• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

MİYAD'dan Kuran Öğrencilerine hediye

Midyat İşadamları Derneği tarafından Kuran-ı Kerim okumayı öğrenen 70 kız ve erkek öğrenciye hediye dağıtıldı.

18 Ağustos 2017 Cuma 09:03

Midyat'ta faaliyet gösteren Midyat İşadamları Derneği (MİYAD), Gölcük Mahallesi'nde bulunan Mele Haci Camii Yaz Kur'an Kursu'nda 3 ay gibi kısa bir sürede Kuran'ı Kerim okumaya geçen 70 öğrenciye teşvik amaçlı olarak beslenme ve okul çantası, top kek ve meyve suyu dağıttı.

Midyat Müftülüğü'nce açılan Yaz Kur'an Kursuna katılan öğrencilere Kuran-ı Kerim öğretimi, hadis ezberleme ve İslam Ahlakı, temel dini bilgiler, çocukların sosyal gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verildi.

Camide düzenlenen ve Midyat İşadamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya ve Başkan Yardımcısı Hekim Arslan, Cami İmam Hatibi ve Kuran Kursu Öğretmeni Murat Aksu, Kuran Kursu Öğretmeni Mehmet Münir Kurnazın katıldığı törenle öğrencilere hediyeleri dağıtıldı. Programın sonunda kuran kursu kız öğrencileri tarafından ilahiler seslendirildi.

Törende bir açıklama yapan Cami imam Hatibi ve Kuran Kursu Öğretmeni Murat Aksu, "Buraya gelerek çocuklarımıza hediye dağıtan, çanta veren işadamımız Abdulhakim beye teşekkür ediyoruz. Kur'an-ı Kerim'i okumaya teşvik edilmesi, yönlerini okumaya çevirmeleri, insanların cahil kalmaması bakımından bu tür hediyeler önemlidir. Ümidimi o ki bu kurs tamamlandığında anne ve babaları evde haftada 2-3 defa çocuklarına (Kur'an-ı Kerim) okutmalıdırlar. Kurs tamamlandı ve başka bir yaza kadar, yazdan yaza okunacak değil, daimidir. Hayatın kitabıdır. Hayatımızın tamamında olmalıdır ve her gün okumalıyız" dedi.

Çocukların eğitiminin yanında manevi olarak da yetiştirilmelerinin önem arz ettiğini dile getiren Midyat işadamları Demeği Başkanı Abdulhakim Kaya da, yaptığı açıklamada, "Bu çocuklarımızla bugün çok mutlu oldum. Bu camimize mahallenin tüm çocukları gelip Kur'an-ı Kerim'i okuyorlar. Çok mutlu olduk bundan. Murat hocamıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu çocuklarımız Kur'an-ı Kerim'i hatmetmemişler, öğrenmişler. Bizde onları kutladık ve hediye verdik. İnşallah diğer çocuklara da örnek olur. Kur'an-ı Kerim'i okumak ve hatmetmek çok önemlidir. Bütün çocuklann Kur'an-ı Kerim'i öğrenmelerini istiyoruz. Allah'ın kitabıdır. Bundan dolayı bunda daha önemli bir kitap yoktur. Herkesin öğrenmesi lazım" dedi.

Kuran kursu öğrencisi Soner Aydın, "Bu camide Kuran okuduk, Kur'an öğrendik. Bugün Kuran'da (kurs) son günümüz. Bugün bize hediye getirdiler çok sevindik. Bu hediyeleri getirenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Kuran kursu öğrencisi Baran Aydın, "Bu tatilimizde camiye geldik. Tatilimiz güzel geçti. Bugün son gün olduğu için de bizlere hediye getirdiler. Mutlu olduk. Teşekkür ediyoruz" dedi.

Kuran kursu öğrencisi Bahriye Samsar, "Kuran'a (kurs) geldik, Kuran'ı hatmettik. Bundan dolayı bize hediye getirdiler. Teşekkür ediyorum" dedi.

Kuran kursu öğrencisi Fatma Akça, "Kuran'a (kurs) geldik, Kuran'ı hatmettik. Bugün son günümüz olduğu için bize hediye getirdiler. Hediyeler içi onlara teşekkür ediyorum" dedi.

Kuran kursu öğrencisi Rukiye Çelik, "Buraya geliyoruz Kuran okuyoruz, Kuran'ı hatmettik. Kuran (okumak) iyi bir şeydir. Kuran'ı diğer çocuklara da (öğretiyoruz). Buraya gelen ve Kuran'ı hatmeden, onlara hediye getirenlere teşekkür ediyorum" dedi.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat Aydın, 39 ilçeli İstanbul’un en iddialı belediye başkanları arasında. Çalışkanlığı ile İstanbul’un olumsuz yüklerini sırtlanmış bir ilçede gidişatı tersine çeviren, sürpriz işler çıkartan bir performans gösteriyor.

 • Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu 14. Genel Kurulu yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Zetinburnu Belediye Meclis Başkanı Cemal Merdan yeniden yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

 • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

 • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

 • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan