• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
  • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Dereliler İstanbul’da İftarda buluştu

Zeytinburnu’nun en aktif derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği, Derelileri İstanbul’da geleneksel iftar programında buluşturdu. İftarın sponsorluğunu işadamı Mehmet Bulur organizasyonun ise Dereliler Derneğini yaptı.

10 Haziran 2017 Cumartesi 22:52

Zeytinburnu’nun en aktif derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneğinin Başkanı Ahmet Ilgaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri hemşerileri için çok güzel bir iftar programı organize ettiler. Hafta sonları Pazar günü Dernek Merkezindeki Pazar kahvaltıları ile düzenli olarak bir araya gelen Dere Kasabalılar Derneğin organize ettiği Arabaşı Çorbası ve Piknik Organizasyonlarında da gurbette adeta Kasaba olarak birbirleriyle kenetleniyorlar.

Ramazan Ayı dolayısıyla geleneksel hale getirilen iftar programı Zeytinburnu Kız İmam Hatip lisesinin yemekhanesinde yapıldı. İftar programına İstanbul’da ki Dereliler adeta akın etti. 1000 aşkın kişinin katıldığı iftarda yemekhane dolup taşınca bazı kişiler iftarını konferans salonunda açmak zorunda kaldı. Geleneksel iftar programı Ramazan Erçınar Hocafendinin okuduğu Kuran-I Kerim Tilaveti ile başladı. Ahmet Özkan’ın sunuculuğunu yaptığı iftar programına Şair Kemal Seyyahi şiirleriyle renk kattı. Bozkır’ın gururları Bozkır'dan Dünyaya Avukat Olmak kitapının yazarı ünlü avukat Mehmet Gün ve TMSF Daire Başkanı Abdullah Güzeldülger birer selamlama konuşması yaptılar. Programa İstanbul’daki Konyalıların sesi İstanbul Konya spor’un başkanı Hüseyin Dediş’te katıldı.

Ardından kürsüye İstanbul’daki Derelilerin sesi soluğu 20 Yıldır hemşerilerin adeta eli ayağı olan Başkan Ahmet Ilgaz geldi. Başkan Ahmet Ilgaz önce yağmur çamura rağmen Piknik ’de adeta izdiham yaratan hemşerilerine teşekkür ederek başladı. Başkan Ilgaz, Ramazan ayının bereketi şereflendiğimiz bu mübarek ayında hemşerilerimizle birlikte aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dernek olarak dün olduğu gibi gelecekte de Dere Kasabamıza yakışır tarzda güzel hizmetlere imza atmaya devam edeceğiz. Birliğimiz ve beraberliğimiz için Derneğimizle olan bağlantımızı çok daha güçlü kılmamız lazım. Bu tür organizasyonlar Akraba bağlarını kuvvetlendirmeye vesile kılmaktadır. Nesillerimizi korumak ve bu tür Büyük şehirlerde kaybolmamak için STK'ların düzenlenmiş olduğu bu tür organizasyonlara katılmamız lazım. Bu tür akraba ziyaretlerine riayet etmek gerekir. Diyerek emeği geçen herkese özellikle iftarın yapılmasına katkı sağlayan Mehmet Bulur’a teşekkür etti.

Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği Yönetimi: Başkanı Ahmet Ilgaz Yönetim Kurulu Üyeleri:  Ramazan Dumru, Şevket Gültekin, Hasan Can, Ümit Şencan, Mehmet Çelmeli, Ömer Zafer Gümüş, Havva Göksel, Atilla Okay, Mehmet Ali Keser, Celal Cebeci, Mümüne Gürşahin Çelmeli, Hasan Ali Koyuncu, Ayşe Tuna, Mustafa Kaplan, Mustafa Coşkun, Ahmet Şimşek, Mustafa Kaygısız, Abdurrahman Yılmaz, Ramazan Acar

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

    Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

    Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

  • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

    Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

    Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

  • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

    İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

    Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

  • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

    Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

    İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

  • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

    Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

    İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

  • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

    Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

    Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

  • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

    Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

    Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

  • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

    Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

    4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

  • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

    Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

    Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

  • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

    Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

    AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

  • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

    OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

    Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

  • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

    Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

    Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

  • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

    Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

    15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

  • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

    On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

    İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

  • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

    Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

    Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

  • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

    Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

    Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan