı hastanede 1 aylık tedavi sonrasında can verdi. Olaydan 3 ay sonra ailenin 8 yaşındaki oğlunun itirafı, minik bebeğin babasının öfkesine kurban olduğunu ortaya çıkardı.

 • Başkan Murat Aydın'dan 'Havuz' Açıklaması

  Başkan Murat Aydın'dan 'Havuz' Açıklaması

  Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'dan 'havuz' kararıyla ilgili açıklama Başkan Murat Aydın, yaşam şekline müdahale iddialarıyla ilgili: "Böyle bir şey mümkün değil ve 'açık havuz' düzenlemesiyle ilgili ortaya atılan iddialara yanıt verdi.

 • Kent Konseyi Kadın Meclisi özel eğitim sınıfı açtı

  Kent Konseyi Kadın Meclisi özel eğitim sınıfı açtı

  Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülmen Güven önderliğinde yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

 • Zeytinburnu’nda STK’lar KUDÜS için tek yürek oldu

  Zeytinburnu’nda STK’lar KUDÜS için tek yürek oldu

  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Zeytinburnu, Eğitim Bir-Sen Zeytinburnu, Erbakan Vakfı Zeytinburnu, İlim Yayma Cemiyeti Zeytinburnu, İHH Zeytinburnu, TÜGVA ve Zihmender, Zeytinburnu Merkezefendi Camii’nde yaptıkları ortak basın açıklamasıyla Büyük Şeytan ABD'nin #Kudüs kararını kınadılar... İşte ortak o Basın açıklaması

 • Zeytinburnu'nda

  Zeytinburnu'nda "Kudüs" Protestosu

  Zeytinburnu’nda çok sayıda vatandaş Cuma namazı sonrası bir araya gelerek, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Açık havuz yasaklanamaz

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Açık havuz yasaklanamaz

  Zeytinburnu Belediye Meclisi kararıyla sitelerde açık havuz ile 1+1 konut yapımının kısıtlanması ve mescit yapımının zorunlu tutulması kararlarına hem bakanlıktan hem de sivil toplumdan tepki geldi.

 • Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar’da hizmete açıldı

  Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar’da hizmete açıldı

  Zeytinburnu’nda 50 Yıldır hizmet veren Tanrıverdi Kebap’ın sahibi Meclis Üyesi Metin Develi'yle Mustafa Keçeyapan ve Metin Keçeyapan'ın sahibi olduğu Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar Caddesinde görkemli bir açılışla hizmete girdi

 • Livza Zeytinburnu Fiyatları 650 Bin TL’den Başlıyor

  Livza Zeytinburnu Fiyatları 650 Bin TL’den Başlıyor

  Livza Zeytinburnu proje ön talep toplamaya başladı. 2+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alan Livza Zeytinburnu fiyatları 650 bin TL’den başlıyor… Tesa Grup iştiraki Tesa Yapı tarafından hayata geçirilen Livza Zeytinburnu projesi ön talep toplamaya başladı.

 • Zeytinburnu’nda artık açık havuz yapılamayacak

  Zeytinburnu’nda artık açık havuz yapılamayacak

  Zeytinburnu Belediye Meclisi İmar komisyonun yaptığı toplantıda imar uygulamalarıyla ilgili bazı plan notu değişikleri yapıldı. Zeytinburnu'nda Emsal Hesabına Göre Yapılacak Bütün Uygulamalarda Açık Havuz Yapılamayacak. CHP Zeytinburnu ilçe örgütü düzenlediği Basın Toplantısıyla bu karara çok sert tepki gösterdiler ve bu Zeytinburnu Halkının yaşam alanına müdahaledir dediler.

 • Zeytinburnu'nun 'Engelsiz Orkestra'sı Sepetçiler Kasrı'nda Sahne Aldı

  Zeytinburnu'nun 'Engelsiz Orkestra'sı Sepetçiler Kasrı'nda Sahne Aldı

  Notaların gücüyle iyileşip engellerini aşan görme engelli gençler, kurdukları dev orkestrayla tarihi Sepetçiler Kasrı'nda bir ilki gerçekleştirip yüzlerce kişiye konser verdi. 7 Aralık 2017 Perşembe 09:31

 • Zeytinburnu’nun huzuru masaya yatırıldı

  Zeytinburnu’nun huzuru masaya yatırıldı

  Zeytinburnu ilçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen sözlerine Kaymakam Ali Taşkın Balaban, Belediye Başkanı Murat Aydın ve Zeytinburnu Halkına ilçe emniyetine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek başladı. Özmen, mesai kavramı gözetmeden 7/24 Zeytinburnu halkının huzuru ve güvenliğini için görevimizin başında olduğumuz bilmenizi isteriz dedi.

 • Zeytinburnu Meclisinde imar değişikliği tartışması

  Zeytinburnu Meclisinde imar değişikliği tartışması

  Zeytinburnu Belediye Meclisi İmar Değişikleri yoğunluğu olan bir gündemle toplandı. Mecliste özellikle 1+1 Dairelerle ilgili yapılan imar değişikliği büyük tartışmaya neden oldu

 • Seyyidnizam Kütüphanesi 24 Saat Vatandaşlara Hizmet Veriyor

  Seyyidnizam Kütüphanesi 24 Saat Vatandaşlara Hizmet Veriyor

  Vatandaşların kitaplara daha kolay ulaşmasını sağlamak ve kütüphane kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla Zeytinburnu'nda Seyyidnizam Kütüphanesi açıldı.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.6%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan