Zeytinburnu Belediyesi, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte hem binlerce kişiyi iftar sofralarında buluşturuyor hem de iftara yolda yakalanan vatandaşların yardımına koşuyor. Ramazan ayı kapsamında ilçe genelinde 5 ayrı noktada vatandaşlara çorba hizmeti veren belediye, Cevizlibağ metrobüs ve tramvay durağı çıkışına kurduğu stantta iftara yolda yakalananlara sıcak çorba, hurma, cevizli ekmek ve su ikram etti. Sıcak çorba kuyruğuna giren yolcular ezanın okunmasıyla birlikte çorbalarını yudumladı.

İFTARA YETİŞEMEYENLERİN İMDADINA ÇORBA YETİŞTİ

Çorba dağıtımında bulunan Zeytinburnu Belediyesi Aşevi Müdürü Muhammed Güneş, “İlçemiz genelinde Ramazan ayı boyunca 5 farklı noktada iftara yolda yakalanan vatandaşlarımıza 3 bin kişilik çorba ikramında bulunuyoruz. Cevizlibağ’da bin kişilik ikramımız bulunuyor. Marmaray Kazlıçeşme durağı, Merkezefendi, Belediye Hizmet Binası önü ve 15 Temmuz Meydanı’nda da ikramlarımız aralıksız devam ediyor. Çorbanın yanında vatandaşlarımıza cevizli ekmek, hurma ve su da ikram ediyoruz. Uygulanan hizmete vatandaşlarımızın ilgisi oldukça yoğun.” ifadelerini kullandı.

“ÖĞRENCİ YURDUNDAKİ ÇORBADAN ÇOK DAHA GÜZEL”

Cevizlibağ’daki öğrenci yurdunda kalan ve iftarını metrobüs durağında ikram edilen sıcak çorbayla açan Livanur Şahin, “Arkadaşlarımla birlikte yurtta kalıyoruz. Ama yurtta yemek sırası çok fazla olduğu için buraya gelip çorbamızı içmeyi tercih ediyoruz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ikram edilen çorba, yurdun çorbasından çok daha iyi ve daha lezzetli. Hazır değil elle yapılmış bir çorba içiyoruz.” şeklinde konuştu.

İkram edilen sıcak çorbayla iftarını açan Abdullah Yıldırım ise, “Demir doğrama işinde çalışıyorum, sanayide işçiyim. İşten çıktım eve gidiyordum ancak eve yetişemedim. İftarı kaçırınca duraktaki çorba ikramına denk geldim. Bu ramazan ilk defa orucumu dışarıda açmış oldum. Eve gidemedik ama en azından iftarımızı vaktinde açtık. Allah devletimizden, milletimizden razı olsun.” şeklinde konuştu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ