• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Yeşiltepe Mahallesinde Uyuşturucu İçin Mıntıka Kavgası

Yeşiltepe Mahallesi'nde son 2 haftada ölüm ve yaralanmayla sonuçlanan altı kavga yaşandı. Mahalleli, uyuşturucu tacirleri arasında 'mıntıka' kavgası yaşandığını söylüyor

04 Temmuz 2017 Salı 09:49

Yeşiltepe Mahallesi'nde bayramın ikinci günü 16 yaşındaki Afgan uyruklu Umidullah Habibi uyuşturucu kullanmış bir kişinin saldırısına uğradı. Bıçaklanarak öldürülen gencin yaşadığı mahallede son iki hafta altı olayın çıktığı ve iki kişinin öldüğü öğrenildi.

'Kavgalar 3-4 ayda arttı'

Mahalleli yaşanan olayların uyuşturucu tacirleri arasında yaşanan 'mıntıka' kavgasından kaynaklandığını söyledi. Yeşiltepe Mahallesi Muhtar vekili Alaattin Polat, Afgan gencin öldürüldüğü olayın yol vermeme kavgası yüzünden yaşandığını belirterek, "Ama onun dışındaki tüm kavgalar torbacılar arasında. Bu Afgan gencini öldüren de 16 yaşında madde bağımlısı bir çocuk. Olaydan sonra 'Öldü mü?' diye soruyordu. Torbacılar 'Sen benim alanıma girdin', 'Benim müşterime yanaştın' diyerek mıntıkalarını korumak için kavga ediyorlar. Burada yaşanan kavgalar son 3-4 ayda arttı" dedi.

'Çeteleşme var'

Bütün olayların temel nedeninin Bonzai olduğunu söyleyen Polat, "Afgan ve Suriyeliler de uyuşturucu kullanıyor ama satış işlerini Türkler yapıyor. Son 2 haftada 6 vaka yaşandı. Bu torbacılar arasında çeteleşme var" diye konuştu. Öte yandan İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele ekiplerinin Fatih'te düzenlediği operasyonda 32 uyuşturucu satıcısı yakalanarak gözaltına alındı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler2

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan