DELEGE SEÇİMLERİ İSTANBUL’DA EŞ ZAMANLI YAPILDI

AK Parti üyeleri, İstanbul İlçe başkanlıklarında yapılacak kongrelerde oy kullanacak delegelerin belirlenmesi için sandık başına gitti. Eş zamanlı olarak 37 ilçede yapılacak delege seçimleri kapsamında Temurci, bazı ilçelerdeki seçim noktalarını ziyaret etti. İstanbul il Başkanı Selim Temurci İlçelerde muhteşem bir tablo ile delegeleri seçtiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 yıl aradan sonra partiye geri dönmüş olmasının herkeste büyük bir heyecan başlattığını ifade eden Temurci, 16 Nisan'dan sonraki sürecin Türkiye'de herkesin ciddiyetle takip ettiği, hassasiyetle üzerinde durduğu süreç olduğunu söyledi. Temurci, şunları kaydetti:"İstanbul'un şu an her noktasında 4 Temmuz'da başladığımız, kongre sürecini devam ettiriyoruz. Bugün İstanbul'da ilçelerimizde delege seçimlerimiz var. Türkiye'nin önümüzdeki süreçte yenilenmesi ve çok daha güçlü bir motivasyonla 2019'a doğru yürümemiz lazım. Biz şu anda teşkilatlarımızla birlikte onun ilk adımlarını atıyoruz. Hamdolsun bugün delegelerimizi her ilçede seçiyoruz. Sandıklarımız kuruldu. Mahalle mahalle bütün İstanbul olarak kendi içimizdeki bu demokratik yarışı gerçekleştiriyoruz. İstanbul'da 2019'a doğru giderken şu anda kongre süreçlerinde delegeleri seçtiklerini dile getirerek, "Şişli'de 400 delegemiz var. Bu 400 delege 2019'a doğru giderken Şişli'de inşallah önümüzdeki süreçte ilçe başkanımızı ve ilçe yönetimimizi seçecekler. Her ilçede şu an seçilen delegeler sadece aslında bir delege değil, 2019'a o ilçede partiyi güçlendirecek başkanı ve ekibi de seçecek insanlar. Bu sürecin sonunda inşallah kazanan Türkiye, AK Parti ve geleceğimiz olsun." diye konuştu.

ZEYTİNBURNU’NDA 13 MAHALLE TEŞKİLATI DELEGE SEÇİMİ İÇİN SANDIK BAŞINA GİTTİ

Ak Parti İstanbul il başkanlığı İstanbul’un 39 ilçesinde delege seçimi için sandık başına gitti. AK Parti İstanbul il Başkan Yrd. Habibe Başer’da Zeytinburnu’nda ki delege seçimlerine gözetmen olarak katıldı. Zeytinburnu Haber Gazetesi olarak gün boyu delege seçimini ve başkanlık seçimi için kulisleri takip etti. İlçe Başkanı için adı geçen Abdulselami Delibalta, Fatih Aydoğan, Adem Uluocak, Sami Yapar, Metin Develi’de sandık başına gelerek oylarını kullandılar. AK Parti deneyimli ilçe Başkanı Bahattin Ünver ve Zeytinburnu’nun mimari Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’da delege seçim için sandık başına gitti. Belediye Başkanı Murat Aydın sandık başına eşiyle birlikte geldi ve oylarını kullandılar.

BAŞKAN ÜNVER: 40 BİN ÜYEMİZİ TEMSİL EDECEK 431 DELEGEYİ SEÇİYORUZ

AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver, seçimlerle ilgili gazetemize özel açıklamalar yaptı. 400 Delege seçiyoruz. 30 Yönetim birde Belediye Başkanımız toplam 431 delege yeni yönetimi belirleyecek. Katlım çok yoğun. Teşkilatımıza teşekkür ediyorum.  Zeytinburnu Teşkilatında 40 Bin resmi üye var. Bu üyeler kendilerini temsil edecek 400 delegeyi seçiyorlar.  Bu çok güzel demokrasi bayramıdır. Bir önceki delege seçiminde 10 binin üzerinde partilimiz sandığa gitmişti bu seçiminde de bunu bekliyorum. Benim Başkanlığımda ekibimiz 4.kez delege seçimini gerçekleştiriyorlar.  Ben sizlere bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Şimdi seçilecek delegelere ve bu delegelerin seçeceği yönetime başarılar diliyorum dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL