Yolu eski adıyla Zeytinburnu Adliye Meydanı yeni adıyla 15 Temmuz meydanına düşenler özellikle yaz aylarında meydanın hemen yanı başında bulunan otobüs durağının arka kısmında üstü başı çıplak bir gençle mutlaka karşılamışlardır. Elinde tiner poşetiyle orada tiner çeken bazen garip garip hareketler yapan bu genç yine iş başındaydı fakat bu kez çok farklı.

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre Tarık D. adındaki bu genç aldığı maddelerin etkisiyle elindeki bıçakla önce araçlara ardından da yayalara saldırmaya başladı. Bebek arabasıyla olay yerinden geçen kadının elinden bebek arabasını alan saldırganı sivil polis vurarak etkisiz hale getirdi.

Zeytinburnu Emniyet Müdürü Cenk Özmen bu olay üzerine Telefonla Zeytinburnu Haber Gazetesine ulaşarak olay hakkında kısa bilgi verdi. Madde bağımlısı gencin elindeki bıçakla yoldan geçen yayların üzerine saldırdığını bunun üzerine sivil polis memurunun kendisini vurarak etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Özmen, Halkın can güvenliğinin kendilerine emanet olduğunu ve kesinlikle bu tür olaylara müsaade etmeyeceklerini söyledi. Polisimiz gerekeni yapmıştır dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL