• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

14 Temmuz 2017 Cuma 09:13

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında ve sonrasında çekilen yaklaşık 60 tane fotoğraftan oluşan sergi, Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı'nda ziyaretçilere açıldı. Zeytinburnu Belediyesi tarafından açılan '15 Temmuz Destanı' sergisine Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanı Albay Halil Akar, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış kurdelesinin Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanı Albay Halil Akar, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve çocuklar tarafından kesilmesiyle ziyaretçiler, 15 Temmuz gecesi yaşananlar ve ardından tutulan demokrasi nöbetlerinden kareleri incelediler. Vatandaşların kimi fotoğrafları incelerken duygulandı dualar etti, kimi ise, bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekildi.

Açılış sonrası konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, "Arkadaşlarımı tebrik ediyorum, kutluyorum. 15 Temmuzu anlatan bu fotoğraf sergisi gerçekten olayın ruhunu büyük ölçüde yansıtmış. 249 şehidimize rahmet diliyorum. Rabbim cennetinde bizleri onlarla beraber buluştursun. Gazilerimize şifalar diliyorum. Bu millet büyük bir millet, Rabbim bu milletin eksikliğini göstermesin" diye konuştu.

Müzeyyen Kurt isimli bir vatandaş, "Allah vatanımıza, milletimize zeval vermesin. Demokrasimize sahip çıktık Cumhurbaşkanı'mızın bir sözüyle hepimiz meydanlara indik, vatanımıza, milletimize sahip çıktık. 15 Temmuz birkaç kelimeyle özetlenebilecek bir destan değil, daha uzun uzun anlatılır ama olayları burada saat saat dakika dakika vermişler tekrar yaşadık, tekrar o anlara gittim"ifadelerini kullandı. '15 Temmuz Destanı' sergisi üç gün boyunca, Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı'nda ziyaretçilere açık olacak.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan