Telsiz mahallesinde ikamet eden tüm eski insanların anılarında mutlaka bir Korsan Hasan anısı vardır. Hasan Hüseyin TAŞDEMİR 1960’lı yılların gözünü budaktan esirgemeyen hırçın bir delikanlısıydı. 1970’li yılların da semt bitirimlerinden biri olarak biraz “ ağır abisi “ gibiydi. 1980’li yıllarda gönlünü ve sevgisini sporcu gençlere ve spora adayan Hasan Yeniyol Spor Kulübü’nü kurmuş ve semte hareketlilik getirmişti. Coşkun Sahası’nın tüm kupa turnuvalarında söz sahibiydi. Bu sahada yapılan tüm maçlarda sahayı çepeçevre olarak yüzlerce kez dolaşır ve hiçbir olayın çıkmasına asla izin vermezdi. Telsiz Spor Kulübüne de hayli hizmetleri dokunmuş, Telsiz Mahallesi Kültür Derneği’nde de yıllarca yöneticilik yapmıştı.

Bu arada Hayriye ile evlenmiş 1993 yıllarında bir oğlu olmuş ve ona da 1969 yılında vefat eden babası Osman’ın adını vermişti. Oğlu maalesef 2001 yılında 8 yaşında vefat etmişti. Hasan Hüseyin Taşdemir’in Cemal adında bir ağabeyi ve de Kadife ( AKPOLAT ) adında bir kız kardeşi vardı. Yaklaşık olarak bir ay evvel boyun kanaması geçirmiş ve Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi görmekteydi. Vakti vade geldiği zaman bunun ne bir saniye öncesi, ne de sonrası vardı. Telsiz Mahallesi’nin Hasan Abi’si 66 yaşında hayata veda etmişti.

15 Temmuz Cumartesi günü Beştelsiz Camii’nde öğle vakti kılınacak olan vakit ve cenaze namazına CHP Zeytinburnu İlçe Meclis Üyesi Düzgün KAYA ve CHP Meclis eski üyeleri Cengizhan Bahçekapılı ve Şenol YURTSEVEN, CHP Belediye eski Adayı Mustafa EKİZ, DSP İl Genel Meclis eski Üyesi ver Telsiz Kültür Denerği Kurucu Başkanı Fikret KARADAĞ, Galatasaraylı Sporcular Derneği Sicil Kurulu Başkanı Ercasn ERGÜL, Telsiz Spor Kulübü eski Başkanı Güven GEYGEL ve yönetim kurulu eski ve yeni üyeleri ile kulüp mensupları, Kent Konseyi Yaşlışlar Meclisi Başkan Vekili Yusuf YONUCU ve Halkla İlişkiler sorumlusu Şafak GÜREŞÇİOĞLU, İstanbul Müzisyenler Derneği Başkanı Hüseyin Duran, eski başkan Yaşar AYIK ve Mehmet ŞEN ile yönetim kurulu eskiüyeleri Yaşar KAYGUSUZ, Mevlüt UZUNER ve sanatçı Halil TAŞKIN, Giresun Prazizliler Dernek Başkanı Çoşkun TORAMAN, Zeytinburnuspor Külübü Yönetim eski kurul Üyesi Hüseyin ADATEPE, Zeytinburnusporlular Derneği Başkanı Veli AKÇURA, Spor Kulüpleri Antrenörlerinden Hüseyin BAHÇEKAPILI, Üzeyir hoca, Ahmet hoca, Muammer hoca ile Recep BAŞTUĞ, Veyiz OĞUZ, Telsiz Spor Kulübü Teknik Direktörü Nurettin Yetim ve şampiyon olan U-17 takım futbolcularından Mert ERKAN, Uğur BİLGİN, Nurullah AKBABA, Gökay ARPAÇ ve Batuhan DAVUTOĞLU, Yeşiltepe Spor Kulübü Başkanı İsmail ERASLAN, Zeytinburnu Spor Kulübü eski Teknik Direktörü Birol YALÇIN, Trakyalılar Derneği eski Başkanı Kadri Zeki GÜLDAŞ, Telsiz Kültür Derneği Başkanı Kadir ŞENGÜL ve dernek yönetim kurulu üyeleri ile üyeler ile eski Başkan Süleyman DAĞ, isimlerini sayamadığımız yüzlerce kişi yanısıra aile yakınları ve Telsiz Mahallesi sakinleri, esnaflar ile spor camiası iştirak ettiler.

Hasan Hüseyin Taşdemir’in naaşı Silivrikapı Ayvalık Mezarlığı’ndaki aile mezarlığına defnedildi. Merhum’a Allahtan rahmet kederli aile bireylerine, yakınları ve ilçe spor camiasına başsağlığı temenni ederiz.

ZEYTİNBURNU HABER-Mehmet ALPAY