Zeytinburnu Belediyesi tarafından 15 Temmuz Meydanı'nda iftar yemeği düzenlendi. İftara, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Müftüsü İsmail Gökmen, Emniyet Müdürü Cenk Özmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, Askerlik Şube Başkanı Yarbay Halil Akar, AK Parti ilçe Başkanı Bahattin Ünver, CHP İlçe Başkanı Metin Doğan, Eski Belediye Başkanı Adil Emecan, Belediye Başkan yardımcıları, Meclis üyeleri, STK Başkanları, Okul Müdürleri, Muhtarlar, işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar öncesinde vatandaşlar semazenlerin gösterisi izledi. Ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu. Ezanın okunmasıyla aynı sofralarda buluşan yüzlerce vatandaş hep birlikte dualar eşliğinde oruçlarını açtı. Aynı sofrada buluşan vatandaşlar hem bir araya gelmenin hem de paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

"Bu sene iftar sofralarımızın şeref misafiri çocuklarımız"

Vatandaşların aynı sofrada bir araya gelmelerinden duyduğu mutluluğu ifade eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, "Ramazanda cumartesi akşamları 15 Temmuz Meydanı'nda bu akşam olduğu gibi iftar programları organize ediyoruz. Cumartesi akşamlarının dışında da Zeytinbunu'muzun her mahallesinde farklı sokaklarda sokak iftarları organize ediyoruz. Bu sene iftar sofralarımızın şeref misafiri çocuklarımız. Onlara teşekkür ediyoruz sofralarımıza zenginlik kattıkları için" dedi.

"Çok mutlu oldum herkesle tanıştık"

15 Temmuz Meydanı'nda düzenlenen iftara ailesiyle birlikte geldiğini dile getiren Sevim Başar, "Çok mutlu oldum herkesle tanıştık, çok güzel bir ortam oldu. Paylaşmak kaynaşmak bir araya gelmek hoş oluyor. Ezan saatinde hepimizi bir araya topluyorlar, duamızı, iftarımızı ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"Beraber olduğumuzu hissettiriyor"

İftar sofrasında tanıdık tanımadık birçok kişiyle buluştuğunu belirten Mihriban Balcı,"Çok iyi hissettim kendimi, Allah razı olsun organizasyonu ve iftarı yapanlardan çok güzel. Beraber olduğumuzu hissettiriyor" dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL