• Başkan Murat Aydın Öğretmenler Günü'nü Kutladı
 • Öğretmenler günü ilçemizde coşkuyla kutlandı
 • Zeytinburnu Buz Hokeyi Takımı'na Fair Play Ödülü
 • Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu
 • ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Günay Yurtseven ebediyete uğurlandı

Yeşiltepe Mahallesi ve CHP Zeytinburnu İlçe Teşkilatı önemli bir insanını ve de İyi bir siyasetçi olan Günay YURTSEVEN'i ebediyete yolcu etti.
04 Temmuz 2017 Salı 09:43

1960'lı yılların ikinci yarısından sonra Yeşiltepe Mahallesi'mde yetişmeye başlayan eline, diline, yüreğine ve bileğine sağlam bir delikanlı yetişmeye başlamıştı. Saygınlığı ile herkesin gönlünde yer eden bu delikanlı o zamanlar Zeytinburnu'nda mevcut 31 futbol sahasında futbol oynamış ve Yeşiltepe Spor Kulübü'nün de acar futfolcularından biri olmuş ve hatta yöneticilik bile yapmıştı.

Siyasete gençlik yıllarında " Karaoğlan Bülent ECEVİT " hayranı olarak başlamış , siyasi idolünü asla değiştirmemiş, DSP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı görevi bile yapmış ve yıllar sonra CHP Zeytinburnu Mahalle Başkanlığı görevini de üslenmişti. 1970'li yılların ele avuca sığmaz yakışıklı ve uzun boylusu Günay YURTSEVEN gönlünü Sebahat isimli güzel bir kıza kaptırmış ve onunla evlenmişti. Bu evlilikten Gökhan, Gürcan, Fatih ve Özlem adlarını koyduğu 4 çocuğu ve de torunları olmuştu. En büyük mutluluğu da torunları ile gezmekti ve en güzel arzusu da onların düğünlerini görmekti. Fakat 66 yaşında geçirdiği bir kalp krizi onun bu güzel umut ve hayallerini yok etmişti. Gözlerini ebedi istiratgahı için kapatırken ardında kederli eşi Sebahat'ı, çocukları Gökhan, Gürcan, Fatih ve Özlem'i, torunlarını ve de çok sevdiği kardeşleri Kefalet, Zekavet, Münevver ile Ragbi'yi bırakmıştı.

3 Temmuz Pazartesi günü Taş Camii'nde kılınacak olan ikindi vakit ve cenaze namazına Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat AYDIN, Zeytinburnu 3. Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil EMECAN, Aydın Ocakları Türkiye Genel Sekreteri ve Zeytinburnu Gelişim Platformu kurucularından Genel Koardinatör ve Başkanı Mimar Süleyman ULUOCAK, CHP Zeytinburnu İlçe eski Başkanlarından Hasan KARAOĞLU, Mustafa FAZLIOĞLU ve Barbaros DOĞRUEL, CHP Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Siyasi Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yüksek Mühendis Hasan Ali HAYIROĞLU ve Başkan Yardımcısı ve de Meclis eski Üyesi İsmail TERZİ, AK Parti İlçe Belediye Meclis Üyesi Adem ULUOCAK, Zeytinburnu CHP İlçe Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin ÜSKÜDAR, Cengiz PEKTAŞ, Satı ORAL, Özgür AYDIN, Selamettin YENİYOL, Düzgün KAYA, CHP Kadın Kolları Başkanı Deniz ŞİMŞEK, Gençlik Kolları eski Başkanı Hakan VARDAR ve CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, DYP Zeytinburnu İlçe eski Başkanı Ömer HAYIROĞLU, DSP İlçe eski Meclis Üyesi Necmi KAYNARCA, Zeytinburnu Tüketiciler Derneği Başkanı İrfan ŞAFAK, Zeytinburnu Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet ATEŞ ve kardesi Metin ATEŞ, Erikli Baba Derneği ve Zeytinburnu Cemevi Başkanı Erdoğan METİN, ZİAD - İSPER ve Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü Derneği Başkanı Ayhan ÖZSOY, ADD Zeytinburnu eski Başkanı Ümit DOĞRUYOL, İhsan Mermercililer Derneği eski Başkanı Salih Zeki DURMUŞOĞLU, Sinoplular Derneği Kurucu Başkanı Nihat ÖNDER, Zahireciler ve Bakkallar İstanbul Odası eski Başkanı Tacettin AKDAĞ, Elif Tüter DEMİRSOY ve eşi Ali DEMİRSOY, Aliş Müzik Ali YEŞİLDAĞ ve eşi Havva YEŞİLDAĞ, Zeytinburnu Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı - Eroğlu Spor Kulübü Başkanı ve CHP Meclis eski Üyesi Şenol YURTSEVEN, Yenidoğan Güneşspor Kulübü Başkanı ve CHP Meclis eski Üyesi Cengizhan BAHÇEKAPILI, Telsiz Spor Kulübü Başkanı Turgay KALYONCU, Yeşiltepe Spor Kulübü Başkanı İsmail ERARSLAN, Futbol Antrenörü Veyiz OĞUZ ve Mücahit OĞAN, Köprülüler Derneği Temsilcisi Sadık AVCI, Minibüsçüler Derneği eski Başkanı Murtaza CACINA, yakın dostlarından Nejat TALİ, Ceyhun AKAY, Adem, Ahmet DEMİREL ve isimlerini sayanadığımız yüzlerce kişi, Ali Rıza ATASOY, Yusuf OCAKDAN, Ali KULİL, Balkan Türkleri Derneği kurucu Başkanı Halit AKAY, Flash TV eski Müdürü Diyar ARABUL, Zeytinburnu Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Basın Sözcüsü bendeniz Mehmet ALPAY, Gazeteci Taylan DEMİRELLİ ve Hüseyin ÇETİNER, mahalle esnafları, komşuları, akrabaları ve aile bireyleri iştirak ettiler. Cenaze törenine CHP Genel Başkan Kemal KILIÇDAROĞLU'nun " Adalet Yüyürüşü" nde bulunan CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin DOĞAN katılamamış ve de taziye çelengi göndermişti. Ayrıca CHP Zeytinburnu İlçe Meclis Üyeleri ve Mahalle Başkanları adına da taziye çelenkleri gönderilmişti.

Kılınan vakit ve cenaze namazı ardından merhum Günay YURTSEVEN'in naaşı Güngören Mezarlığına götürülerek ebedi istirahatgahına defnedildi. Merhum dostumuza Allah ( c.c.)'den rahmet. Ardında keder içerisinde bıraktığı aile bireyleri ve tüm yakınlarına, dost ve arkadaşlarına başsağlığı temenni ederiz.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Zehra & Hamza'nın görkemli nikahında izdiham yaşandı

  Zehra & Hamza'nın görkemli nikahında izdiham yaşandı

  Meral ve Musa Elmas’ın biricik evlatları Hamza ile Melahat ve Turan Sola’nın biricik kızları Zehra, Çağteks’te muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi.

 • Aydınlar Ocağı Türkiye’nin 2017 Karnesini açıkladı

  Aydınlar Ocağı Türkiye’nin 2017 Karnesini açıkladı

  Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Mimar Süleyman Uluocak’ın moderatörlüğünde Süleymaniye Darüziyafe ‘de yapılan Aydınlar Ocağı toplantısına alanlarında başarıları olan çok sayıda bilim adamı katıldı.

 • Bilge Nesil Kahvaltıda Buluştu

  Bilge Nesil Kahvaltıda Buluştu

  Zeytinburnu Bilge Nesil üyeleri, aileleriyle birlikte bin kişilik geleneksel kahvaltı programında buluştu. Kahvaltıda ailelere seslenen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın “Öğrencilerin ev ve okul dışındaki üçüncü mekanı artık Bilgi Evleri’dir.”dedi.

 • Zeytinburnu'nda korkunç olay! 2 aylık bebeğini öldürdü...

  Zeytinburnu'nda korkunç olay! 2 aylık bebeğini öldürdü...

  Zeytinburnu'nda 2 aylık Afgan bebek yüksekten düşme sebebiyle kaldırıldığı hastanede 1 aylık tedavi sonrasında can verdi. Olaydan 3 ay sonra ailenin 8 yaşındaki oğlunun itirafı, minik bebeğin babasının öfkesine kurban olduğunu ortaya çıkardı.

 • Başkan Murat Aydın'dan 'Havuz' Açıklaması

  Başkan Murat Aydın'dan 'Havuz' Açıklaması

  Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'dan 'havuz' kararıyla ilgili açıklama Başkan Murat Aydın, yaşam şekline müdahale iddialarıyla ilgili: "Böyle bir şey mümkün değil ve 'açık havuz' düzenlemesiyle ilgili ortaya atılan iddialara yanıt verdi.

 • Kent Konseyi Kadın Meclisi özel eğitim sınıfı açtı

  Kent Konseyi Kadın Meclisi özel eğitim sınıfı açtı

  Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülmen Güven önderliğinde yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

 • Zeytinburnu’nda STK’lar KUDÜS için tek yürek oldu

  Zeytinburnu’nda STK’lar KUDÜS için tek yürek oldu

  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Zeytinburnu, Eğitim Bir-Sen Zeytinburnu, Erbakan Vakfı Zeytinburnu, İlim Yayma Cemiyeti Zeytinburnu, İHH Zeytinburnu, TÜGVA ve Zihmender, Zeytinburnu Merkezefendi Camii’nde yaptıkları ortak basın açıklamasıyla Büyük Şeytan ABD'nin #Kudüs kararını kınadılar... İşte ortak o Basın açıklaması

 • Zeytinburnu'nda

  Zeytinburnu'nda "Kudüs" Protestosu

  Zeytinburnu’nda çok sayıda vatandaş Cuma namazı sonrası bir araya gelerek, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Açık havuz yasaklanamaz

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Açık havuz yasaklanamaz

  Zeytinburnu Belediye Meclisi kararıyla sitelerde açık havuz ile 1+1 konut yapımının kısıtlanması ve mescit yapımının zorunlu tutulması kararlarına hem bakanlıktan hem de sivil toplumdan tepki geldi.

 • Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar’da hizmete açıldı

  Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar’da hizmete açıldı

  Zeytinburnu’nda 50 Yıldır hizmet veren Tanrıverdi Kebap’ın sahibi Meclis Üyesi Metin Develi'yle Mustafa Keçeyapan ve Metin Keçeyapan'ın sahibi olduğu Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar Caddesinde görkemli bir açılışla hizmete girdi

 • Livza Zeytinburnu Fiyatları 650 Bin TL’den Başlıyor

  Livza Zeytinburnu Fiyatları 650 Bin TL’den Başlıyor

  Livza Zeytinburnu proje ön talep toplamaya başladı. 2+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alan Livza Zeytinburnu fiyatları 650 bin TL’den başlıyor… Tesa Grup iştiraki Tesa Yapı tarafından hayata geçirilen Livza Zeytinburnu projesi ön talep toplamaya başladı.

 • Zeytinburnu’nda artık açık havuz yapılamayacak

  Zeytinburnu’nda artık açık havuz yapılamayacak

  Zeytinburnu Belediye Meclisi İmar komisyonun yaptığı toplantıda imar uygulamalarıyla ilgili bazı plan notu değişikleri yapıldı. Zeytinburnu'nda Emsal Hesabına Göre Yapılacak Bütün Uygulamalarda Açık Havuz Yapılamayacak. CHP Zeytinburnu ilçe örgütü düzenlediği Basın Toplantısıyla bu karara çok sert tepki gösterdiler ve bu Zeytinburnu Halkının yaşam alanına müdahaledir dediler.

 • Zeytinburnu'nun 'Engelsiz Orkestra'sı Sepetçiler Kasrı'nda Sahne Aldı

  Zeytinburnu'nun 'Engelsiz Orkestra'sı Sepetçiler Kasrı'nda Sahne Aldı

  Notaların gücüyle iyileşip engellerini aşan görme engelli gençler, kurdukları dev orkestrayla tarihi Sepetçiler Kasrı'nda bir ilki gerçekleştirip yüzlerce kişiye konser verdi. 7 Aralık 2017 Perşembe 09:31

 • Zeytinburnu’nun huzuru masaya yatırıldı

  Zeytinburnu’nun huzuru masaya yatırıldı

  Zeytinburnu ilçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen sözlerine Kaymakam Ali Taşkın Balaban, Belediye Başkanı Murat Aydın ve Zeytinburnu Halkına ilçe emniyetine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek başladı. Özmen, mesai kavramı gözetmeden 7/24 Zeytinburnu halkının huzuru ve güvenliğini için görevimizin başında olduğumuz bilmenizi isteriz dedi.

 • Zeytinburnu Meclisinde imar değişikliği tartışması

  Zeytinburnu Meclisinde imar değişikliği tartışması

  Zeytinburnu Belediye Meclisi İmar Değişikleri yoğunluğu olan bir gündemle toplandı. Mecliste özellikle 1+1 Dairelerle ilgili yapılan imar değişikliği büyük tartışmaya neden oldu

 • Seyyidnizam Kütüphanesi 24 Saat Vatandaşlara Hizmet Veriyor

  Seyyidnizam Kütüphanesi 24 Saat Vatandaşlara Hizmet Veriyor

  Vatandaşların kitaplara daha kolay ulaşmasını sağlamak ve kütüphane kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla Zeytinburnu'nda Seyyidnizam Kütüphanesi açıldı.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.6%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan