Uluocak ailesin çınarlarından Hacı Mithat Uluocak yaklaşık bir aydır yoğun bakımda tedavi görüyordu. Daha önce kalp ameliyatı geçiren Hacı amcamıza kalp pili takılmıştı. Kalpden sonra ciğerlerinde de sorun ortaya çıkan Hacı Mithat Amcamız tedavi esnasında enfeksiyon kaptı ve yoğunbakıma düştü. Yaşlılığın etkisiylede yapılan tedavilere cevap vermeyince Hacı Annemizden 27 Yıl sonra Hacı Amcamız 90 Yaşında aramızdan ayrıldı

Mimar Süleyman Uluocak ve Nevzat Uluocak ile Amcazade çocukları olan Mithat Amcamızın vefat Uluocak ailesini derin üzüntüye boğdu. Cuma günü Cuma namazına müteakip Hacı Muthat Uluocak için Ulu Camide cenaze namazı kılındı. Kılınan cenaze namaźı ve alınan helalliklerin ardından Hacı amcamız Kazlıçeşmede ki aile kabristanlığına defn edildi.

Merhumun cenazesine sevenleri ve dostlarının yanı sıra AK Parti ilçe Başkanı Bahattin Ünver, MHP İlçe Başkanı Reşat Ok, Ordulular Dernek Başkanı Recai Memiş, AK Parti ilçe teşkilat Başkanı Hasan Memiş, torunu Ahmet Uluocak, Amca çocuklarından Süleyman Uluocak, Nevzat Uluocak, Meclis Üyeleri Adem Uluocak, Mahmut Şengül Ak Parti Zeytinburnu Gençlik Kolları İlçe Başkan Yardımcısı Ethem Uluocak , Metin Büfenin sahibi Metin Altınçizme ve Yıldırım Emen katıldı.. Zeytinburnu Haber Gazetesi Ailesi olarak Merhum Hacı Mithat Amcamıza Allahtan Rahmet Başta Evlatları Bahattin Uluocak ,İsmail Uluocak olmak üzere tüm Uluocak Ailesine ve yakınlarına sabır diliyoruz.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETES-ÖZEL