• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
  • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
  • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
  • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
  • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Meclis Üyesi Abdulhakim Kaya dostlarına iftar verdi

Merkezefendi’de siyasilerin işadamların ve ünlülerin müdavimi olmaya başladığı Dervişan Sofrası’nda bu kez Zeytinburnu Meclis üyesi, Midyat İşadamları Dernek Başkanı Abdulhakim Kaya, dostlarına iftar verdi. İftara ünlü sanatçı Murat Kurşun’da katıldı.

15 Haziran 2017 Perşembe 09:26

Gerçekleştirilen iftar programı ile ilgili açıklama yapan Midyat işadamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya, "Bugün hemşerilerimiz ve dostlarımız ile bir arada lokmamızı paylaşarak, hep birlikte iftarımızı açtık. Bizleri 11 ayın sultanı olan Ramazan-ı şerife kavuşturan cenabı hakka sonsuz hamd ediyorum. Mübarek ramazan ayının birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Dünyada akan kanın durması için dua ediyorum. Bizler İstanbul'da Mardin'imiz ve Midyat'ımızın gönüllü elçileriyiz. Bu manada Mardin'imizin ve Midyat'ımızın hak ettiği güce kavuşmasını sağlamak için hepimiz var gücümüzle çalışmaktayız, ancak bunu yaparken birliğimizi sağlamak ve hemşericilik bilincimizi artırmak adına her türlü siyasi ve ideolojik kaygılardan uzak bir anlayışla hareket etmekteyiz. Bu anlayışın en güzel örneklerinden birisini de bugün iftar programında hemşerilerim ve dostlarımla yaşamaktan son derece mutluyum. Mardin ve Midyat sevdalısı her siyasi renkten hemşerilerimizle bir arada olacağımız bu tür organizasyonları daha da artırarak devam ettirmeliyiz. Bugün bizlerle bir araya gelen hemşerilerime ve dostlarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah daha nice güzel etkinliklerde bir arada oluruz. Rabbim sağlık ve afiyet içerisinde günahlardan arınmış bir şekilde bayrama kavuşmayı da hepimize nasip etsin." dedi.

İftar programına, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Semih Demirci, Zeytinburnu Belediye Meclis Üyesi ve Dervişan Sofrasının sahibi Cüneyt Tezcan, Türkiye Engelliler Federasyonu Başkanı ve Zeytinburnu Belediye Meclisi Başkan Vekili Cemal Merdan, Midyat Eski Ak Parti Eski ilçe Başkanı Hüseyin Çelebi, Midyat Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Fetullah Doğanay, İstanbul Mardin Dernek Başkanı Avukat Kemal Dündar, Esenler Mardinler Dernek Başkanı Rıdvan Aslan, Mardin Sakatlar Derneği Başkanı Hasan Anuk, Zeytinburnu işadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Kabadayı, istanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi ve ZİAD Başkanı Ayhan Özsoy, Zeytinburnu İş adamları Dernek Yönetim Kurulu üyesi ve işadamı Ercan Kabadayı, Mardinli Ünlü Sanatçı Murat Kurşun ve çok sayıda davetli katıldı.

Dervişan Sofrası Ünlülerin mekanı oldu

İstanbul’un Merkezinde ama sanki küçük bir Anadolu kasabasındaymışsınız gibi mistik ve tarihi bir mekanda konuklarını ağırlayan Dervişan Sofrasında konak zevki yemek yemek bir ayrıcalık. Mekanın yanında 1598’de İstanbul’da yapılan 2.büyük Mevlevihane olan Yenikapı Mevlevihane'nin yanında, Ünlü Halk Hekimi ve din bilgini Merkezefendi’nin kabrine 100 mesafede, İstanbul’un fethini anlatan Panorama 1453 müzesinin 200 m yakınında bulunan mekan adeta köfte ve kebabın merkezi haline geldi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.6%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan