Zeytinburnu Belediyesi Bilge Evi öğrencileri geride bıraktıkları sezonun yorgunluğunu atmak için gerçekleştirilen piknik organizasyonunda bir araya geldi. Sabahın ilk ışıklarıyla bilgi evlerinin önünde başlayan hareketlilik Çekmeköy yolculuğuyla devam etti.

Yaklaşık bir saat süren yolculuğun ardından piknik alanına ulaşan 550 öğrenci kendileri için hazırlanan ve zengin bir mönüden oluşan kahvaltı masalarına geçerek eşsiz doğa manzarası içinde kahvaltılarını yaptı. Kahvaltının ardından serbest zaman içerisinde oyunlar oynayarak doyasıya eğlenen bilgi evi öğrencileri geçirdikleri yorucu dönemin stresini attı.

Keyifle geçirilen zamanın ardından öğle yemeğine geçen öğrenciler, yemekten sonra geleneksel pikniğin en heyecanlı bölümü olan oyunları oynadı. Yumurta taşıma, çuval yarışı, iple sarkıtılan elmayı elleri kullanmadan yeme ve en hızlı erik yeme yarışı ile öğrenciler Bilgi Evleri arası birbirlerine rakip olup, heyecanlı ve bir o kadar da eğlenceli dakikalar geçirdi. Oyun esnasında yaşadıkları heyecanla pikniği adeta bir şenlik havasına dönüştüren Bilgi Evi öğrencileri günün ardından birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.