• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Sinoplular Derneğin geleneksel iftarında buluştu

ZEYDEF Genel Başkanı, Meclis üyesi ve aynı zamanda da Sinoplular Dernek Başkanı olan Mehmet Çakır Zeytinburnu’nda adeta STK’ların sesi oldu. Daha önce ZEYDEF iftarında STK’ları buluşturan Çakır bu kez Sinoplular Dernek Başkanı kimliğiyle Zeytinburnu’nda yaşayan hemşerilerini derneğin geleneksel iftarında bir araya getirdi.

14 Haziran 2017 Çarşamba 11:21

Başkan Mehmet Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri birkaç yıl önce Derneği Telsiz Mahallesinde görkemli bir yönetim merkezine taşıdı. Bundan dolayı bu yıl ki Geleneksel İftar Programının adresi Telsiz Mahallesiydi. Bu kez geçen yıl ki iftar programlarından farklı bir program yapıldı. Derneğin bulunduğu Telsiz Mahallesi sakinleri de iftar programına destek verince Sinopluların iftarı mahalle iftarına dönüştü.

Sinopluların Geleneksel İftar Programına, Zeytinburnu Belediye Başkan Yrd. Gökhan Kasap, Zeytinburnu Müftüsü İsmail Gökmen, Fatih Sultan Mehmet vakıf Üniversitesinden Cihangir Boz Hoca, Çankırılılar Dernek Başkanı Arif Şengül, Samsunlular Dernek Başkanı Davut Genç, Bigalılar Dernek Başkanı İsmail Çetin, Kas-Der Zeytinburnu Şube Başkanı Ayhan Akduman, Sinop Dikmen Çanakçı köyü Dernek Başkanı Nuri Nami Özdemir, Sinop Dikmen güzelce çay dernek başkanı Mustafa Pamuk, mahalle sakinleri ve Sinoplular katıldı.

Başkan Mehmet çakır iftar programına gelen tüm misafirlerle tek tek yakından ilgilendi. 2000 Kişilik iftar organizasyonunda aksama yaşanmaması için Yönetim Kurulu üyeleri büyük fedakârlıkla iftar sonunda kadar hummalı bir şeklide çalıştılar. Tas Kebabı ,Pilav, Çorba ve Tatlı ikramından oluşan iftar menüsü zengin ve yemekler oldukça lezzetliydi.

Kuran-Kerim Tilaveti ile Başlayan iftar programında ezanın okunması ile oruçlar açıldı. İftarın duasını Zeytinburnu Belediye Başkan Yrd. Gökhan Kasap yaptı. Kasap, Müslüman coğrafyasında zulüm altında oruç tutan Müslümanları da unutmadı ve onlar içinde dua etti. Şehitlerimize rahmet diledi. Terörü lanetledi. Birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.
Duaların ardından Sinop Dernek Başkanı Mehmet Çakır kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Meclis Üyesi, ZEYDEF Genel Başkanı ve işadamı Başkan Çakır iftar programına yoğun ilgi gösteren uzaktan yakından teşrif eden herkese ayrı ayrı teşekkür etti. Bu tür organizasyonlar küçük aksamalar oluyor. Ama bu aksamaların yaşanmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Sizlerden tek bir isteğim var bir tek kişi dahi iftarı açmadan burada ayrılmasın dedi.  Başkan Çakır konuşmasını şöyle sürdürdü.

Artık geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğimizde hemşerilerimizin toplanıp tanışmasını ve farklı etkinlikleri bir arada yapabilecekleri bir imkan sağlamaya çalışıyoruz. İnşallah başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Zeytinburnu’nda ciddi manada Sinoplu var. Bize de bu noktada böyle etkinlikler ile Sinopluların birbirleri ile yardımlaşmayı ve birliği sağlamak düşüyor. Önümüzdeki yıllarda da düzenli bir şekilde böyle etkinliklere devam edeceğiz. Bizler Dernek Merkezimizde bu iftar programı için toplantı yapıyorduk. Mahalleden birkaç kapı komşumuz o esnada içeri girdi ve Bizlerde bu iftara katkıda bulunmak istiyoruz dediler. Ardından mahallemizden ablalarımız, esnaflarımızda bize destek verdi. Bu iftara 1 TL’de 500 TL’de katı veren oldu geri kalan kısmı da Bizler tamamladık. Derneğimizin iftarı böylece Mahalle iftarına dönüştü. Çok da güzel oldu. Bu vesileyle bu iftara katkı veren herkese sonsuz teşekkür ediyorum dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan