Midyat'ta faaliyetini sürdüren Midyat İşadamları Derneği (MİYAD), ilçede bulunan yetim, öksüz ve ihtiyaç sahiplerine içinde temel gıda maddelerinin bulunduğu 300 adet Ramazan kolisi yardımında bulunarak yüzlerini güldürdü. Dar gelirli vatandaşların iftar sofralarını zenginleştirmek isteyen dernek yetkilileri, beraberlerindeki gönüllülerle birlikte yardım kolilerini ilçe merkezi ve köylerde daha önceden belirlenen ailelere ulaştırılıyor.

Midyat Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya, yaptığı açıklamada, "Ramazan ayı hayır ayıdır, bereket ayıdır, mağfiret ayıdır. Bu sebeple çok sayıda insanım mağdurdur. Bu mağduriyetlerini biraz da olsa gidermek için onlara yardımcı oluyoruz. Bu da bizi sevindiriyor. Şehitlerimizin evine gittik. Şehitlerimizi unutmamamız gerekiyor. Evlerine gittik, onlan ziyaret ettik. Yetimlerimizi, fakir fukaramızı bu Mübarek Ramazan ayında ziyaret ettik, dualannı aldık." dedi.

Yardıma muhtaç ailelerin tespit edilmesi ve yardımların dağıtılmasına gönüllü olarak destek veren Midyat Eğitim Bir-Sen Başkanı Hüseyin Yücel de, Gecenin bu saatinde Yolbaşı'ya (köy) ekibiyle birlikte gelmesi ve fakir ve yetim aileleri bulup bunlara yardım kolileri dağıtması köylülerimizi sevindirmiştir. Kendi eliyle tespit edilen ailelere bu yardımı ulaştırmıştır. Bizde sadece ona eşlik ettik. Allah kendisinden ve ekibinden razı olsun." dedi.

Mardin Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Halil El de, "Rahmet ayında olduğumuzdan dolayı bu tür yardımlaşmalar çok daha önemli hale geliyor. Bu yardımlarında maskadır budur, yardımlaşmadır." dedi.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Abdurrahim Aktaş da, "Hemşehrimiz, işadamımız Abdulhakim Kaya'nın bizi unutmayarak istanbul'dan gelip bu yardımı memleketinde dağıtmasından dolayı çok mutlu olduk. Hayırlı olsun, Allah kabul etsin, inşallah devamı da gelir ve bu çalışmalar örnek olsun." diye konuştu.

Midyat Engelliler Deneği Başkanı Şükrü Baran ise, "Midyat işadamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya, engellilerimize destek olmak için bu yardımları getirmiş. Çok teşekkür ediyoruz. Her zaman bizlere yardımcı oluyor. Bundan çok memnunuz. Hem kendi adıma hem de engelliler adına kendisine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

SİZİN MEDYA