• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
  • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
  • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
  • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
  • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

Kuran ve Sünnet ışığında Zeytinburnu’nda hizmetlerine aralıksız devam eden Müceddid Vakfı Ramazan Ayında da birçok farklı organizasyona imza atmaya devam ediyor.

24 Mayıs 2017 Çarşamba 11:00

İhtiyaç sahibi çocuklarımız sünnet ettiren Vakıf, ardından Ramazan Ayının öneminin ve faziletini anlatan konferanslar verdi. Ramazan Ayında ise aynı anda mescitlerinde iftar programları koordine ediyor. Mahmut Efendi Hazretlerinin Bakırköy ve Zeytinburnu Bölge Vekili, Müceddid Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Kara Hoca Ramazan Ayının önemini birkaç cümle ile şöyle anlattı . Mübarek Ramazan ayı, çok şerefli bir aydır. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftar verenin günahları affolur. Cehennemden azat olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir.

O oruçlunun sevabı hiç azalmaz. Bu ayda, emri altında bulunanların, işlerini hafifleten, onların ibadet etmelerine kolaylık gösteren âmirler de affolur, Cehennemden azat olur. Ramazan-ı şerif ayında, Resulullah, esirleri azat eder, her istenilen şeyi verirdi. Bu ayda ibadet ve iyi iş yapabilenlere, bütün sene bu işleri yapmak nasip olur. Bu aya saygısızlık edenin, günah işleyenin bütün senesi, günah işlemekle geçer. Bu ayı fırsat bilmeli, elden geldiği kadar ibadet etmelidir. Allahü teâlânın razı olduğu işleri yapmalıdır. Bu ayı, ahireti kazanmak için fırsat bilmelidir. Kur’an-ı kerim, Ramazanda indi. Kadir gecesi, bu aydadır. Ramazan-ı şerifte, iftarı erken yapmak, sahuru geç yapmak sünnettir. Resulullah bu iki sünneti yapmaya çok önem verirdi. Allah tüm kardeşlerimizin tuttuğu oruçları kabul etsin dedi.

Müceddid Vakfı Başkanı Serkan Altaş Müceddid Vakfı Ramazan Ayı Boyunca yapacağı faaliyetler hakkında gazetemize bilgi verdi. Çırpıcı mahallesindeki Mücedid Mahmud Efendi Mescidi Yenidoğan mahallesindeki Seda mescidi, Nuripaşa mahallesindeki Sindeki İmamı Rabbani mescidi, Sümer mahallesindeki Sindeki Hulefayı Raşidin mescidi, Dikilitaş mahallaesindeki Sindeki Dikilitaş mescidi, Telsiz mahallesindeki Sindeki Enes r.a mescidi, Yeşiltepe mahallesindeki İmam Buhari mescidi, Veliefendi mahallesindeki Sindeki Çelebi mescidi, Adliye yakınındaki hacı Ali Eroğlu mescidinde her akşam iftar saatinde 600 Kişiye iftar vereceğiz. İftar Programları Ramazan ayı boyunca devam edecek. İnşallah Ramazan ayı içinde büyük bir iftar organizasyonu yapmak istiyoruz. Bunun tarihini ve yerini önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Bunun yanında ihtiyaç sahibi yaklaşık 1000 kişiye kumanya kolisi yardımı yapacağız. Sizlerde Müceddid Vakfı Hizmetlerine katkıda bulunmak ve Ramazan Ayında ihtiyaç sahiplerine bir nebzede olsa aş olmak için aşağıdaki Banka Bilgilerine bağışta bulunabilirseniz dedi. 

VAKFIMIZ VE DERNEĞİMİZE YARDIM İÇİN HESAP NUMARASI : KUVEYT TÜRK ZEYTİNBURNU ŞB.478758-1
KUVEYT TÜRK ZEYTİNBURNU SEYİTNİZAM ŞUBESİ I BAN: TR 6800 2050 0009 1159 3420 0001Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

  • Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

    Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

    Murat Aydın, 39 ilçeli İstanbul’un en iddialı belediye başkanları arasında. Çalışkanlığı ile İstanbul’un olumsuz yüklerini sırtlanmış bir ilçede gidişatı tersine çeviren, sürpriz işler çıkartan bir performans gösteriyor.

  • Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

    Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

    Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu 14. Genel Kurulu yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Zetinburnu Belediye Meclis Başkanı Cemal Merdan yeniden yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

    Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

    OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

  • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

    Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

    Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

  • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

    Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

    Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

  • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

    Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

    Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

  • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

    Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

    Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

  • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

    Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

    İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

  • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

    Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

    Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

  • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

    Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

    Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

  • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

    Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

    Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

  • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

    Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

    Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

  • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

    Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

    Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

    Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

    Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

    Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

    Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

  • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

    Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

    Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan