• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Belediyesi’nden Spora Yatırım

Spora ve sporcuya verdiği destekle bugüne kadar birçok yetenekli genci Türk sporuna kazandıran Zeytinburnu Belediyesi, yeni yatırımlarına aralıksız devam ediyor.

10 Haziran 2017 Cumartesi 10:33

Bu yıl içinde 2 adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzunu ilçeye kazandıran Zeytinburnu Belediyesi, İstanbul’un en büyük buz pistini ve 17 bin kişilik stadyumun da içinde bulunduğu dev spor komplesini Zeytinburnu’na inşa ediyor. Belediye ayrıca ilçedeki 19 amatör kulübüne de malzeme ve maddi destek yardımında bulunuyor.Zeytinburnu’nda spor yapmak ayrıcalıklı hale geliyor. Spora ve sporcuya desteğini artıran Zeytinburnu Belediyesi futboldan atletizme, yüzmeden buz patenine kadar birçok spor dalında yeni projelere imza atıyor. Bu yaz 2 adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzunu gençlerle buluşturmayı hedefleyen Zeytinburnu Belediyesi, inşaat çalışmaları devam eden İstanbul’un en büyük buz pistini ve 17 bin kişilik stadyuma sahip spor kompleksini de yakın tarihte sporseverlerin hizmetine sunuyor.

2 ADET YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU

Merkezefendi ve Beştelsiz Mahalleleri’ne yapılan 2 adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzlarında kendini geliştirecek olan genç yüzücüler, profesyonel hocalar eşliğinde olimpiyatlara hazırlanacak. Özgürlük Parkı’nın içindeki inşaat çalışmaları devam eden Beştelsiz Kapalı Yüzme Havuzu, 3 bin 86 metrekarelik bir alana inşa ediliyor. Yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda 40 kişilik seyirci tribünü, kafeterya, revir, eğitmen odaları, duş kabinleri, bekleme odaları ve yönetim ofisleri yer alacak. Beştelsiz Kapalı Yüzme Havuzu’nu üstü ise seyir terası, yeşil alan ve otopark olarak kullanılacak. Yerin altına yapılacak olan 4 bin 374 metrekarelik inşaat alanına sahip Merkezefendi Kapalı Yüzme Havuzu ise gençlerin yüzme ve dalgıçlığa hazırlanacağı ikinci adres olacak. Önümüzdeki yıl 2 kapalı yüzme havuzunun daha inşaat çalışmalarına başlayacak olan Zeytinburnu Belediyesi, spor kompleksi ve inşaat çalışmaları devam eden İstanbul’un en büyük buz pistine de kapalı yüzme havuzları yaparak ilçeye toplam 5 adet yüzme havuzu kazandıracak.

BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİ VE 17 BİN KİŞİLİK STADYUM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle ilçedeki eski stadyumun yerine de 17 bin seyirci kapasiteli Türkiye’nin en modern spor komplekslerinden biri yapacak olan Zeytinburnu Belediyesi, her yıl yüzlerce genç sporcuyu ülkeye kazandıracak. Geleceğin profesyonel sporcularını yetiştirmeyi ve gençleri kötü alışkanlıklardan korumayı amaçlayan spor kompleksinde 17 bin seyirci kapasiteli stadyum, 2 adet yüzme havuzu, 2 adet fitness salonu, squash (Raket) sporu salonu, uzak doğu sporlarının yapılacağı kapalı spor salonları, soyunma odaları, hamamlar, mescit, kafeterya, ticari üniteler, kulüp ofisleri, protokol tribünü ve localar yer alacak. Stadyumun yanındaki 7 bin metrekare üzerine ise 2 bin seyirci kapasiteli ayrı bir spor salonu yapılacak.

İSTANBUL’UN EN BÜYÜK BUZ PİSTİ

7 yıl önce geleceğe dair ümidi olmayan sorunlu gençlerden kurduğu buz hokeyi takımıyla da Türkiye’den Avrupa Şampiyonu bir takım çıkaran Zeytinburnu Belediyesi, pistte de fırtına gibi esecek yeni “Buz adamlarını” keşfetmek için Spor Toto iş birliğiyle 37 bin metrekarelik İstanbul’un en büyük buz pistini Zeytinburnu’na inşa ediyor. Veliefendi Mahallesi’ndeki pistin inşaat çalışmalarını 24 saat aralıksız devam ettiren ekipler, pisti 2018 yılına yetiştirmeyi planlıyor. Pist, aynı zamanda 2018 yılının bahar aylarında yapılacak olan Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası’na da ev sahipliği yapacak.

FİTNESS VE AEROBİK SALONU

Müsabakaların yapılacağı ana saha ve antrenman sahası olmak üzere 2 adet sahadan oluşacak Zeytinburnu Buz Pisti’nde 2 bin 756 kişilik tribün, fitness salonu, aerobik salonu, 24 oda ve 48 yatak kapasiteli konaklama birimleri, dinlenme alanları, kütüphane, konferans salonu, fuaye, kafeterya, hakem ve antrenör odaları, VIP seyirci locaları, lobi, yemekhane ve mescit yer alacak. İstanbul’un kış sporları ihtiyacını karşılayacak olan Zeytinburnu Buz Pisti,  her yıl 2 bin genci buz sporlarına hazırlayacak. Buz pisti aynı zamanda adını Avrupa ve Türkiye Buz Hokeyi Şampiyonluğu’na yazdıran Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı’na da ev sahipliği yapacak.

SPOR KULÜPLERİNE 2 YILDA 926 BİN TL MADDİ DESTEK VE ARAÇ TAHSİSİ

İlçedeki amatör spor kulüplerine ve ferdi bazda başarı elde eden sporculara da desteğini devam ettiren Zeytinburnu Belediyesi, Beştelsiz Spor Kulübü, Yıldız Spor Kulübü, Yeşil Ilgaz Spor Kulübü, Damla Spor Kulübü, Yenidoğan Güneş Spor Kulübü, Batı Trakya Spor Kulübü, Merkezefendi Spor Kulübü, Tepebağ Kültür Spor Kulübü, Irmak Spor Kulübü, Eroğlu Spor Kulübü, Yeşiltepe Spor Kulübü, Öz Trabzon Spor Kulübü, Telsiz Spor Kulübü, Hürriyet Gençlik Spor Kulübü, Selvi Spor Kulübü, Zafer Spor Kulübü, Cihan Spor Kulübü ve Cengiz Deniz Spor Kulübü’ne toplam 738.700,00 TL maddi destekte bulundu. Belediye, Bölgesel Amatör Lig’de mücadele veren Zeytinburnu 1957 Spor Kulübü’ne ise 2 yılda 187.500,00 TL maddi destekte bulundu. Ayrıca oyuncuların takım halinde maça gidip gelebilmeleri için de amatör spor kulüplerine 2 yıl içinde 1919 kez araç tahsis edildi.

ATLETİZM İÇİN TÜRKİYE’NİN İLK TARTAN PİSTİ

2003 yılında Merkezefendi Spor Parkı’na Türkiye’nin ilk tartan pistini yaptıran ve zamanla tartan koşu pistini ilçenin bütün parklarına yayan Zeytinburnu Belediyesi, tartan pistte koşulara hazırlanarak, Estonya’nın Başkenti Tallinn’de düzenlenen 23 yaş altı Avrupa Atletizm Şampiyonası 3 bin metre engelli yarışında altın madalya kazanan milli atlet Tuğba Güvenç’in de başarısına destek verdi. Atletizmde yeni yetenekleri keşfetmek için 8 yıldır Türkiye’de Uluslararası Cumhuriyet Koşusu düzenleyen ilk ve tek kurum olan Zeytinburnu Belediyesi, saf altın madalya ödüllü Cumhuriyet Koşusu’nda dünyanın en iyi atletlerini Türk atletlerle bir araya getiriyor. Zeytinburnu Belediyesi, atletizm yarışmalarında son 2 yılda Cumhuriyet Koşusu’na katılıp dereceye giren atletleri yaklaşık 70 bin TL para ödülü ve saf altın madalya ile ödüllendirdi.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Kendisini Milli Görüş davasına adamış, Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesinin kurulması için büyük emek harcayan Seçkin Serbest abimiz arkasında onca güzel çalışmalar bırakarak ebediyete göçtü.

 • Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Zeytinburnu’nun köklü kulüplerinden Selvi spor 23. Olağan genel kurulunu yaptı. Olağanüstü Genel kurulu ile başkanlık görevinde getirilen Hakan Eren ile olağan kongrede devam kararı çıktı.

 • Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Zeytinburnu Sümer Mahallesinde camiye giren hırsız ayakkabıları çalamayınca cami avlusunda bulunan çay ocağını soydu.

 • Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi genel merkezini yeni yerine taşıdı ve yeniledi. 58.Bulvar Caddesindeki yeni genel merkez oldukça kullanışlı ve geniş. Genel Merkezin en gözde yeri ise konferans solunu. Konferans solunun ilk konferansı ise oldukça anlamlıydı. Yüzyılın baş belası gençliği yok eden madde bağlılığı Erbakan Vakfı Zeytinburnu şubesi tarafından masaya yatırıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti üyeleri, İstanbul ve çeşitli illerde kongrelerde oy kullanacak delegelerin belirlenmesi için sandık başına gitti. Zeytinburnu’nda delege seçimine partililer yoğun ilgi gösterdi. AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, yeni ilçe başkanı ve yönetimini belirleyecek olan delege seçimine partililerin ilgisinde memnun olduğunu dile getirdi.

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan