• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Üsküdar, Beyazlar İnşaatı, Suriyelileri ve Kentsel Dönüşümü Meclise taşıdı

Zeytinburnu Belediye Meclisinin tatile girmeden önce ki son oturum oldukça sıcak geçti. CHP, Beyazlar İnşaatı, Suriyelileri ve Kentsel Dönüşümü Meclise taşıdı ve yönetciliere oldukça sert sorular sordu.

06 Temmuz 2017 Perşembe 11:34

CHP Zeytinburnu Belediye Meclis Grubu Başkanı Hüseyin Üsküdar, Beyazlar İnşaat firması tarafından Topkapı’da kültür alanına yaptığı inşaatta imara aykırı ilaveler var mıdır? Varsa bugüne kadar herhangi bir işlem yapılmış mıdır? İnşaatın E-5 Cephesine açılan iki adet kapı, yol planlara işlenmiş midir? Bu yolların açıldığı arazinin mülkiyeti ikime aittir? Bu inşaattan çıkacak araçların E-5’ trafiği aksatacağı ve kazalara sebep vereceği hesaplanmış mıdır? Yapılan bu hesaplara göre mi izin verilmiştir? Projeye izin öğrenci yurdu ve sergi alanı olarak verildiği halde lansmanı otel olarak yapılmaktadır. Bu inşaata eğer iskan verildiyse iskanının ne şeklide verildiği tarafımıza yazılı şekilde verilmesini arz ederim.

Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Alsac, İki hafta önce yerinde denetleme yaptık. Bu denetlemeye göre söz konusu inşaatta projeye aykırı her hangi bir inşaata uygulaması yoktur. Bu projeye daha henüz iskanda vermemiştir. Bilgilerinize dedi.

Zeytinburnu Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Hüseyin Üsküdar, Yanlış Suriye Politikası nedeniyle her gün yüzlerce şikayet almaktayız. Vatandaşlarımız isyan etme noktasına getirildi. Bırakın Zeytinburnu’nu İstanbul’da sahiller artık vatandaşlarımızın elinden alındı ve vatandaşlarımız misafir konumuna düşürüldü. Yeşiltepe Mahallesi, 58.Bulvar Caddesi ve Zeytinburnu sahillerinde dolaştığınızda insanlar bu şeklide giderse bir sosyal patlama yaşanacağını sizlere söylüyorlar. Artık vatandaşlarımız Suriyelilerin rahatsız etmesi sonucu evlerinden taşınmak zorunda aklıyorlar. Olay artık bu boyuta gelmiş durumda. Bu konu ciddi şeklide ele alınmalıdır. Büyükçekmece Belediye Başkanı bile isyan etme noktasına gelmiştir. Bu mecliste mültecilerle ilgili özel bir gündem yapılmasını arz ediyorum dedi.

Sümer Mahallesinde yapılan Kentsel dönüşümle ilgili yanlışların yapıldığını 2009’dan bugüne söylüyoruz. Ne yazık ki bizim bu söylediklerimizi hiçbir şeklide dikkate almadınız. Fakat bugüne baktığımızda bizim 5 yıldır dile getirdiğimiz yanlışları bugün itibariyle Danıştay ve Bakanlık düzeltmeye başladı. Muhalefet partisi ciddiye almayan bir belediye yönetimi var fakat sonunda  keser ve sap dönüyor yine bizim söylediklerimize geliyorsunuz. Maliye ve Zeytinburnu Halkının kullandığı şelale bahçenin hiç dilmesiyle ilgili bir konu şuan gündeme gelen. Bir diğeri ise bozkurt fabrikasının yeşil ve bataklı alanına imar verilmesi. Kentsel Dönüşüm adı altında ilçemizin iki değerli arazisi imara açıldı. Peki buradaki mantık neydi biz AKP İktidarıyız hazinenin maliyenin yeri de olsa biz burayı yaparız. Bozkurt Fabrikasının içindeki 60 Dönümlük araziye The Veliefendi İstanbul konutları için imar verdiniz. Çorlu’da veya başka bir bölge 60 dönüm tarlanız olsa çok daha fazla para ödemiz gerekir bu bir. Bir diğeri bu arazi bir başkasının olsa burada 18. Madde uygulaması yapılır ve % 40 a kadar kamuya terk istenir. Bu projede ise 18.Made uygulaması yapılmadı. Adnan Şenses’in oradaki futbol sahaları 18. Madde uygulaması olarak gösteriyorlar dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Alsac bu konu hakkında şunları söyledi. CHP’li arkadaşlar bundan önce olduğu gibi bu konu hakkında da gerekli bilgileri almadan yalan yanlış bilgileri hem kamuoyuyla hem de mecliste bizlerle paylaşıyorlar. Telsiz Mahallesindeki alanında hep birlikte kentsel dönüşüm için geçirdik. Bizde destek verdik. Zafer bey bu konu hakkında bir komisyon kurulacağını söyledi. Geldiğimiz sonuç ise vatandaşımız belediyeye gittiğinde ön tarafı Cem Yılmaz arka tarafı Erol Taş bir başkan Yardımcısıyla karşılıyorlar. Bize mecliste söylenenlerle vatandaşa söylenenler çok farkı dedi.

Orada %40 terk alınmıştır. Koçun buradaki arazi 76 Bin Metrekaredir. Benim hakkında söylediklerini teessüfle karşılıyorum. 18 yıldır burada görev yapıyorum. Hiçbir kimseye yapamayacağız hiç b şeyi söylemdik. Telsiz Mahallesinde Kentsel Dönüşümle ilgili vatandaşlarımızla ilgili ön görüşme yapıyoruz dedi.

Zeytinburnu Belediye Başkan Yrd. Gökhan Kasap ise Üsküdar’a çok ilginç bir cevap verdi. Sayın Üsküdar’a her konuda katılmıyorum ama bir konuda kesinlikle katılıyorum. Türkiye’de adaletin olduğunu söyledi. Oysa Genel Başkanları 22 gündür yollarda Adalet için yürüyorlar dedi. İşte adalet böle bir şey değildir. İşinize geldiğinde Türkiye’de adalet var işinize gelmediğinde Türkiye’de adalet yok yolara düş adalet için yürü. Adaleti bulduğu için Üsküdar’a teşekkür ediyorum dedi.

AK Parti Grup Başkanı Mehmet Altuntaş Maliye bu konuyla ilgili Zeytinburnu Belediyesi ile Maliye bu Sümer’deki arazi ile ilgili bir Protokol yapacak ve 140 Milyon TL Belediye’nin kasasından çıkmayacak. Belediye Başkanımız bu protokol için meclisten yetki istiyor. Bizde yetki vermeyelim de bu para belediyenin kasasından mı çıksın. Böyle bir şey olamaz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Efsane Başkan Lütfi Kibiroğlu Hakk'a yürüdü

  Efsane Başkan Lütfi Kibiroğlu Hakk'a yürüdü

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Bbelediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu vefat etti.

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

 • Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli 20 yaşındaki Murat Yurtcu, aldığı müzik eğitimi sayesinde yüzde 98 olan otizm engelini yüzde 45'e kadar düşürdü.

 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Dünyanın en büyük kitap fuarı olarak kabul edilen Frankfurt Kitap Fuarı sona erdi. Yayıncılık sektörünü ve kitapseverleri bir araya getiren kitap fuarını 5 günde yaklaşık 300 bin kişi ziyaret etti. 7 bin katılımcının bulunduğu fuarda ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’na Türk ve yabancı ziyaretçilerin ilgisi yoğundu.

 • Derya & Nebi muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi

  Derya & Nebi muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi

  Yılmaz ve Fatma Uçar Çiftinin biricik kızları Derya Uçar, Eyüp ve Fatma Topal çiftinin biricik evlatları Nebi Topal Titanic Business Oteldeki muhteşem bir nikah merasimi ile dünya evinde girdi. Nikah merasimine şahitlik etmek üzere, siyaset ve iş dünyasından 1000’e seçkin davetli Titanic Otele akın etti.

 • Düzceliler Kabak Tatlısıyla Yöresel Günlere renk kattı

  Düzceliler Kabak Tatlısıyla Yöresel Günlere renk kattı

  Sanatçı Hülya Polat’ın sahne aldığı ‘Zeytinburnu yöresel günlerinde Düzce rüzgârı esti. Yaklaşık 9 gündür süren günlere ilk kez katılan Düzceliler, Güzeldere şelalesinden, Samandere Şelalesine, Ceneviz kalesinden, Fakıllı mağarasına, Kurugöl Kanyonundan, Melen raftingine, Böreğinden mantısına, kabak tatlısından fındığına Düzce’yi Zeytinburnu 15 Temmuz meydanına taşıdılar..

 • Yöresel günlerde gökten Kastamonu sarımsağı yağdı

  Yöresel günlerde gökten Kastamonu sarımsağı yağdı

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin aynı çatı altında buluştuğu Zeytinburnu 14. Yöresel Günlere Kastamonulular renk kattı. Kastamonu’nun yöresel ürünlerinin satıldığı Kastamonu standına Zeytinburnulular bir hafta boyunca akın etti.

 • Yöresel Günlere Sinop Mantısı mührünü vurdu

  Yöresel Günlere Sinop Mantısı mührünü vurdu

  Zeytinburnu Belediyesi tarafından organize edilen 14.Yöresel Günlerde Karadeniz Bölgesinde yerini alan Sinoplular hem hemşerilerine hem de ziyaretçilere mantı ikramında bulundu.

 • Yöresel Günler’de Samsunlular Standına yoğun ilgi

  Yöresel Günler’de Samsunlular Standına yoğun ilgi

  İstanbul Samsunlular Derneği 14.Yöresel Günler kapsamında 15 Temmuz Şehitler Meydanına kurduğu standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Bir hafta boyunca Samsunluların stantını ziyaretten eden Zeytinburnululara Başkan Davut Genç keşkek ziyafeti verdi.

 • Yöresel Günlerde Giresunlulardan Hamsi ziyafeti

  Yöresel Günlerde Giresunlulardan Hamsi ziyafeti

  Türkiye'nin farklı iklimlerinden 24 bölgenin yöresel tatlarını sergilendiği Yöresel Günler Şöleninde Karadeniz Bölgesi’nin gecesi bir başkaydı. Karadenizliler gecesinde ziyaretçiler hem horona hem de hamsiye doydu.

 • Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi 10 BİN kişiye aşure dağıttı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi 10 BİN kişiye aşure dağıttı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Muharrem Ayı dolayısıyla 10 Bİn kişiye aşure ikram etti. 58.Bulvar Caddesindeki aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 • Başkan Murat Aydın bütçe görüşmelerinde ZEYBİS müjdesi verdi

  Başkan Murat Aydın bütçe görüşmelerinde ZEYBİS müjdesi verdi

  Zeytinburnu Belediyesi 2018 yılı tahmini Bütçesi 388 milyon TL olarak oy çokluğu ile kabul edildi. Zeytinburnu Belediyesi 2018 bütçe görüşmelerinde CHP’li meclis gurubunun eleştirilerini dinleyerek söz konusu sorunları sıralayarak cevap veren Belediye Başkanı Murat Aydın, bütçenin oluşmasına destek veren ilçe esnafına da teşekkür etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.4%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan