• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Marmara Depremini Zeytinburnu kaç şiddetinde hissedecek?

İstanbul'da deprem 6 ilçede 9 büyüklüğünde hissedilecek. Prof. Dr. Celal Şengör, İstanbul’u bekleyen depremin maksimum büyüklüğünün 7.6 olarak tahmin ettiklerini ve depremin şiddetinin sahil ilçeleri Yeşilköy ve Tuzla’da 10 olarak hissedileceğini söylüyor. Uzmanlar İstanbul'un depreme hazır olmadığının da altını çiziyor.
17 Ağustos 2017 Perşembe 12:23

İstanbul'da depremi hangi ilçe kaç şiddetinde hissedecek? Artıgerçek'te yer alan habere göre, Prof. Xavier Le Pichon başkanlığında geçtiğimiz yıllarda Marmara denizinin tabanında yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, İstanbul’da olası bir depremin bölgelere göre büyüklüğü söyle saptandı:

Zeytinburnu: 9 şiddetinde sarsılacak. Merkez üssüne olan uzaklığı 12 km

Kadıköy: 6 şiddetinde sarsılacak. Depremin merkez üssüne

Eminönü: 9 şiddetinde sarsılacak. Depremin merkez üssüne uzaklığı 16 km

Fatih: 9 şiddetinde sarsılacak. Merkez üssüne uzaklığı 14-15 km

Bakırköy: 9 şiddetinde sarsılacak. Bazı yerler 10 şiddetine maruz kalabilir.

Avcılar: 9 şiddetinde sarsılacak. Bazı alanlar 10 şiddetine maruz kalabilir.

Küçükçekmece: 8 şiddetinde sarsılacak. Merkez üssüne olan uzaklığı 14 km

 İstanbul'da depremi hangi ilçe kaç şiddetinde hissedecek? Sucuoğlu’nun hazırladığı ‘Deprem Kartları’nda, Prof. Dr. Celal Şengör’ün bugün açıkladığı 7.2 büyüklüğünde deprem tahmininin gerçekleşmesi durumunda İstanbul’da incelenen 100 bin 665 betonarme binanın 24 bin 190’ının çökmesi veya ağır hasar görmesi bekleniyor. İstanbul'da depremi hangi ilçe kaç şiddetinde hissedecek? Prof. Dr. Haluk Sucuoğlu’nun İBB için geçtiğimiz yıllarda hazırladığı proje sonuçlarına göre İstanbullular şu riskle karşı karşıya: İstanbul'da depremi hangi ilçe kaç şiddetinde hissedecek? Küçükçekmece: İBB Afet merkezinin raporunda deprem konusunda en riskli ilçe olarak belirtiliyor. Fakat olası bir depremde yıkılacak bina sayısı diğer ilçelere göre düşük. Küçükçekmece’deki 53 bin 138 binanın 9 bini yıkılma riski taşıyor. İstanbul'da depremi hangi ilçe kaç şiddetinde hissedecek? Güngören: En riskli ilçe Küçükçekmece olarak açıklansa da araştırma sonuçları aslında en riskli ilçenin Güngören olduğunu gösteriyor. Güngören’deki 9 bin 538 binanın 7 bin 300’ü yıkılma riski taşıyor.İstanbul'da depremi hangi ilçe kaç şiddetinde hissedecek? Bahçelievler: İstanbul depreminde en fazla ölüm ve bina çökmelerinin yaşanacağı semtlerden biri de Bahçelievler. Büyükşehir Belediyesi'nin bina taramasına göre Bahçelievler’deki 20 bin 424 binadan 15 bini yüksek risk altında.İstanbul'da depremi hangi ilçe kaç şiddetinde hissedecek? Fatih: Olası bir depremde incelenen 27 bin 884 binanın 2 bin 750’si yüksek yıkılma riski taşıyor.

İstanbul'da depremi hangi ilçe kaç şiddetinde hissedecek? Açıklamada, depremle ilgili İstanbul Valiliği’ne yöneltmiş oldukları sorulara bilgilerin 'gizlilik' gerekçe gösterilerek paylaşılmadığı belirtildi. AFAD yetkililerinin kendilerini davet ederek sadece sözlü bilgi paylaşabilecekleri beyanında bulunduklarını açıklayan TMMOB İl Kordinasyon Kurulu Sekreteri Cevahir Efe Akçelik, sordukları sorularda toplanma alanlarının sayısı ve durumu, çadır alanlarının konumu, acil durum yollarının belirlenip belirlenmediği, bu alanların kapasiteleri ve yaşamsal malzemelerin ne boyutta hazırlandığı gibi sorular olduğunu söyledi. Akçelik'e göre sadece bu durum bile İstanbul'un depreme hazırlıksız olduğunun en büyük kanıtı.

İstanbul'da depremi hangi ilçe kaç şiddetinde hissedecek? Kentsel dönüşüm projelerinin bir bilinmeze işaret ettiğini belirten Akçelik, Torun Center, Anthill, Starcity Outlet Center, Zaman Gazetesi Binası, Ağaoğlu My City, Forum İstanbul, DAP Royal Center, TOKİ Avrupa Konutları, Capacity AVM, Çınar Olimpia Park Sitesi, Selenium Plaza gibi birçok yerin acil eylem planında deprem toplanma alanı olarak belirtildiğini ancak bugün yapılaşmaya açıldığını hatırlattı.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat Aydın, 39 ilçeli İstanbul’un en iddialı belediye başkanları arasında. Çalışkanlığı ile İstanbul’un olumsuz yüklerini sırtlanmış bir ilçede gidişatı tersine çeviren, sürpriz işler çıkartan bir performans gösteriyor.

 • Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu 14. Genel Kurulu yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Zetinburnu Belediye Meclis Başkanı Cemal Merdan yeniden yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

 • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

 • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

 • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan