• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.
17 Temmuz 2017 Pazartesi 16:06

Telsiz mahallesinde ikamet eden tüm eski insanların anılarında mutlaka bir Korsan Hasan anısı vardır. Hasan Hüseyin TAŞDEMİR 1960’lı yılların gözünü budaktan esirgemeyen hırçın bir delikanlısıydı. 1970’li yılların da semt bitirimlerinden biri olarak biraz “ ağır abisi “ gibiydi. 1980’li yıllarda gönlünü ve sevgisini sporcu gençlere ve spora adayan Hasan Yeniyol Spor Kulübü’nü kurmuş ve semte hareketlilik getirmişti. Coşkun Sahası’nın tüm kupa turnuvalarında söz sahibiydi. Bu sahada yapılan tüm maçlarda sahayı çepeçevre olarak yüzlerce kez dolaşır ve hiçbir olayın çıkmasına asla izin vermezdi. Telsiz Spor Kulübüne de hayli hizmetleri dokunmuş, Telsiz Mahallesi Kültür Derneği’nde de yıllarca yöneticilik yapmıştı.

Bu arada Hayriye ile evlenmiş 1993 yıllarında bir oğlu olmuş ve ona da 1969 yılında vefat eden babası Osman’ın adını vermişti. Oğlu maalesef 2001 yılında 8 yaşında vefat etmişti. Hasan Hüseyin Taşdemir’in Cemal adında bir ağabeyi ve de Kadife ( AKPOLAT ) adında bir kız kardeşi vardı. Yaklaşık olarak bir ay evvel boyun kanaması geçirmiş ve Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi görmekteydi. Vakti vade geldiği zaman bunun ne bir saniye öncesi, ne de sonrası vardı. Telsiz Mahallesi’nin Hasan Abi’si 66 yaşında hayata veda etmişti.

15 Temmuz Cumartesi günü Beştelsiz Camii’nde öğle vakti kılınacak olan vakit ve cenaze namazına CHP Zeytinburnu İlçe Meclis Üyesi Düzgün KAYA ve CHP Meclis eski üyeleri Cengizhan Bahçekapılı ve Şenol YURTSEVEN, CHP Belediye eski Adayı Mustafa EKİZ, DSP İl Genel Meclis eski Üyesi ver Telsiz Kültür Denerği Kurucu Başkanı Fikret KARADAĞ, Galatasaraylı Sporcular Derneği Sicil Kurulu Başkanı Ercasn ERGÜL, Telsiz Spor Kulübü eski Başkanı Güven GEYGEL ve yönetim kurulu eski ve yeni üyeleri ile kulüp mensupları, Kent Konseyi Yaşlışlar Meclisi Başkan Vekili Yusuf YONUCU ve Halkla İlişkiler sorumlusu Şafak GÜREŞÇİOĞLU, İstanbul Müzisyenler Derneği Başkanı Hüseyin Duran, eski başkan Yaşar AYIK ve Mehmet ŞEN ile yönetim kurulu eskiüyeleri Yaşar KAYGUSUZ, Mevlüt UZUNER ve sanatçı Halil TAŞKIN, Giresun Prazizliler Dernek Başkanı Çoşkun TORAMAN, Zeytinburnuspor Külübü Yönetim eski kurul Üyesi Hüseyin ADATEPE, Zeytinburnusporlular Derneği Başkanı Veli AKÇURA, Spor Kulüpleri Antrenörlerinden Hüseyin BAHÇEKAPILI, Üzeyir hoca, Ahmet hoca, Muammer hoca ile Recep BAŞTUĞ, Veyiz OĞUZ, Telsiz Spor Kulübü Teknik Direktörü Nurettin Yetim ve şampiyon olan U-17 takım futbolcularından Mert ERKAN, Uğur BİLGİN, Nurullah AKBABA, Gökay ARPAÇ ve Batuhan DAVUTOĞLU, Yeşiltepe Spor Kulübü Başkanı İsmail ERASLAN, Zeytinburnu Spor Kulübü eski Teknik Direktörü Birol YALÇIN, Trakyalılar Derneği eski Başkanı Kadri Zeki GÜLDAŞ, Telsiz Kültür Derneği Başkanı Kadir ŞENGÜL ve dernek yönetim kurulu üyeleri ile üyeler ile eski Başkan Süleyman DAĞ, isimlerini sayamadığımız yüzlerce kişi yanısıra aile yakınları ve Telsiz Mahallesi sakinleri, esnaflar ile spor camiası iştirak ettiler.

Hasan Hüseyin Taşdemir’in naaşı Silivrikapı Ayvalık Mezarlığı’ndaki aile mezarlığına defnedildi. Merhum’a Allahtan rahmet kederli aile bireylerine, yakınları ve ilçe spor camiasına başsağlığı temenni ederiz.

ZEYTİNBURNU HABER-Mehmet ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

 • Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli 20 yaşındaki Murat Yurtcu, aldığı müzik eğitimi sayesinde yüzde 98 olan otizm engelini yüzde 45'e kadar düşürdü.

 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Dünyanın en büyük kitap fuarı olarak kabul edilen Frankfurt Kitap Fuarı sona erdi. Yayıncılık sektörünü ve kitapseverleri bir araya getiren kitap fuarını 5 günde yaklaşık 300 bin kişi ziyaret etti. 7 bin katılımcının bulunduğu fuarda ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’na Türk ve yabancı ziyaretçilerin ilgisi yoğundu.

 • Derya & Nebi muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi

  Derya & Nebi muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi

  Yılmaz ve Fatma Uçar Çiftinin biricik kızları Derya Uçar, Eyüp ve Fatma Topal çiftinin biricik evlatları Nebi Topal Titanic Business Oteldeki muhteşem bir nikah merasimi ile dünya evinde girdi. Nikah merasimine şahitlik etmek üzere, siyaset ve iş dünyasından 1000’e seçkin davetli Titanic Otele akın etti.

 • Düzceliler Kabak Tatlısıyla Yöresel Günlere renk kattı

  Düzceliler Kabak Tatlısıyla Yöresel Günlere renk kattı

  Sanatçı Hülya Polat’ın sahne aldığı ‘Zeytinburnu yöresel günlerinde Düzce rüzgârı esti. Yaklaşık 9 gündür süren günlere ilk kez katılan Düzceliler, Güzeldere şelalesinden, Samandere Şelalesine, Ceneviz kalesinden, Fakıllı mağarasına, Kurugöl Kanyonundan, Melen raftingine, Böreğinden mantısına, kabak tatlısından fındığına Düzce’yi Zeytinburnu 15 Temmuz meydanına taşıdılar..

 • Yöresel günlerde gökten Kastamonu sarımsağı yağdı

  Yöresel günlerde gökten Kastamonu sarımsağı yağdı

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin aynı çatı altında buluştuğu Zeytinburnu 14. Yöresel Günlere Kastamonulular renk kattı. Kastamonu’nun yöresel ürünlerinin satıldığı Kastamonu standına Zeytinburnulular bir hafta boyunca akın etti.

 • Yöresel Günlere Sinop Mantısı mührünü vurdu

  Yöresel Günlere Sinop Mantısı mührünü vurdu

  Zeytinburnu Belediyesi tarafından organize edilen 14.Yöresel Günlerde Karadeniz Bölgesinde yerini alan Sinoplular hem hemşerilerine hem de ziyaretçilere mantı ikramında bulundu.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.4%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan