Midyat işadamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya, Anıtlı Jandarma Karakol Komutanlığına bomba yüklü araçla gerçekleştirilen terör saldırısında şehit düşen güvenlik korucularının ailelerine Ramazan ayı dolayısıyla moral ziyaretinde bulundu.

Başkan Kaya, beraberindeki yönetim kurulu üyesi Hekim Arslan ile birlikte Anıtlı Jandarma Karakol Komutanlığına bomba yüklü araçla gerçekleştirilen terör saldırısında şehit düşen 38 yaşındaki Tahsin Demir ile 42 yaşındaki Şehmus Boru'nun Ortaca (Heştrek) Mahallesi'nde yaşayan ailesini ziyaret etti.

Şehit güvenlik korucuların ailesiyle görüşen Kaya, şehit ailelerinin kendilerine emanet olduğunu belirterek, "Bugün bu topraklarda rahatça yaşamamız, şehitlerimizin sayesindedir. Bu cennet vatanda yaşamanın bedelini şehitlerimiz canlarıyla ödedi. Bizlerin de yegane vazifesi şehitlerimizin bize emaneti olan ailelerine sahip çıkmaktır. Bütün imkanlarımızla her zaman şehit ailelerimizin yanında olacağız. Şehitlerimiz canlarını bizler için verdi, şehitlerimizin emanetti olan çocukları ve eşleri de bize emanettir." dedi. Başkan Kaya, Midyat'taki diğer şehit ailelerini ve gazileri de ziyaret etmeye devam edeceklerini belirtti.

Yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Demir ailesi ise, vatanın birlik ve bütünlüğünün daim olması temennilerinde bulunarak, "Başımız gözümüz üzerine geldiniz. Çok mutlu olduk sizin gelmenizden. Sürekli bizden haberdar olmanızı bekliyoruz. Bizi unutmayın, devletimiz de. Bu ziyaretle mutlu olduk. Allah sizlerden razı olsun." dedi.