Topkapı’da Alt yapı hazırlıklarının ardından kurulan çadırlara yerleşen hayvan sahipleri, ilk kurbanlıklarını satarak siftah yaptı. Çok sayıda kurban çadırının yer aldığı alanda titiz bir çalışma yapıldı. Havyan satıcılarının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hazırlanan kurban satış alanında alıcılar için çok özel kesim noktaları da oluşturuldu. Veteriner hekimliği tarafından kontrolleri yapılan kurbanlıklara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Pazarın en gözde kurbanlıklardan biri ise Paşa, ağırlığı tam bir TON buna benzer yüzlerce Büyükbaş ve küçükbaş hayvan Topkapı’da ki kurban pazarına  Bingöl, Kastamonu, Bitlis, Amasya, Muş, Afyon ve Tokat’tan getirildi.

Topkapı’da kurban pazarında veteriner hekim geniş çaplı bir inceleme yapıyor. Evrakları eksik olan, damızlık ve bakanlığın belirlediği kriterlere uymayan, antibiyok uygulaması olmuş hiçbir kurbanlık bu pazara giremiyor. Bu pazara kurbanlık almak için gelen müşteriler kurbanlığını seçmesinin ardından pazarın veteriner hekimi tarafından seçtiği hayvanla ilgili tüm bilgiler en ince ayrıntısına kadar kendisine aktarılıyor. Bu pazarda Hayvanların hepsi yerli ve kurbanlık için uygun olması en önemli kriter.

Kurban Pazarının koordinasyonu yapan Zeytinburnu’muzun sevilen simalarından Enver Tuncer, Kurban almak isteyen hemşerilerimiz PAZARIMIZDAN rahatlıkla kurbanlık hayvanlarını alabilirler. Onlar gönül rahatlığı için gerekli tüm hazırlıkları yaptık. Allah hepsinin kurbanını şimdiden kabul etsin dedi.

         BAYRAMPAŞA KURBAN PAZARI

HER BÜTÇEYE UYGUN KURBANLIK BULUNUR

ADRES: Orta Mahalle Anıt sokak No: 4 Bayrampaşa

( 2.Matbaacılar sitesi karşısı,Timaş AVM v Labella Düğün salonu arkası 

Telefon: 0 533 556 89 76, 0 533 522 02 76

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL