O tam bir dava adamıydı. Siyaset denince örnek alınacak nadir insanlardan biriydi. Hiçbir zaman makam mevki derdi olmadı. Gerektiğinde yönetici oldu, gerektiğinde bayrak astı, gerektiğinde mehteran takımında görev aldı. Tek derdi vardı davası ve Türk İslam ülkesine hizmet faydalı olabilmek. O Zeytinburnu Ülkücülerinin Nazım abisiydi. Bulunduğu her ortamda neşe saçan Vatansever Nazım abi bu kez herkesi ağlattı.

Ülkücü camia gerçek anlamda bir neferini kaybetti. Nazım vatansever ağabeyimiz bir süre önce amansız bir hastalığa yakalandı. Yedikule Göğüs hastanesinde tedavi görüyordu. Sevenleri, dostları ve Ülkü camia ve dava arkadaşları bir an olsun Nazım Babayı yalnız bırakmadı. Özellikle durumunun ağırlaşmasının ardından neredeyse odası ziyaretçi akınına uğradı. Sevenlerin duası Nazım Babayı hayatta tutmaya yetmedi ve Mübarek ayda 66 Yaşında aramızdan ayrıldı.

Sevenleri, dostları ve dava arkadaşları Nazım Vatansever Ağabeyimize son görev için Köşeli camine akın etti. Öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından helallikler alındı. Nazım baba sevenlerinin gözyaşları arasına aile kabristanlığında ebediyete uğurlandı. 

Cenaze namazının ardından MHP Zeytinburnu eski ilçe Başkanı Av. Fethi Ahmet Aplarslan kısa bir konuşma yaptı. Nazım Ağabeyimize herkes hakkını helal etsin. Onun belki evladı yoktu ama bizler dava arkadaşları hepimiz onun birer evladıyız.  Dava arkadaşımızdan alacaklı olan varsa hepsine ben kefilim beni bulabirler dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL