• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Üsküdar, Beyazlar İnşaatı, Suriyelileri ve Kentsel Dönüşümü Meclise taşıdı

Zeytinburnu Belediye Meclisinin tatile girmeden önce ki son oturum oldukça sıcak geçti. CHP, Beyazlar İnşaatı, Suriyelileri ve Kentsel Dönüşümü Meclise taşıdı ve yönetciliere oldukça sert sorular sordu.

06 Temmuz 2017 Perşembe 11:34

CHP Zeytinburnu Belediye Meclis Grubu Başkanı Hüseyin Üsküdar, Beyazlar İnşaat firması tarafından Topkapı’da kültür alanına yaptığı inşaatta imara aykırı ilaveler var mıdır? Varsa bugüne kadar herhangi bir işlem yapılmış mıdır? İnşaatın E-5 Cephesine açılan iki adet kapı, yol planlara işlenmiş midir? Bu yolların açıldığı arazinin mülkiyeti ikime aittir? Bu inşaattan çıkacak araçların E-5’ trafiği aksatacağı ve kazalara sebep vereceği hesaplanmış mıdır? Yapılan bu hesaplara göre mi izin verilmiştir? Projeye izin öğrenci yurdu ve sergi alanı olarak verildiği halde lansmanı otel olarak yapılmaktadır. Bu inşaata eğer iskan verildiyse iskanının ne şeklide verildiği tarafımıza yazılı şekilde verilmesini arz ederim.

Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Alsac, İki hafta önce yerinde denetleme yaptık. Bu denetlemeye göre söz konusu inşaatta projeye aykırı her hangi bir inşaata uygulaması yoktur. Bu projeye daha henüz iskanda vermemiştir. Bilgilerinize dedi.

Zeytinburnu Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Hüseyin Üsküdar, Yanlış Suriye Politikası nedeniyle her gün yüzlerce şikayet almaktayız. Vatandaşlarımız isyan etme noktasına getirildi. Bırakın Zeytinburnu’nu İstanbul’da sahiller artık vatandaşlarımızın elinden alındı ve vatandaşlarımız misafir konumuna düşürüldü. Yeşiltepe Mahallesi, 58.Bulvar Caddesi ve Zeytinburnu sahillerinde dolaştığınızda insanlar bu şeklide giderse bir sosyal patlama yaşanacağını sizlere söylüyorlar. Artık vatandaşlarımız Suriyelilerin rahatsız etmesi sonucu evlerinden taşınmak zorunda aklıyorlar. Olay artık bu boyuta gelmiş durumda. Bu konu ciddi şeklide ele alınmalıdır. Büyükçekmece Belediye Başkanı bile isyan etme noktasına gelmiştir. Bu mecliste mültecilerle ilgili özel bir gündem yapılmasını arz ediyorum dedi.

Sümer Mahallesinde yapılan Kentsel dönüşümle ilgili yanlışların yapıldığını 2009’dan bugüne söylüyoruz. Ne yazık ki bizim bu söylediklerimizi hiçbir şeklide dikkate almadınız. Fakat bugüne baktığımızda bizim 5 yıldır dile getirdiğimiz yanlışları bugün itibariyle Danıştay ve Bakanlık düzeltmeye başladı. Muhalefet partisi ciddiye almayan bir belediye yönetimi var fakat sonunda  keser ve sap dönüyor yine bizim söylediklerimize geliyorsunuz. Maliye ve Zeytinburnu Halkının kullandığı şelale bahçenin hiç dilmesiyle ilgili bir konu şuan gündeme gelen. Bir diğeri ise bozkurt fabrikasının yeşil ve bataklı alanına imar verilmesi. Kentsel Dönüşüm adı altında ilçemizin iki değerli arazisi imara açıldı. Peki buradaki mantık neydi biz AKP İktidarıyız hazinenin maliyenin yeri de olsa biz burayı yaparız. Bozkurt Fabrikasının içindeki 60 Dönümlük araziye The Veliefendi İstanbul konutları için imar verdiniz. Çorlu’da veya başka bir bölge 60 dönüm tarlanız olsa çok daha fazla para ödemiz gerekir bu bir. Bir diğeri bu arazi bir başkasının olsa burada 18. Madde uygulaması yapılır ve % 40 a kadar kamuya terk istenir. Bu projede ise 18.Made uygulaması yapılmadı. Adnan Şenses’in oradaki futbol sahaları 18. Madde uygulaması olarak gösteriyorlar dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Alsac bu konu hakkında şunları söyledi. CHP’li arkadaşlar bundan önce olduğu gibi bu konu hakkında da gerekli bilgileri almadan yalan yanlış bilgileri hem kamuoyuyla hem de mecliste bizlerle paylaşıyorlar. Telsiz Mahallesindeki alanında hep birlikte kentsel dönüşüm için geçirdik. Bizde destek verdik. Zafer bey bu konu hakkında bir komisyon kurulacağını söyledi. Geldiğimiz sonuç ise vatandaşımız belediyeye gittiğinde ön tarafı Cem Yılmaz arka tarafı Erol Taş bir başkan Yardımcısıyla karşılıyorlar. Bize mecliste söylenenlerle vatandaşa söylenenler çok farkı dedi.

Orada %40 terk alınmıştır. Koçun buradaki arazi 76 Bin Metrekaredir. Benim hakkında söylediklerini teessüfle karşılıyorum. 18 yıldır burada görev yapıyorum. Hiçbir kimseye yapamayacağız hiç b şeyi söylemdik. Telsiz Mahallesinde Kentsel Dönüşümle ilgili vatandaşlarımızla ilgili ön görüşme yapıyoruz dedi.

Zeytinburnu Belediye Başkan Yrd. Gökhan Kasap ise Üsküdar’a çok ilginç bir cevap verdi. Sayın Üsküdar’a her konuda katılmıyorum ama bir konuda kesinlikle katılıyorum. Türkiye’de adaletin olduğunu söyledi. Oysa Genel Başkanları 22 gündür yollarda Adalet için yürüyorlar dedi. İşte adalet böle bir şey değildir. İşinize geldiğinde Türkiye’de adalet var işinize gelmediğinde Türkiye’de adalet yok yolara düş adalet için yürü. Adaleti bulduğu için Üsküdar’a teşekkür ediyorum dedi.

AK Parti Grup Başkanı Mehmet Altuntaş Maliye bu konuyla ilgili Zeytinburnu Belediyesi ile Maliye bu Sümer’deki arazi ile ilgili bir Protokol yapacak ve 140 Milyon TL Belediye’nin kasasından çıkmayacak. Belediye Başkanımız bu protokol için meclisten yetki istiyor. Bizde yetki vermeyelim de bu para belediyenin kasasından mı çıksın. Böyle bir şey olamaz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Kendisini Milli Görüş davasına adamış, Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesinin kurulması için büyük emek harcayan Seçkin Serbest abimiz arkasında onca güzel çalışmalar bırakarak ebediyete göçtü.

 • Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Zeytinburnu’nun köklü kulüplerinden Selvi spor 23. Olağan genel kurulunu yaptı. Olağanüstü Genel kurulu ile başkanlık görevinde getirilen Hakan Eren ile olağan kongrede devam kararı çıktı.

 • Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Zeytinburnu Sümer Mahallesinde camiye giren hırsız ayakkabıları çalamayınca cami avlusunda bulunan çay ocağını soydu.

 • Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi genel merkezini yeni yerine taşıdı ve yeniledi. 58.Bulvar Caddesindeki yeni genel merkez oldukça kullanışlı ve geniş. Genel Merkezin en gözde yeri ise konferans solunu. Konferans solunun ilk konferansı ise oldukça anlamlıydı. Yüzyılın baş belası gençliği yok eden madde bağlılığı Erbakan Vakfı Zeytinburnu şubesi tarafından masaya yatırıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti üyeleri, İstanbul ve çeşitli illerde kongrelerde oy kullanacak delegelerin belirlenmesi için sandık başına gitti. Zeytinburnu’nda delege seçimine partililer yoğun ilgi gösterdi. AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, yeni ilçe başkanı ve yönetimini belirleyecek olan delege seçimine partililerin ilgisinde memnun olduğunu dile getirdi.

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan