1960'lı yılların ikinci yarısından sonra Yeşiltepe Mahallesi'mde yetişmeye başlayan eline, diline, yüreğine ve bileğine sağlam bir delikanlı yetişmeye başlamıştı. Saygınlığı ile herkesin gönlünde yer eden bu delikanlı o zamanlar Zeytinburnu'nda mevcut 31 futbol sahasında futbol oynamış ve Yeşiltepe Spor Kulübü'nün de acar futfolcularından biri olmuş ve hatta yöneticilik bile yapmıştı.

Siyasete gençlik yıllarında " Karaoğlan Bülent ECEVİT " hayranı olarak başlamış , siyasi idolünü asla değiştirmemiş, DSP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı görevi bile yapmış ve yıllar sonra CHP Zeytinburnu Mahalle Başkanlığı görevini de üslenmişti. 1970'li yılların ele avuca sığmaz yakışıklı ve uzun boylusu Günay YURTSEVEN gönlünü Sebahat isimli güzel bir kıza kaptırmış ve onunla evlenmişti. Bu evlilikten Gökhan, Gürcan, Fatih ve Özlem adlarını koyduğu 4 çocuğu ve de torunları olmuştu. En büyük mutluluğu da torunları ile gezmekti ve en güzel arzusu da onların düğünlerini görmekti. Fakat 66 yaşında geçirdiği bir kalp krizi onun bu güzel umut ve hayallerini yok etmişti. Gözlerini ebedi istiratgahı için kapatırken ardında kederli eşi Sebahat'ı, çocukları Gökhan, Gürcan, Fatih ve Özlem'i, torunlarını ve de çok sevdiği kardeşleri Kefalet, Zekavet, Münevver ile Ragbi'yi bırakmıştı.

3 Temmuz Pazartesi günü Taş Camii'nde kılınacak olan ikindi vakit ve cenaze namazına Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat AYDIN, Zeytinburnu 3. Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil EMECAN, Aydın Ocakları Türkiye Genel Sekreteri ve Zeytinburnu Gelişim Platformu kurucularından Genel Koardinatör ve Başkanı Mimar Süleyman ULUOCAK, CHP Zeytinburnu İlçe eski Başkanlarından Hasan KARAOĞLU, Mustafa FAZLIOĞLU ve Barbaros DOĞRUEL, CHP Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Siyasi Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yüksek Mühendis Hasan Ali HAYIROĞLU ve Başkan Yardımcısı ve de Meclis eski Üyesi İsmail TERZİ, AK Parti İlçe Belediye Meclis Üyesi Adem ULUOCAK, Zeytinburnu CHP İlçe Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin ÜSKÜDAR, Cengiz PEKTAŞ, Satı ORAL, Özgür AYDIN, Selamettin YENİYOL, Düzgün KAYA, CHP Kadın Kolları Başkanı Deniz ŞİMŞEK, Gençlik Kolları eski Başkanı Hakan VARDAR ve CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, DYP Zeytinburnu İlçe eski Başkanı Ömer HAYIROĞLU, DSP İlçe eski Meclis Üyesi Necmi KAYNARCA, Zeytinburnu Tüketiciler Derneği Başkanı İrfan ŞAFAK, Zeytinburnu Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet ATEŞ ve kardesi Metin ATEŞ, Erikli Baba Derneği ve Zeytinburnu Cemevi Başkanı Erdoğan METİN, ZİAD - İSPER ve Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü Derneği Başkanı Ayhan ÖZSOY, ADD Zeytinburnu eski Başkanı Ümit DOĞRUYOL, İhsan Mermercililer Derneği eski Başkanı Salih Zeki DURMUŞOĞLU, Sinoplular Derneği Kurucu Başkanı Nihat ÖNDER, Zahireciler ve Bakkallar İstanbul Odası eski Başkanı Tacettin AKDAĞ, Elif Tüter DEMİRSOY ve eşi Ali DEMİRSOY, Aliş Müzik Ali YEŞİLDAĞ ve eşi Havva YEŞİLDAĞ, Zeytinburnu Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı - Eroğlu Spor Kulübü Başkanı ve CHP Meclis eski Üyesi Şenol YURTSEVEN, Yenidoğan Güneşspor Kulübü Başkanı ve CHP Meclis eski Üyesi Cengizhan BAHÇEKAPILI, Telsiz Spor Kulübü Başkanı Turgay KALYONCU, Yeşiltepe Spor Kulübü Başkanı İsmail ERARSLAN, Futbol Antrenörü Veyiz OĞUZ ve Mücahit OĞAN, Köprülüler Derneği Temsilcisi Sadık AVCI, Minibüsçüler Derneği eski Başkanı Murtaza CACINA, yakın dostlarından Nejat TALİ, Ceyhun AKAY, Adem, Ahmet DEMİREL ve isimlerini sayanadığımız yüzlerce kişi, Ali Rıza ATASOY, Yusuf OCAKDAN, Ali KULİL, Balkan Türkleri Derneği kurucu Başkanı Halit AKAY, Flash TV eski Müdürü Diyar ARABUL, Zeytinburnu Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Basın Sözcüsü bendeniz Mehmet ALPAY, Gazeteci Taylan DEMİRELLİ ve Hüseyin ÇETİNER, mahalle esnafları, komşuları, akrabaları ve aile bireyleri iştirak ettiler. Cenaze törenine CHP Genel Başkan Kemal KILIÇDAROĞLU'nun " Adalet Yüyürüşü" nde bulunan CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin DOĞAN katılamamış ve de taziye çelengi göndermişti. Ayrıca CHP Zeytinburnu İlçe Meclis Üyeleri ve Mahalle Başkanları adına da taziye çelenkleri gönderilmişti.

Kılınan vakit ve cenaze namazı ardından merhum Günay YURTSEVEN'in naaşı Güngören Mezarlığına götürülerek ebedi istirahatgahına defnedildi. Merhum dostumuza Allah ( c.c.)'den rahmet. Ardında keder içerisinde bıraktığı aile bireyleri ve tüm yakınlarına, dost ve arkadaşlarına başsağlığı temenni ederiz.