• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Giresunlular, Derneğin geleneksel İftarında buluştu

Zeytinburnu Giresunlular Derneği, Derneğin Merkezinde 300 kişilik iftar verdi. İftara Giresunlular yoğun ilgi gösterdi. Dernek Başkanı Yaşar Güner, Yönetim Kurulu Üyeleri Erdoğan Güner ve Coşkun Toraman iftar öncesi hemşerilerini kapıda karşıladı.

20 Haziran 2017 Salı 12:21

Giresunlular Derneği her Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği iftar organizasyonu bu yılda dernek merkezinde yapıldı. Oldukça güzel bir organizasyonla yapılan iftar yemeğinde en küçük bir aksaklık yaşanmadı. İftar öncesi Dernek Başkanı Yaşar Güner ve Yönetim Kurulu üyeleri hemşerilerini derneğin kapısında karşıladı. İftar programına yaklaşık 300 kişi katıldı. Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Toraman iftar öncesi Kuran okudu. İstanbul için iftar vaktinin girmesiyle birlikte akşam ezan okundu ve oruçlar hep birlikte açıldı. İftarda yemeğinde, Giresun Derneği hemşerilerine, Güveç, Pilav, Tatlı ve iftariyelikler ikram etti. Olmazsa olmaz Giresun pidesi ise hem ramazanın hem de Giresun iftarının vazgeçilmeziydi. Yemeğin ardından şükür ve yemek duası yapıldı.

Oruçlarının açılmasıyla birlikte Dernek Başkanı Yaşar Güner hemşerilerine kısa bir selamlama konuşması yaptı. İftar programına katılan herkese ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Güner sözlerini şöyle sürdürdü. Giresun tarihinde iki Gönüllü Alay çıkartarak ülkemiz kurtuluş savaşında hep ön saflarda olmuştur. Dolayısıyla bizlerde o ecdadın torunları olarak bu ülkenin her derdi ile dertleniyor, her sıkıntısı ile sıkıntıya düşüyor ve her üzüntüsünde de en derinden üzülüyoruz. Yerelde ise önceliğimiz tabi ki yeşil Giresun. Tek amacımız ise Gurbette hemşerilerimize Giresun’u yaşatmak.

Giresun Derneğinin temel misyonu hemşehriler arasında muhabbet halkasını oluşturmak diyen Giresun Dernek Başkanı Yaşar Güner, “Ramazan ayında muhabbet iklimindeyiz. Ayların sultanı Ramazan ayındayız. Dolayısıyla bu ay içerisinde hemşehrilerimizin gönüllerinin Allah sevgisi ve ibadet aşkı ile coştuğu şu günlerde onları bir araya getirmek ve muhabbetlerini arttırmak, Zeytinburnu’nda ki  hemşerilerimiz bir araya toplamak Giresun Derneğinin temel misyonudur. Giresun Derneği de bu alanda ilçemizdeki başarılı bir sivil toplum kuruluşudur. Biz birbirimizi seviyoruz ve böylelikle kardeşlik halkalarımızı genişletiyoruz” ifadelerini kullandı. Konuşmasının sonunda Başkan Güner hemşerilerinin hem Kadir gecesini hem de Ramazan Bayramını tebrik etti.

Zeytinburnu Giresunlular Derneğinin iftar programına, Zeytinburnu eski Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Bbeştelsiz Mahalle Muhtarı Adem Yavuz, Derneğin Kurucu Başkanı Av. Temel Yavuz Kotaloğlu, ALKA Grup Başkanı Yahya Dediş, Elazığlılar Dernek Başkanı Nazir Güler, Telsiz Mahalle Muhtarı Yakup Toraman, Selvi spor Kulüp Başkanı Hakan Eren, Espiye Derneği eski Başkanı Metin Özoğul, Espiyeliler Dernek Başkanı Fedai Özer, Maliye Bakanlığından Sacit Yiğit, Arpacıklılar Dernek Başkanı Uğur Kartal, İşadamı Özcan Özkul, Piraziz Bulancak Dernek Başkanı Fahrettin Karakılıç, Zetinburnu Sporlular Dernek Başkanı Veli Akçura ve 300’e yakın Giresunlu katıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan