• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Bulvar Caddesi Yeni Yüzüne Kavuşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğiyle başlatılan 58'inci Bulvar Caddesi'nin bakım onarım çalışmaları hızla devam ediyor.

19 Ağustos 2017 Cumartesi 12:26

Zeytinburnu ilçenin kalbi olarak bilinen 58'inci Bulvar Caddesi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğiyle başlatılan bakım onarım çalışmaları devam ediyor. Proje kapsamında İSTON çalışanlarının görev aldığı kapalı caddeye, otopark alanları, yol ve kaldırımlar yeniden düzenlenerek cadde ve meydan ferah bir hale getirilecek. 58. Bulvar'daki trafiği rahatlatmayı amaçlayan projede yol 2 şeritli ve tek yönlü trafiğe açılacak. Aynı zamanda modern kaldırımlarla düzenlenen cadde, 112 araçlık cep otopark yapılacak. Caddenin Ekim ayının sonunda yeni görünümüne kavuşmuş olması bekleniyor.

"Uzunluğu bin metre olan Cadde'nin 300 metresi trafiğe kapalı olacak"

58'inci Bulvar Caddesinin öneminden bahseden Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Semih Demirci, "Zeytinburnu Bulvar Caddesi, Zeytinburnu ilçemizin en önemli caddesi. Bu cadde 2005 yılında yenilenmişti fakat ekonomik ömrünü tamamladı. Bizde bu bağlamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTON'la beraber Zeytinburnu Belediyesi olarak caddemizin yenileme çalışmasına başladık. Çalışmamız 15 Temmuzda başladı, yaklaşık olarak Ekim ayı sonunda tamamlanmış olacak. Caddemizin uzunluğu yaklaşık olarak bin metre. Bunun 700 metrelik bölümü trafiğe açık, diğer 300 metresi de trafiğe kapalı olan bölüm. Bu yenileme çalışması kapsamında kaldırımlarımız ortalama 4 buçuk metre genişliğinde olacak. 112 araçlık bir otoparkımız ve iki şerit tek yön çalışan bir trafik akışımız olacak. Bulvar Caddemizin dönüşten sonraki trafiğe kapalı olan kısım kesinlikle trafiğe açılmayacak. Sadece gece 00: 00'dan sabah 06: 00'ya kadar esnafın mal taşımasına izin verilecek. Şu an 15 personelimiz çalışıyor, aslında ekibi arttırma imkanımız mevcut ama hayatı da tamamen durduramıyoruz. Çünkü 58'inci Bulvar Caddesi insan sirkülasyonunun en yoğun olduğu cadde. Öncelikli hedefimiz bayrama kadar ilk bölümü bitirmek. Bayramdan sonrada bir ekip trafiğe açık alandan diğer ekipte trafiğe kapalı olan alandan başlayacak. Ekim ayı sonu itibariyle de bitirmeyi düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

"15 Temmuz Meydanı da yenileniyor"

Vatandaşlarımızdan caddeyi korumalarını istiyorum diyen Demirci, "Kaldırımlara özellikle araç çıkartılmamasını istiyoruz. Korunması yönünde vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyoruz. Otoparka İSPARK ile devam edeceğiz. Eğer burada kontrollü parklanma olmadığı taktirde araçlar gelecek sabahtan akşama kadar kalacak, haliyle de bu durum esnafa olumsuz yönde etki edecek. Bu sayede işi olan gelecek işi olmayan aracını bırakamayacak. Zeytinburnu Belediyesi olarak 15 Temmuz Meydanımızında yenileme anlaşmamızı yaptık. Meydanımızda komple bu caddeye uygun olarak yeniliyoruz. Artık meydanımızda bir sahne olacak, portatif sahne kurmak durumda kalmayacağız. Kısmen de yeşillendireceğimiz yeni bir Meydan bizi bekliyor" diye konuştu.

Yıllardır 58'inci Bulvar Caddesinde esnaflık yapan Mehmet Develi ise, "Güzel bir çalışma Zeytinburnumuz için hayırlı uğurlu olsun. Burası Zeytinburnu'nun en önemli caddelerinden biri. Yapılan bu çalışmanın bu caddeye daha güzel değerler ve katkılar getireceğini düşünüyoruz, hayırlı uğurlu olsun" dedi.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat Aydın, 39 ilçeli İstanbul’un en iddialı belediye başkanları arasında. Çalışkanlığı ile İstanbul’un olumsuz yüklerini sırtlanmış bir ilçede gidişatı tersine çeviren, sürpriz işler çıkartan bir performans gösteriyor.

 • Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu 14. Genel Kurulu yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Zetinburnu Belediye Meclis Başkanı Cemal Merdan yeniden yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

 • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

 • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

 • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan