• Başkan Murat Aydın Öğretmenler Günü'nü Kutladı
 • Öğretmenler günü ilçemizde coşkuyla kutlandı
 • Zeytinburnu Buz Hokeyi Takımı'na Fair Play Ödülü
 • Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu
 • ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.
17 Temmuz 2017 Pazartesi 16:06

Telsiz mahallesinde ikamet eden tüm eski insanların anılarında mutlaka bir Korsan Hasan anısı vardır. Hasan Hüseyin TAŞDEMİR 1960’lı yılların gözünü budaktan esirgemeyen hırçın bir delikanlısıydı. 1970’li yılların da semt bitirimlerinden biri olarak biraz “ ağır abisi “ gibiydi. 1980’li yıllarda gönlünü ve sevgisini sporcu gençlere ve spora adayan Hasan Yeniyol Spor Kulübü’nü kurmuş ve semte hareketlilik getirmişti. Coşkun Sahası’nın tüm kupa turnuvalarında söz sahibiydi. Bu sahada yapılan tüm maçlarda sahayı çepeçevre olarak yüzlerce kez dolaşır ve hiçbir olayın çıkmasına asla izin vermezdi. Telsiz Spor Kulübüne de hayli hizmetleri dokunmuş, Telsiz Mahallesi Kültür Derneği’nde de yıllarca yöneticilik yapmıştı.

Bu arada Hayriye ile evlenmiş 1993 yıllarında bir oğlu olmuş ve ona da 1969 yılında vefat eden babası Osman’ın adını vermişti. Oğlu maalesef 2001 yılında 8 yaşında vefat etmişti. Hasan Hüseyin Taşdemir’in Cemal adında bir ağabeyi ve de Kadife ( AKPOLAT ) adında bir kız kardeşi vardı. Yaklaşık olarak bir ay evvel boyun kanaması geçirmiş ve Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi görmekteydi. Vakti vade geldiği zaman bunun ne bir saniye öncesi, ne de sonrası vardı. Telsiz Mahallesi’nin Hasan Abi’si 66 yaşında hayata veda etmişti.

15 Temmuz Cumartesi günü Beştelsiz Camii’nde öğle vakti kılınacak olan vakit ve cenaze namazına CHP Zeytinburnu İlçe Meclis Üyesi Düzgün KAYA ve CHP Meclis eski üyeleri Cengizhan Bahçekapılı ve Şenol YURTSEVEN, CHP Belediye eski Adayı Mustafa EKİZ, DSP İl Genel Meclis eski Üyesi ver Telsiz Kültür Denerği Kurucu Başkanı Fikret KARADAĞ, Galatasaraylı Sporcular Derneği Sicil Kurulu Başkanı Ercasn ERGÜL, Telsiz Spor Kulübü eski Başkanı Güven GEYGEL ve yönetim kurulu eski ve yeni üyeleri ile kulüp mensupları, Kent Konseyi Yaşlışlar Meclisi Başkan Vekili Yusuf YONUCU ve Halkla İlişkiler sorumlusu Şafak GÜREŞÇİOĞLU, İstanbul Müzisyenler Derneği Başkanı Hüseyin Duran, eski başkan Yaşar AYIK ve Mehmet ŞEN ile yönetim kurulu eskiüyeleri Yaşar KAYGUSUZ, Mevlüt UZUNER ve sanatçı Halil TAŞKIN, Giresun Prazizliler Dernek Başkanı Çoşkun TORAMAN, Zeytinburnuspor Külübü Yönetim eski kurul Üyesi Hüseyin ADATEPE, Zeytinburnusporlular Derneği Başkanı Veli AKÇURA, Spor Kulüpleri Antrenörlerinden Hüseyin BAHÇEKAPILI, Üzeyir hoca, Ahmet hoca, Muammer hoca ile Recep BAŞTUĞ, Veyiz OĞUZ, Telsiz Spor Kulübü Teknik Direktörü Nurettin Yetim ve şampiyon olan U-17 takım futbolcularından Mert ERKAN, Uğur BİLGİN, Nurullah AKBABA, Gökay ARPAÇ ve Batuhan DAVUTOĞLU, Yeşiltepe Spor Kulübü Başkanı İsmail ERASLAN, Zeytinburnu Spor Kulübü eski Teknik Direktörü Birol YALÇIN, Trakyalılar Derneği eski Başkanı Kadri Zeki GÜLDAŞ, Telsiz Kültür Derneği Başkanı Kadir ŞENGÜL ve dernek yönetim kurulu üyeleri ile üyeler ile eski Başkan Süleyman DAĞ, isimlerini sayamadığımız yüzlerce kişi yanısıra aile yakınları ve Telsiz Mahallesi sakinleri, esnaflar ile spor camiası iştirak ettiler.

Hasan Hüseyin Taşdemir’in naaşı Silivrikapı Ayvalık Mezarlığı’ndaki aile mezarlığına defnedildi. Merhum’a Allahtan rahmet kederli aile bireylerine, yakınları ve ilçe spor camiasına başsağlığı temenni ederiz.

ZEYTİNBURNU HABER-Mehmet ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Zehra & Hamza'nın görkemli nikahında izdiham yaşandı

  Zehra & Hamza'nın görkemli nikahında izdiham yaşandı

  Meral ve Musa Elmas’ın biricik evlatları Hamza ile Melahat ve Turan Sola’nın biricik kızları Zehra, Çağteks’te muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi.

 • Aydınlar Ocağı Türkiye’nin 2017 Karnesini açıkladı

  Aydınlar Ocağı Türkiye’nin 2017 Karnesini açıkladı

  Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Mimar Süleyman Uluocak’ın moderatörlüğünde Süleymaniye Darüziyafe ‘de yapılan Aydınlar Ocağı toplantısına alanlarında başarıları olan çok sayıda bilim adamı katıldı.

 • Bilge Nesil Kahvaltıda Buluştu

  Bilge Nesil Kahvaltıda Buluştu

  Zeytinburnu Bilge Nesil üyeleri, aileleriyle birlikte bin kişilik geleneksel kahvaltı programında buluştu. Kahvaltıda ailelere seslenen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın “Öğrencilerin ev ve okul dışındaki üçüncü mekanı artık Bilgi Evleri’dir.”dedi.

 • Zeytinburnu'nda korkunç olay! 2 aylık bebeğini öldürdü...

  Zeytinburnu'nda korkunç olay! 2 aylık bebeğini öldürdü...

  Zeytinburnu'nda 2 aylık Afgan bebek yüksekten düşme sebebiyle kaldırıldığı hastanede 1 aylık tedavi sonrasında can verdi. Olaydan 3 ay sonra ailenin 8 yaşındaki oğlunun itirafı, minik bebeğin babasının öfkesine kurban olduğunu ortaya çıkardı.

 • Başkan Murat Aydın'dan 'Havuz' Açıklaması

  Başkan Murat Aydın'dan 'Havuz' Açıklaması

  Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'dan 'havuz' kararıyla ilgili açıklama Başkan Murat Aydın, yaşam şekline müdahale iddialarıyla ilgili: "Böyle bir şey mümkün değil ve 'açık havuz' düzenlemesiyle ilgili ortaya atılan iddialara yanıt verdi.

 • Kent Konseyi Kadın Meclisi özel eğitim sınıfı açtı

  Kent Konseyi Kadın Meclisi özel eğitim sınıfı açtı

  Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülmen Güven önderliğinde yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

 • Zeytinburnu’nda STK’lar KUDÜS için tek yürek oldu

  Zeytinburnu’nda STK’lar KUDÜS için tek yürek oldu

  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Zeytinburnu, Eğitim Bir-Sen Zeytinburnu, Erbakan Vakfı Zeytinburnu, İlim Yayma Cemiyeti Zeytinburnu, İHH Zeytinburnu, TÜGVA ve Zihmender, Zeytinburnu Merkezefendi Camii’nde yaptıkları ortak basın açıklamasıyla Büyük Şeytan ABD'nin #Kudüs kararını kınadılar... İşte ortak o Basın açıklaması

 • Zeytinburnu'nda

  Zeytinburnu'nda "Kudüs" Protestosu

  Zeytinburnu’nda çok sayıda vatandaş Cuma namazı sonrası bir araya gelerek, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Açık havuz yasaklanamaz

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Açık havuz yasaklanamaz

  Zeytinburnu Belediye Meclisi kararıyla sitelerde açık havuz ile 1+1 konut yapımının kısıtlanması ve mescit yapımının zorunlu tutulması kararlarına hem bakanlıktan hem de sivil toplumdan tepki geldi.

 • Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar’da hizmete açıldı

  Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar’da hizmete açıldı

  Zeytinburnu’nda 50 Yıldır hizmet veren Tanrıverdi Kebap’ın sahibi Meclis Üyesi Metin Develi'yle Mustafa Keçeyapan ve Metin Keçeyapan'ın sahibi olduğu Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar Caddesinde görkemli bir açılışla hizmete girdi

 • Livza Zeytinburnu Fiyatları 650 Bin TL’den Başlıyor

  Livza Zeytinburnu Fiyatları 650 Bin TL’den Başlıyor

  Livza Zeytinburnu proje ön talep toplamaya başladı. 2+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alan Livza Zeytinburnu fiyatları 650 bin TL’den başlıyor… Tesa Grup iştiraki Tesa Yapı tarafından hayata geçirilen Livza Zeytinburnu projesi ön talep toplamaya başladı.

 • Zeytinburnu’nda artık açık havuz yapılamayacak

  Zeytinburnu’nda artık açık havuz yapılamayacak

  Zeytinburnu Belediye Meclisi İmar komisyonun yaptığı toplantıda imar uygulamalarıyla ilgili bazı plan notu değişikleri yapıldı. Zeytinburnu'nda Emsal Hesabına Göre Yapılacak Bütün Uygulamalarda Açık Havuz Yapılamayacak. CHP Zeytinburnu ilçe örgütü düzenlediği Basın Toplantısıyla bu karara çok sert tepki gösterdiler ve bu Zeytinburnu Halkının yaşam alanına müdahaledir dediler.

 • Zeytinburnu'nun 'Engelsiz Orkestra'sı Sepetçiler Kasrı'nda Sahne Aldı

  Zeytinburnu'nun 'Engelsiz Orkestra'sı Sepetçiler Kasrı'nda Sahne Aldı

  Notaların gücüyle iyileşip engellerini aşan görme engelli gençler, kurdukları dev orkestrayla tarihi Sepetçiler Kasrı'nda bir ilki gerçekleştirip yüzlerce kişiye konser verdi. 7 Aralık 2017 Perşembe 09:31

 • Zeytinburnu’nun huzuru masaya yatırıldı

  Zeytinburnu’nun huzuru masaya yatırıldı

  Zeytinburnu ilçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen sözlerine Kaymakam Ali Taşkın Balaban, Belediye Başkanı Murat Aydın ve Zeytinburnu Halkına ilçe emniyetine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek başladı. Özmen, mesai kavramı gözetmeden 7/24 Zeytinburnu halkının huzuru ve güvenliğini için görevimizin başında olduğumuz bilmenizi isteriz dedi.

 • Zeytinburnu Meclisinde imar değişikliği tartışması

  Zeytinburnu Meclisinde imar değişikliği tartışması

  Zeytinburnu Belediye Meclisi İmar Değişikleri yoğunluğu olan bir gündemle toplandı. Mecliste özellikle 1+1 Dairelerle ilgili yapılan imar değişikliği büyük tartışmaya neden oldu

 • Seyyidnizam Kütüphanesi 24 Saat Vatandaşlara Hizmet Veriyor

  Seyyidnizam Kütüphanesi 24 Saat Vatandaşlara Hizmet Veriyor

  Vatandaşların kitaplara daha kolay ulaşmasını sağlamak ve kütüphane kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla Zeytinburnu'nda Seyyidnizam Kütüphanesi açıldı.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.6%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan