• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kazlıçeşme Abay İmam Hatip Ortaokulu'nun, " Hoş Geldin ,Ya Şehr- i Ramazan " Programı ,öğretmenleri ve öğrencileriyle izleyenlere muhteşem anlar yaşattı.
26 Mayıs 2017 Cuma 16:30

Kazlıçeşme Abay İmam Hatip Ortaokulu'nun Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezindeki programa,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Faruk TOSUN ve Kazım AYVAZ, Zeytinburnu okul müdürlerinden Nermin AKÇAY, Sibel GÜZEL, Mücahit ÇATAL, Oktay ERSEL, Mustafa BAYRAKDAR, Hasan AHSOY, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan AYYILDIZ ,(ZEYÇED) Zeytinburnu - Çevre,Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ali GÜNDÜZ ve Denetleme Kurulu Başkanı gazeteci Mehmet ALPAY,THM Sanatçısı Meltem DEMİR ve öğrenci velileri programı izlemek için iştirak ettiler.

Okul Müdürü Gülsüm ÇINAR, yardımcısı Mustafa ÇIRAK, öğretmenler, Okul Aile Birliği Başkanı İlknur KUZU ve ekibi Ramazan ayı başlangıcı öncesinde düzenlemiş oldukları"Hoş Geldin ,Ya Şehr-i Ramazan"programı ile gönülleri fethettiler.Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mehmet Sena HASANOĞLU'nun sunuculuğunu yaptığı program, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için şehit olan asker, kolluk kuvvetleri ve sivil halkımızın manevi ruhlarına saygı duruşu yapıldı ve ardından coşkulu bir halde İstiklal Marşı okundu.

Günün anlamı üzerine okul müdürü Gülsüm ÇINAR yaptığı konuşmada "Her bir Müslümanın derin bir iştiyakla yüzleştiği, kendisini yenilediği, iç dünyasını tazelediği ve her yıl müminleri değiştirmek ve dönüştürmek üzere gelen rahmet ayı, bereket ayı, mağrifet ayı, Ramazan Ayı'nın başlangıcı. İçimizin karanlık dehlizlerinde kaybolurken, yüreğimizde yanarak, zihnimizi aydınlatarak, bizi merhamet yüklü sokaklara çıkaran bir hidayet rehberinin doğuşunu idrak edeceğimiz bir kutlu doğumun başlangıcı.Kazlıçeşme Abay İmam Hatip Ortaokulumuz,bu yıl çok farklı bir programa imza attık. Rahmetlerin ayı Ramazan'ın kandillerini, yüce kitabımızın "Sirac-ı Münir"diye adlandırdığı ışık saçan kandili ile, yani Rahmet Peygamberi ile yakalım dedik… Ramazan mektebinin en önemli dersinin sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed ( s.a.v )'in sünnetini ve siretini idrak etmek olduğunun hareketiyle, bu güzel programı sizlere sunduk,Tüm emeği geçen arkadaşlarıma ve katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Okulun öğrencilerinden bir küçük çocuğun, büyük insanlara taş çıkartırcasına Kuran-ı Kerim tilavetini okudu ve alkışlarla ödüllendirildi. Hz. Muhammed ( s.a.v ) ve Ramazan Ayı ile ilgili olarak slayt gösterimi yapıldıktan sonra Ramazan eski yıllarının sahne oyunlarından Hacivat ve Karagöz oyunu sergilendi. 3 kız ve iki erkek öğrenci"Sen Yoktun"isimli Naat'ı okurlarken salonda çıt çıkmıyordu ve ezberlerinin mükemmelliğini yüreklere yansıtıyorlardı.
8'i erkek öğrenciden oluşan 24 kişilik öğrenci gurubu"571'de Bir Güneş Doğdu"ilahi ve söylev gösterileri, sahne kareografi ve hareketlilikleri ile muhteşem dakikaların yaşanmasını sağladılar.

9 öğrenciden oluşturulan öğrencilerin"Sahabelerin Hayatı"konusundan aktarmalar yaptılar. Okulun İngilizce Öğretmeni Müge NUR, udu ile sahne alırken bir kız ve bir erkek öğrenci de kendisine ilahileri nakşetmek için eşlik ettiler ve öğretmen Müge NUR'da bir ilahi okurken adeta bir duygu seli içerisindeydiler.

SEMAZENLERİN HARİKA GÖSTERİSİ

Okul Aile Birliği Başkanı İlknur KUZU'nun kareografisini hazırladığı ve çalıştırdığı 22 öğrenciden oluşan semazen ekibinin,gösterilerini, profesyonel semazenler gibi sunmaları, izleyenlerce dakikalarca alkışlandı ve salonda bulunan herkes"bir daha"diyerek tempo tuttu. Geçici Eğitim Merkezi'nden 10 öğrencinin oluşturduğu gurup"Güzel Annem"ilahisini yansıtırlarken Türkçe kelimeleri çok iyi kullanmaları ile dikkat çektiler.

RUMEYSA HÜSNA KUZU'DAN HARİKA"NAAT "

Programın son bölümlerine doğru öğrencilerden Rümeysa Hüsna KUZU sahne aldı. Hz. Muhammed ( s.a.v ) ile ilgili olan, hayli uzun ve ezberlenmesi de bir o kadar zor olan"40 YAŞINDASIN"Naat'ını muhteşem bir şekilde okuması, herkesin yüreğinde adeta peygamber rüzgarı esintileri serpti.Programın son bölümünde 30 öğrenciyi aşkın okul korosu gurubu sahne aldı. Öğrencilerin duygu denizinde yüzercesine ilahileri koro ve solo şeklinde okumaları,salonu dolduranlarca alkışlarla ödüllendirildi.  Programın sonunda görev alan tüm öğrenciler ve öğretmenler ile okul aile birliği ekibine ödüller verildi ve günün anısına olan fotoğraf çekimlerini yaptılar.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat Aydın, 39 ilçeli İstanbul’un en iddialı belediye başkanları arasında. Çalışkanlığı ile İstanbul’un olumsuz yüklerini sırtlanmış bir ilçede gidişatı tersine çeviren, sürpriz işler çıkartan bir performans gösteriyor.

 • Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu 14. Genel Kurulu yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Zetinburnu Belediye Meclis Başkanı Cemal Merdan yeniden yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

 • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

 • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

 • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan