TACS/ 10Temmuz2017/ Kamuoyuna Duyuru 

Son zamanlarda Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın'a yönelik doğruyu yansıtmayan maksatlı bazı haberler yapıldığı görülmektedir. Bazı menfaat gruplarının sergilemiş oldukları tavırlar ve yapmış oldukları yalan, maksatlı ve yanıltıcı ithamlar bir merkezden fakat farklı kişiler tarafından sürekli olarak gündeme taşınmaktadır. 

22 Eylül 2016 tarihinde ABD'de yerleşikTürk STK'ların katıldığı büyük toplantıda Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırlayan TACS (Turkish-American Cultural Society/ Türk-Amerikan Kültür Toplumu) bu toplantının muadili bir toplantı, bir dizi seminer ve etkinlik için Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın'ı 19-26 Mayıs 2016 tarihleri arasında Amerika'ya davet etmiştir. Ancak daha sonra ki gelişmeler neticesinde Ak Parti (22 Mayıs 2016) olağanüstü kongresine katılması gerektiğinden Amerika programı yine bizim talebimizle 15-22 Temmuz 2016 olarak değiştirilmiştir. 

Sayın Murat Aydın'ın Amerika ya geliş süreci aşağıda ki gibidir: Sayın Murat Aydın 15 Temmuz 2016 günü Türkiye saati İle öğlen 13:30 uçağı ile Amerika'ya gelmek üzere yola çıktı. Hain Darbe Teşebbüsü haberini uçakta alan Sayın Murat Aydın uçakta yaptığı değerlendirmeler ve istişareler neticesinde ilk uçakla Türkiye'ye dönme kararı aldı.Uçak New York Havaalanı'na inene kadar New York Başkonsolosluğu önünde TACS öncülüğünde hemen Darbe Teşebbüsüne karşı bir toplanma organize edildi.Murat Aydın aynı gün New York Başkosolosluğu önünde tertip edilen gösteriye katıldı ve Amerikan televizyonlarına Darbe Teşebbüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Bu görüntüler internette mevcuttur.Murat Aydın bey uçaktan indiği andan itibaren Belediye personeli ile iletişim halinde Zeytinburnu'ndaki protestoları koordine etti.Ertesi gün büyük bir hızla Darbe Teşebbüsünü tel'in etmek için FETO'nun evinin önünde bir protesto mitingi organize edildi.Sayın Murat Aydın Atatürk Havaalanına direkt uçuşlar iptal olmasına rağmen dönüş için çözüm yolları aranırken hemen darbe teşebbüsünün bir sonra ki günü olan Cumartesi sabahı Feto elebaşı'nın evinin önünde bir konuşma yaptı.Ayrıca Pazar günü Washington DC'de yapılan mitinge destek verip, direkt uçuşların başlamasını beklemeden aktarmalı olarak Türkiye'ye döndü. Sayın Murat Aydın Amerika da kaldığı 2 gün boyunca 3 büyük miting'e katılmış ve hepsinde birer konuşma yapmıştır.Davetimizi ve ısrarlarımızı kırmayan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'a tekrardan teşekkür ederken, kamuoyunda araştırma yapmadan yapılan yanlış haberleri ve iftira niteliği taşıyan görüşleri kınadığımızı belirtiyoruz. 

18Dempsey Ave. Edgewater, NJ 07020 Tel:+1 201 224 0457 Fax:+1 201 548 5032 www.turkishsociety.usinfo@turkishsociety.us