İhtiyaç sahibi çocuklarımız sünnet ettiren Vakıf, ardından Ramazan Ayının öneminin ve faziletini anlatan konferanslar verdi. Ramazan Ayında ise aynı anda mescitlerinde iftar programları koordine etti. Aşevlerinde iftar saatlerinde ücretsiz iftariyelik ve çorbalar dağıttı. Zeytinburnu Müceddid Vakfı ilk kez sokak iftarı düzenledi. 1500 kişilik iftarda adeta izdiham yaşandı. İftara siyasiler ve işadamlarıda büyük ilgi gösterdi. AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver, MHP İlçe Başkanı Reşat Ok, AK Parti İlçe Başkan Yrd. Fatih Aydoğan, Meclis üyesi Adem Uluocak, Mali Müşavir Mustafa Günaydın ve çok sayıda protokol üyesi iftara katılanlar arasındaydı.  

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlan iftar organizasyonu ezana kadar Müceddid Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Muhterem Ali Kara Hocaefendi’nin duası ile devam etti. Mahmut Efendi Hazretlerinin Bakırköy ve Zeytinburnu Bölge Vekili, Ali Kara Hocaefendi, Ramazan Ayının önemini birkaç cümle ile şöyle anlattı . Mübarek Ramazan ayı, çok şerefli bir aydır. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftar verenin günahları affolur. Cehennemden azat olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir. O oruçlunun sevabı hiç azalmaz. Bu ayda, emri altında bulunanların, işlerini hafifleten, onların ibadet etmelerine kolaylık gösteren âmirler de affolur, Cehennemden azat olur. Ramazan-ı şerif ayında, Resulullah, esirleri azat eder, her istenilen şeyi verirdi. Bu ayda ibadet ve iyi iş yapabilenlere, bütün sene bu işleri yapmak nasip olur. Bu aya saygısızlık edenin, günah işleyenin bütün senesi, günah işlemekle geçer. Bu ayı fırsat bilmeli, elden geldiği kadar ibadet etmelidir. Allahü teâlânın razı olduğu işleri yapmalıdır. Bu ayı, ahireti kazanmak için fırsat bilmelidir. Kur’an-ı kerim, Ramazanda indi. Kadir gecesi, bu aydadır. Ramazan-ı şerifte, iftarı erken yapmak, sahuru geç yapmak sünnettir. Resulullah bu iki sünneti yapmaya çok önem verirdi. Allah tüm kardeşlerimizin tuttuğu oruçları kabul etsin dedi.

Müceddid Vakfı Başkanı Serkan Altaş Müceddid Vakfı’nın Ramazan Ayı boyunca Çırpıcı mahallesindeki Mücedid Mahmud Efendi Mescidi Yenidoğan mahallesindeki Seda mescidi, Nuripaşa mahallesindeki Sindeki İmamı Rabbani mescidi, Sümer mahallesindeki Sindeki Hulefayı Raşidin mescidi, Dikilitaş mahallaesindeki Sindeki Dikilitaş mescidi, Telsiz mahallesindeki Sindeki Enes r.a mescidi, Yeşiltepe mahallesindeki İmam Buhari mescidi, Veliefendi mahallesindeki Sindeki Çelebi mescidi, Adliye yakınındaki hacı Ali Eroğlu mescidinde her akşam iftar saatinde 600 Kişiye iftar verdiğini belirtti. Altaş,  Bunun yanında ihtiyaç sahibi yaklaşık 1000 kişiye kumanya kolisi yardımı yaptıklarını ve bunların mahalledeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere mahalle muhtarlıklarına teslim ettiklerini söyledi. İlk kez sokak iftarı düzenlediklerini belirten Müceddid Vakfı Başkanı Serkan Altaş, iftarımıza yoğun ilgi oldu artık bunun gelecek ramazanlarda geleneksel hale getireceğiz dedi. Altaş iftara katılan başta siyasiler olmak üzere tüm davetlilere teşekkür etti. Konuşmaların ve yapılan duaların ardından Akşam ezanının okunmasıyla birlikte 1500’e yakın davetli Müceddid Vakfının 1.Sokak iftarında oruçlarını açtı. Davetlilere çok özel olarak hazırlanan etli Türkmen Pilavı, Çorba, tatlı ve iftariyelikler ikram edildi.

MÜCEDDİD VAKFI'NA YARDIM İÇİN HESAP NUMARASI : KUVEYT TÜRK ZEYTİNBURNU ŞB.478758-1
KUVEYT TÜRK ZEYTİNBURNU SEYİTNİZAM ŞUBESİ I BAN: TR 6800 2050 0009 1159 3420 0001

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ