Yeşiltepe Mahallesi ve CHP Zeytinburnu ile örgütü birer hafta arayla iki önemli değerini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. CHP Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi eski başkanı Günay Yurtseven geçirdiği kalp krizi sonucu bir hafta önce aramızdan ayrıldı. CHP bu ani vefatının üzüntüsü içindeyken bu kez eski meclis üyesi Soykan Yavuz yakalandığı amansız hastalığa yenik düştü ve hayatının bağrında 50 yaşında aramızdan ayrıldı.

CHP Zeytinburnu eski Meclis üyesi, Zeytinburnu Spor Kulübünün ve Trabzonlular Derneğinin eski yöneticisi Soykan Yavuz, Hayatının bağrından, en mutlu olduğu dönemde Kanser iletiyle karşı karşıya kaldı. Hemen tedavi sürecine başlayan Soykan Yavuz sadece 5 ay içinde amansız hastalığa yenik düştü ve aramızdan ayrıldı. 

Sevenleri, dostları, akrabaları ve ilçe protokolü son görev için Yenidoğan Mahallesi caminde Soykan Yavuz için toplandı. CHP Zeytinburnu eski ilçe Başkanı Metin Gazioğlu’nunda yeğeni olan Soykan Yavuz’un cenazesine Eski Belediye Başkanları Dr. Adil Emecan, Hasan Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Gökhan Kasap, Zafer Alsac, Meclis üyeleri Düzgün Kaya, Osman Genç, Eski Meclis Üyeleri Ercihan Ekşi, Fikret Konya, Özcan Doğan, İsmail Terzi, Hasan Sertçelik, işadamları, siyaset ve spor camiasından çok sayıda kişi katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından Merhum Soykan Yavuz’un naaşı memleketi Trabzon Maçka’ya gönderildi ve oradaki aile mezarlığında ebediyete uğurlandı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL