• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

ZEYDEF’in 1.Yaz Şenliğinde izdiham yaşandı

Zeytinburnu Dernekler Federasyonu geleneksel hale getirmeyi planladığı Yaz şenliklerinin Birincisini yoğun katlımla Poyrazköy Piknik alanında yaptı. Piknikten bir gün önce ZEYDEF Başkanı Mehmet Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri piknik alanında hummalı bir çalışma yaparak alanı yaz şenliğine hazır hale getirdiler.

03 Temmuz 2017 Pazartesi 13:48

YAZ ŞENLİĞİNE BAŞKAN YRD. GÖKHAN KASAP’DA KATILDI

Poyrazköy piknik alanı bir gün öncesinden ZEYDEF Yönetim Kurulu üyeleri tarafından bayrak ve afişlerle süslendi. Hazırlıklar tamamlandı. Yaz şenliği günü üye derneklerin merkezlerinin önünden sabah 07.30’da otobüsler kaldırılarak dernek üyeleri Piknik alanına taşındı. Genel Başkan Mehmet Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri erken saatte piknik alanına gelerek misafirleri tek tek karşıladılar. Zeytinburnu Dernekler Federasyonu’nun 1.Yaz Şenliğine, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap, ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır, Bozkır Dere Dernek Başkanı Ahmet Ilgaz, Şanlıurfa Dernek Başkanı Murat Tufan, Balıkesir Hodul Dernek Başkanı Özgür Varlık, Bitlis Sason Dernek Başkanı Abdülhamit Aksu, Zeytinburnu Ak Parti Başkan yardımcısı Mustafa Yalçınkaya, ZEYDEF Basın ve medya Sorumlusu Taylan Demirelli, Samsun Dernek Başkanı Davut Genc, Düzce dernek başkanı Mustafa Öztürk, Romder Dernek başkanı Muhterem Gül ,Çankırı İşadamları Derneği Başkanı  Arif Şengül, Ordulular dernek başkanı Recai Memiş ve çok sayıda Dernek Üyesi katıldı.

YARIŞMALAR, EĞLENCE, İKRAM ZEYDEF YAŞ ŞENLİĞİNDE EĞLENCE TAVAN YAPTI

Misafirler 09.00 civarında Piknik alanına ulaşmaya başladılar. Tüm otobüslerin gelmesinin ardından sabah kahvaltısı yapıldı. Saat 12.00’a kadar kahvaltı programı devam etti. Kahvaltının tamamlanmasının ardından eğlen faslı başladı. Orkestra, davul, zurna ve kemençe eşliğinde eğlence gün boyu devam etti. 12-14 arası misafirlere keşkek ikramı yapıldı. Ardından mangallar yakıldı. Gün boyu ikramlar devam etti. Zeytinburnu Dernekler Federasyonu’nun 1.Yaz Şenliğinin en eğlenceli kısmı ise yarışmalar bölümüydü. Halat çekme, Çuval ve Sandalye yarışmalarında Denek üyeleri aşırı sıcağa rağmen kıyasıya yarıştı. Şenliğe katılan çocuklara ise Genel Başkan Mehmet Çakır sürpriz hediyeler takdim etti.

ÇAKIR: ZEYDEF TÜM STK'LARI  KUCAKLAYACAK

ZEYDEF 1.Yaz Şenliğinde kürsüye önce Üye Dernek Başkanları birer selamlama konuşması yapmak üzere çağrıldı. STK Başkanlarının selamlama konuşmasının ardından Genel Başkan Mehmet Çakır kürsüye geldi. Çakır konuşmasında şunları söyledi. Önceliğimiz ilçemizdeki tüm STK’ları bu çatı altında toplamak. Bu kulvarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunu yaparken de Üye derneklerimizle çeşitli aktiviteler altında bir araya geliyoruz. ZEYDEF 1.Yaz Şenliği de bu aktivitelerden biridir. İnşallah bunun her yıl geleneksel hale getireceğiz. Umarım bu çok güzel ortamdan memnun kalarak ayrılacaksınız. Sözlerimi tamamlamadan ZEYDEF’de büyük katkısı olan ve bu Federasyonun doğmasına öncülük eden Belediye Başkanımız Murat Aydın’a teşekkür ediyorum. Kendileri İstanbul’da ilkleri yapan beleye başkanıdır. Bunun yanında her daim bizlerin yanında olan Belediye Başkan Yardımcımız Gökhan Kasap’a ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

KASAP: KOŞSALARDA, YÜRÜSELERDE SÜRÜNSÜELERDE BİZİ BÖLEMEYECEKLER

Genel Başkan Çakır’ın ardından Kürsüye Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap çıktı. Başkan Yardımcısı Kasap, sözlerine ülkemizin milletimizin dirliği birlik ve beraberliği için dua ederek başladı. Kasap sözlerini şöyle sürdürdü. Ülkemizin etrafı ateş çemberi. 7 Düvel bir araya gelmiş ülkemize karşı planlar yapmışlar. Buda yetmiyormuş gibi bunların içerideki maşaları da bunlarla birlikte hareket ediyorlar Ülkemizi bölmek istiyorlar. Bunu hiçbir zaman başaramayacaklar. Bizler buradaki enerjiyi birlikteliği yansıttığımız sürece hiçbir zaman emellerine ulaşmayacaklar. İster yürüsünler, ister koşsunlar isterse sürünsünler. Bu tür eylemlerle amaçlarına ulaşamayacaklar. Çünkü biz birbirine bağlı insanlar. Aile içinde ufak tefek kavgalar olur. Bunlar sonra tatlıya bağlanır. Aile içinde kavgalar medet umanlar tarihe olduğu gibi bugünde avuçlarını yalayacaklar. ZEYDEF, Başkanımızın başlattığı Yöresel Günlerinin ürünüdür. Yöresel Günler ilçemizdeki değişik yelerin kucaklaşmasını sağlamıştır. Diyarbakırlı için Giresunlu, Trabzonlu için Mardinli, Çankırılı için Antepli bu ülkede çok önemlidir. Bunların hangisini aradan çekerseniz bir çöküşe neden olur. Hayatımızda bir boşluğa neden olur. Bizde ayrılık olmaz Biz Osmanlının bakiyesiyiz Bu imparatorluk 600 sene ayakta durdu niçin burada değişik milletler kardeşçe bir arada yaşadı. Ne zamanki araya ayrılık girdi o zaman çöküş başladı. Osmanlı yıkıldı. Dünyanın dengesi değişti. O zamandan bugüne bu mazlum haklar için hep çile dönmemi, Zulüm dönemi başladı. Onun için ayrılık düşünmek bizde yok. Biz biriz beraberiz kardeşiz. Çok şükür başımızda bir Dünya lideri ve onun çalışma arkadaşları var. Rabbim kendilerine güç kuvvet versin. Başkanımız selamıyla konuşmamı sonlandırıyorum inşallah bu yaz şenliğinde gelecek yıllarda bir arada olur dedi. ZEYDEF Genel Başkan Yardımcısı ve Samsunlular Dernek Başkanı Davut Genç, Ordulular Dernek Başkanı Recai Memiş, Yaz Şenliğinde birer kısa selamlama konuşması yaptılar. Amaçlarının tüm Dernekleri bu çatı altında toplamak olduklarını söylediler.

ZEYDEF YENİ GENEL MERKEZE KAVUŞDU

ZEYDEF’in genel Başkanlığı görevine son genel kurulda getirilen Mehmet Çakır ve arkadaşları çok kısa süre içinde yapıkları çalışmalarla Zeytinburnu Dernekler Federasyonu hak ettiği yere getirdiler. Önce Federasyonun Kadın ve Gençlik kolların kurdular. Ardından görkemli bir kahvaltı programında Belediye Başkanı Murat Aydın’ı ağırladılar. Atıl duruma olan Federasyon merkezi ise tadilata alındı. Yaklaşık Üç hafta süren tadilatın ardından Zeytinburnu Dernekler Federasyonu görkemli bir merkeze kavuştu. Tadilat süresince Genel Başkan Mehmet Çakır tüm ayrıntılarla tek tek ilgilendi. Yeni Genel Merkezin açılışını Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve Başkan Yrd. Gökhan Kasap birlikte yaptılar.

RAMAZAN AYINDA ZEYDEF ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTU

ZEYDEF 18 Mart Gecesi şehitlerimizi geniş katılımlı bir gece ile yad etti. Ardından Ramazan ayı için hazırlıklara başladı. ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır önce Zeytinburnu Dernekler Federasyonun üye derneklerinin Başkanlarını aileleriyle birlikte Dervişan Sofrasında iftar yemeğinde ağırladı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan