• Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim
 • Serpme Kahvaltının Yeni Adresi Belgradkapı Sosyal Tesisleri
 • Eski Bakan Volkan Bozkır, Zeytinburnululara Hamsi İkram Etti
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şehitlerini yad etti

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Gençlik Kolları, en son Veznecilerde ki hain saldırıda şehit düşen Polis Memuru Kadir Cihan Karagözlü ve ilçemizin 70 Şehidi için bir mevlit programı tertip etti. Mustafa Altınkaynak’ın takdim ettiği Ney Dinletisi ve İstiklal Marşı’yla başlayan program Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam edildi.

13 Mayıs 2017 Cumartesi 15:21

Fatih Coşkun Hocanın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin ardından kürsüye programın ev sahipliğini yapan Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Enes Yılmaz çıktı. Zeytinburnu’nun son Şehidi Polis Memuru Kadir Cihan Karagözlü’nün de yakın arkadaşı olan Yılmaz oldukça duygu dolu bir konuşma yaptı. Allah yolunda öldürülen kimseler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Fakat siz, farkında olmazsınız ayetinde yola çıkarak konuşmasına devam eden Enes Yılmaz, Şehitlik Peygamberlikte sonra gelen en yüce makamdır. Onlar simlerini tarihe altın harflerle yazdırdılar. O makama ulaşmak öyle kolay değildir. Bize düşen bu makama ulaşmak için dua etmek, vatanımızın birlik ve beraberliği için verilen mücadelede ön safta yer almak ve şehit ailelerine sahip çıkmaktır dedi.

Erbakan Vakfı il Yöneticisi Mustafa Dönmez ve Gençlik Kolları ile birlikte gecenin koordinesinde büyük emek harcayan İlçe Başkanı Onur Dolar konuşmasına misafirleri selamlayarak başladı. Şehitlerimizin şehadeti bize hizmet yolunu açıyor. İşte bunun en güzel örneği bu gecedir. Onların şehadetinin ardından burada toplandık hem onları yad ediyoruz hem de Allah’ın kelamını dinliyoruz dedi Şehitlerin mücadeleleriyle geride kalanlara mesaj verdiklerini söyleyen Dolar, “Şehitler davanız olsun. Sevdanız olsun. Derdiniz olsun. Peygamberin sevdalısı olmamızı, Kur’an sevdalısı olmamızı sağlasın ifadesini kullandı.

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şube Başkanı Onur Dolar’ın ardından kürsüye ilçe Müftümüz İsmail Gökmen çıktı. Kura-ı Kerim ölülerin ruhuna okumak için değil asıl bize indi. Onların bizim okuyacağımız Kurana da ihtiyaçları yok. Şehitlik Peygamberlikten sonra en yüce makamdır. Cennete giden hiçbir kimse tekrar geri dönmek istemeyecek sadece şehitler tekrar döndü tekrar şehit olmak isteyecekler. Onlar sadece bir şeye muhtaçlar. Şehitlerimiz bazı değerler uğrunda can verdiler. Biz o değerlere ne kadar sahip çıkıyoruz. İşte onlara karşı o kadar vefa borcumuzu yerine getiriyoruz. İşte bu değerlere sahip çıkıp ne zaman şehit vermenin önüne geçersek işte o zaman onlar bizden razı olacaklar ve bize dua etmeye başlayacaklar. Fakat bana sorarsanız onların uğruna can verdiği değerlere tama anlamıyla sahip çıkamadığımız için Şehitlerimiz bizden razı değillerdir dedi.

Müftü Beyin ardından Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Mevlüt Şahin Hoca misafilere Şehitlik makamını anlattı. Bu konuda ilk olarak izah etmemiz gereken husus tabiatıyla şehit, şehitlik ve şehitlik makamı olacaktır. İslâm’a göre şehit, imanının doğruluğunu kanıyla doğrulayan Müslüman’a denir. Şehit, inkâr ve isyan yollarını tıkamak için tenini ve canını set yapan, malını da o setin içine harç yapan insandır. Diğer bir anlatımla şehit, kanını kendi kandiline yağ yapıp kör kâfirlere ışık saçarken, nefesi kesilen insandır. Yani canını cehenneme atmak için uğraşanların önüne çıkarak: “kendinizi ateşe atamazsınız” diye bağırırken nefesi kesilen insandır. Burada hususen vurgulamak gerekir ki, şehidin değeri en sevdiği canını Allah yolunda vermesinden kaynaklanmaktadır. Canı veren, malı veren, sağlığı veren, evlatları veren Allah Teala, sevdiği kullarından verdiği canlarını ve mallarını cennet karşılığında tekrar satın almak istemektedir. İşte şehit, hâli ile buna şahitlik yapan kimsedir dedi.

Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, gecede yaptığı konuşmada Hakla Batılın mücadelesinde Hakk’ın yanında mücadele edenler için şehit mertebesi müjdelemiştir dedi. Emanetoğlu sözlerine şöyle devam etti. Bize bu toprakları, bu coğrafyayı, bu sınırları emanet eden binlerce kefensiz yatan şehitlerimize selam olsun.  Gemileri karadan yürüten bir çağı kapatıp yeni bir çağ açan komutana selam olsun, üç aylık bebeğini kundakta bırakıp harp savaşına katılan Nene Hatun’a selam olsun.  Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah. Çanakkale’de, Sarıkamışta, Kurtuluş Savaşında, 15 Temmuzda ve terörle mücadele şehit olan tüm kardeşlerimize rahmet diliyorum diyerek konuşmasını tamamladı.

Gecenin sonunda Kemal Seyyahi şehitlerimize dualar okudu. Saadet Partisi ilçe Başkanı Kemal Yılmaz bir selamlama konuşması yaptı. Abdullah Süratlı Hocaefendi Şehitler için okunan Yasin-i Şerifler ve Hatimlerin duasını yaptı ve duygu dolu gece misafirlere etli pilav ve ayran ikramı ile sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kazlıçeşme Abay İmam Hatip Ortaokulu'nun, " Hoş Geldin ,Ya Şehr- i Ramazan " Programı ,öğretmenleri ve öğrencileriyle izleyenlere muhteşem anlar yaşattı.

 • Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Metrobüs şoförü Ramazan Yıldız'a, sürücüsü olduğu araçla Zeytinburnu metrobüs durağına gireceği esnada, annesinin elini bırakıp yola atlayan küçük çocuğu fark edip, direksiyonu bariyerlere doğru kırarak çocuğun hayatını kurtarması sebebiyle İETT Genel Müdürü Özel Ödülü verildi.

 • Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan “Yaşlılar Meclisi” nin 1. olağan genel kurul toplantısı 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 14.00 de yapıldı.

 • Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Gazeteci, yazar Mehmet Şevki Eygi, Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen, "Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi"ne katıldı.

 • Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  11 ayın sultanı Ramazan coşkusu Zeytinburnu’nda başlıyor. Binlerce kişinin aynı sofrada buluşacağı meydan ve sokak iftarları, tasavvuf musikisi dinletileri, konserler, sema gösterileri, Kur’an tilavetleri, çocuk etkinlikleri, kitap fuarı, sahur sohbetleri ve söyleşilerle Ramazan bu yıl Zeytinburnu’nda bir başka yaşanacak.

 • Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Tanıştığı kız arkadaşı yüzünden uyuşturucunun bataklığına sürüklenen Hasan Ölmez’in hayata tutunmak ve bu bataklıktan çıkma için verdiği inanılmaz mücadelenin hikayesi. Hikayenin baş kahramanlarından biri ise Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap..

 • Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Edirne’de, sınır birliklerince Yunanistan sınırından yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmak isteyen, FETÖ/PDY terör örgütü bağlantısı nedeniyle KHK kararları ile mesleklerinden ihraç edilen aralarında komiser ve gazetecilerin bulunduğu 4 şahıs yakalandı.

 • Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri 550 Bilge Nesil öğrencisiyle birlikte Çekmeköy’de gerçekleştirilen geleneksel piknik organizasyonunda bir araya geldi.

 • Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Zeytinburnu Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nin Aile Haftası kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği Açıkhava Sineması Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

 • Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Kuran ve Sünnet ışığında Zeytinburnu’nda hizmetlerine aralıksız devam eden Müceddid Vakfı Ramazan Ayında da birçok farklı organizasyona imza atmaya devam ediyor.

 • Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu’nu anlatan en iyi kareyi yakalamak için bu yıl 7’ncisi düzenlenen Geleneksel Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Birincinin 12 bin TL ile ödüllendirileceği yarışmaya başvurular 01 Aralık Cuma günü sona erecek.

 • Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Zeytinburnu’nun hatta İstanbul’un en etkin derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği yağmura rağmen 25. Geleneksel İstanbul Piknik buluşmasını yaptı. Dereliler yağmur çamur demeden piknikte izdihama neden oldu.

 • Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  18. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali'nin kapanış töreninde sahne alan Türk Müziği’nin başarılı isimlerinden Yavuz Bingöl, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

 • Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde sanat eğitimi alan 860 öğrenci 20 Mayıs günü düzenlenen Mezuniyet Şöleni ile sertifikalarını aldı. 26 branşta öğrenim gören katılımcıların eserlerinden oluşan serginin açıldığı programda müzik branşlarından mezun olan öğrenciler de bir konser verdi.

 • İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  Ak Parti Sümer Mahallesi eski başkanı ve Kubbeli Cami Dernek başkanı işadamı Ali Çebi’nin babası İsmail Çebi (76) geçirdiği kalp krizi sonucu hakka yürüdü.

 • Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep’te 4 ay önce şüpheli bir şekilde ölen 4 yaşındaki erkek çocuğu Ziyade’yi altını kirlettiği için üvey annesinin öldürdüğü ortaya çıktı. Katil zanlısı üvey anne Zeytinburnu Emniyetinin başarılı operasyonu ile yakalandı

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.8%

8.3%

8.5%

6.1%

30.3%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan