Zeytinburnu’muzun başarılı işadamlarından Ercan Kabadayı sahibi olduğu ve aynı zamanda Yönetim Kurulu görevini yürüttüğü Pozitif Tekstil’in çalışanlarına Merkezfendi Dervişan sofrasında aileleriyle birlikte iftar verdi. Misafirlerini tek tek eşiyle birlikte karşılayan Ercan Kabadayı iftar boyunca da çalışanlarıyla ve aileleriyle de yakından ilgilendi.

Ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı. Dualar edildi. Çay sohbetinin ardından Nessia Ailesinin iftarı hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi. NESSİA Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Kabadayı iftarı le ilgili gazetemize şunları söyledi. Biz bir aileyiz.

Eğer işinize bu aile kavramını yansıtamazsanız başarılı olmanız çok zor. Benim önceliğim çalışanlara bu aile kavramını hissettirmek. Bugünde bunun gereği olarak çalışanlarımız ve aileleriyle birlikte iftarda bir araya geldik. Bunu ilk kez yapmıyoruz. Bu bizim geleneksel iftarımız. İnşallah bundan sonraki yıllarda da bunu devam ettireceğiz dedi.

BAYAN GRUBUNDA 15 İLE 45 YAŞ ARALIĞINDA NESSİA GÖZDE FİRMA

Pozitif Tekstil’in sahibi Ercan Kabadayı, 2005 Yılında dış giyim üzerine kurduğu şirketle büyümeye devam ediyor. Pozitif Tektsil, bugün 10 Adet tedarikçinin yanında kendi üretim tesisinde ürettiği modellerle Nessia firmasıyla sektörün öncü firmalarından biri haline geldi.  Pozitif Tekstil’in imalat atölyelerine entegre kumaş giriyor ve mamul olarak çıkıyor. Önce bilgisayarda modeller çiziliyor, ardından bu modeller kalıplara dökülüyor. Modeller Nessia’nın model atölyesinde kumaşa bürünüyor. Artık modelin çoğaltılması aşmasına geçiliyor. İlk olarak Kumaş kalite kontrolü yapılıyor. Kaliteden geçen kumaşa dev kesim makinalarında modeller işleniyor. Modellerin kuşama işlenip kesilmesinin ardından 8 Farkı atölyede dikim aşamasına geçiliyor. Modellerin dikilmesinin ardından tekrar dikim kalite kontrol evresi var. Kaliteden geçen modeller bu kez ütü masasına geçiyor. En son aşamalar ise etiket ve paketleme. Ham bir şekilde Nessia üretim tesislerine giren  Kumaşlar artık birer sanat eseri olarak birbirinden farklı modellerde hem Nessia’nın satış mağazalarında hem de Türkiye’nin her köşesinin de satışa sunuluyor.   Geçtiğimiz günlerde İlkbahar Yaz Koleksiyonunu en şık, en özgür ve en trend olacaksınız sloganıyla tanıtan Nessia’nın yeni tasarımları büyük beğeni topladı. Pozitif Tekstil’in kurucusu ve yönetim Kurulu Başkanı Ercan Kabadayı NESSİA’yı kısaca şöyle anlattı. Şirketimiz 2005 yılında kuruldu. Şirketimiz bayan dış giyim üzerine kurulmuş bir şirket. Üretim ve imalat yani entegre kumaş giriyor mamul çıkıyor. Ürettiğimiz bu çok özel özel tasarımlarımızı Toptan mağazalarımızda yurt içine ve yurtdışına satarken Pozitif Tekstil NESSİA olarak toptan satışın yanında www.missnessia.com.tr adresinden E Satışı yapıyoruz.  İnternet üzerinden satış web olayı yoğun olarak insanlar yiyecek dahi satın alıyorlar giyimi de oturdukları yerden güvenli firmalardan alışveriş yapıyorlar. Biz toptan olarak veriyoruz. İnternet üzerinden Perakende satışımız yok. Fuarları çok önemsiyoruz. Fuarlar bizim yurt dışına açılan en büyük penceremiz. Fuarlara da katılmaya devam edeceğiz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ