• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

TACS'dan Başkan Murat Aydın Hakkında Basın Açıklaması

Turkish American Cultural Society (TACS) yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın hakkında çıkan asılsız iddiaları yalanladı. Turkish American Cultural Society'nin yazılı basın açıklaması şöyle:

12 Temmuz 2017 Çarşamba 20:00

TACS/ 10Temmuz2017/ Kamuoyuna Duyuru 

Son zamanlarda Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın'a yönelik doğruyu yansıtmayan maksatlı bazı haberler yapıldığı görülmektedir. Bazı menfaat gruplarının sergilemiş oldukları tavırlar ve yapmış oldukları yalan, maksatlı ve yanıltıcı ithamlar bir merkezden fakat farklı kişiler tarafından sürekli olarak gündeme taşınmaktadır. 

22 Eylül 2016 tarihinde ABD'de yerleşikTürk STK'ların katıldığı büyük toplantıda Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırlayan TACS (Turkish-American Cultural Society/ Türk-Amerikan Kültür Toplumu) bu toplantının muadili bir toplantı, bir dizi seminer ve etkinlik için Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın'ı 19-26 Mayıs 2016 tarihleri arasında Amerika'ya davet etmiştir. Ancak daha sonra ki gelişmeler neticesinde Ak Parti (22 Mayıs 2016) olağanüstü kongresine katılması gerektiğinden Amerika programı yine bizim talebimizle 15-22 Temmuz 2016 olarak değiştirilmiştir. 

Sayın Murat Aydın'ın Amerika ya geliş süreci aşağıda ki gibidir: Sayın Murat Aydın 15 Temmuz 2016 günü Türkiye saati İle öğlen 13:30 uçağı ile Amerika'ya gelmek üzere yola çıktı. Hain Darbe Teşebbüsü haberini uçakta alan Sayın Murat Aydın uçakta yaptığı değerlendirmeler ve istişareler neticesinde ilk uçakla Türkiye'ye dönme kararı aldı.Uçak New York Havaalanı'na inene kadar New York Başkonsolosluğu önünde TACS öncülüğünde hemen Darbe Teşebbüsüne karşı bir toplanma organize edildi.Murat Aydın aynı gün New York Başkosolosluğu önünde tertip edilen gösteriye katıldı ve Amerikan televizyonlarına Darbe Teşebbüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Bu görüntüler internette mevcuttur.Murat Aydın bey uçaktan indiği andan itibaren Belediye personeli ile iletişim halinde Zeytinburnu'ndaki protestoları koordine etti.Ertesi gün büyük bir hızla Darbe Teşebbüsünü tel'in etmek için FETO'nun evinin önünde bir protesto mitingi organize edildi.Sayın Murat Aydın Atatürk Havaalanına direkt uçuşlar iptal olmasına rağmen dönüş için çözüm yolları aranırken hemen darbe teşebbüsünün bir sonra ki günü olan Cumartesi sabahı Feto elebaşı'nın evinin önünde bir konuşma yaptı.Ayrıca Pazar günü Washington DC'de yapılan mitinge destek verip, direkt uçuşların başlamasını beklemeden aktarmalı olarak Türkiye'ye döndü. Sayın Murat Aydın Amerika da kaldığı 2 gün boyunca 3 büyük miting'e katılmış ve hepsinde birer konuşma yapmıştır.Davetimizi ve ısrarlarımızı kırmayan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'a tekrardan teşekkür ederken, kamuoyunda araştırma yapmadan yapılan yanlış haberleri ve iftira niteliği taşıyan görüşleri kınadığımızı belirtiyoruz. 

18Dempsey Ave. Edgewater, NJ 07020 Tel:+1 201 224 0457 Fax:+1 201 548 5032 www.turkishsociety.usinfo@turkishsociety.us Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan