Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’nda bir araya gelen yüzlerce öğrenci, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde 250 şehit ve binlerce gaziyi anmak için "15 Temmuz’u Unutma!” temalı canlı resim tablosu oluşturdu. Ailelerin duygu dolu anlar yaşadığı etkinlikte o anlar havadan görüntülendi.

"BU ÜLKEYİ KİMSEYE BIRAKMAYACAĞIZ”

Çocuklarını etkinliğe getiren velilerden İrfan Özdemir, “15 Temmuz Destanı, unutulmaması gereken bir gün. Geçen yıl bugünlerde çok üzücü bir gece geçirdik. Bunu unutturmamak adına Zeytinburnu Belediyesi'nin çocuklardan oluşan 15 Temmuz temalı bir canlı resim etkinliği gerçekleştirdiğini duyduk. Eşimle ben duyar duymaz çocuklarımızın elinden tutup buraya getirdik. Onlar 15 Temmuz’u Unutma! diye pankart açtıkları an anneleriyle ben çok duygulandık. Buradan şu mesajı bir daha vermek isterim ki 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız ve bu ülkeyi kimseye bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

"BABAMLA BİRLİKTE SOKAĞA İNMİŞTİK”

15 Temmuz mesajı vermenin kendine heyecan verdiğini belirten minik öğrencilerden Samir Akbağ, “Hocalarımız eşliğinde kartonlarla meydandaki alana “15 Temmuz’u Unutma!” diye canlı resim yaptık. 15 Temmuz günü bana şehitlerimizi hatırlatıyor. O yüzden bu pankartı açarken çok heyecanlandım ve duygulandım.” diye konuştu. Enes Özdemir isimli öğrenci ise, “250 şehidimiz için yaklaşık 400 arkadaşlarımla birlikte kartonlardan dev bir bayrak yaptık. Bayrağı açarken o an çok heyecanlandım, geçen yılı hatırladım. O gün çok korkmuştum. Babamla birlikte sokağa çıkmıştık. Üstümüzden uçaklar geçiyordu. Büyüsem de hiç unutmayacağım. Bu sebeple 15 Temmuz’u ve şehitlerimizi unutturmamak için bu etkinliğe katıldım." ifadelerini kullandı.