• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şehitlerini yad etti

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Gençlik Kolları, en son Veznecilerde ki hain saldırıda şehit düşen Polis Memuru Kadir Cihan Karagözlü ve ilçemizin 70 Şehidi için bir mevlit programı tertip etti. Mustafa Altınkaynak’ın takdim ettiği Ney Dinletisi ve İstiklal Marşı’yla başlayan program Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam edildi.

13 Mayıs 2017 Cumartesi 15:21

Fatih Coşkun Hocanın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin ardından kürsüye programın ev sahipliğini yapan Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Enes Yılmaz çıktı. Zeytinburnu’nun son Şehidi Polis Memuru Kadir Cihan Karagözlü’nün de yakın arkadaşı olan Yılmaz oldukça duygu dolu bir konuşma yaptı. Allah yolunda öldürülen kimseler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Fakat siz, farkında olmazsınız ayetinde yola çıkarak konuşmasına devam eden Enes Yılmaz, Şehitlik Peygamberlikte sonra gelen en yüce makamdır. Onlar simlerini tarihe altın harflerle yazdırdılar. O makama ulaşmak öyle kolay değildir. Bize düşen bu makama ulaşmak için dua etmek, vatanımızın birlik ve beraberliği için verilen mücadelede ön safta yer almak ve şehit ailelerine sahip çıkmaktır dedi.

Erbakan Vakfı il Yöneticisi Mustafa Dönmez ve Gençlik Kolları ile birlikte gecenin koordinesinde büyük emek harcayan İlçe Başkanı Onur Dolar konuşmasına misafirleri selamlayarak başladı. Şehitlerimizin şehadeti bize hizmet yolunu açıyor. İşte bunun en güzel örneği bu gecedir. Onların şehadetinin ardından burada toplandık hem onları yad ediyoruz hem de Allah’ın kelamını dinliyoruz dedi Şehitlerin mücadeleleriyle geride kalanlara mesaj verdiklerini söyleyen Dolar, “Şehitler davanız olsun. Sevdanız olsun. Derdiniz olsun. Peygamberin sevdalısı olmamızı, Kur’an sevdalısı olmamızı sağlasın ifadesini kullandı.

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şube Başkanı Onur Dolar’ın ardından kürsüye ilçe Müftümüz İsmail Gökmen çıktı. Kura-ı Kerim ölülerin ruhuna okumak için değil asıl bize indi. Onların bizim okuyacağımız Kurana da ihtiyaçları yok. Şehitlik Peygamberlikten sonra en yüce makamdır. Cennete giden hiçbir kimse tekrar geri dönmek istemeyecek sadece şehitler tekrar döndü tekrar şehit olmak isteyecekler. Onlar sadece bir şeye muhtaçlar. Şehitlerimiz bazı değerler uğrunda can verdiler. Biz o değerlere ne kadar sahip çıkıyoruz. İşte onlara karşı o kadar vefa borcumuzu yerine getiriyoruz. İşte bu değerlere sahip çıkıp ne zaman şehit vermenin önüne geçersek işte o zaman onlar bizden razı olacaklar ve bize dua etmeye başlayacaklar. Fakat bana sorarsanız onların uğruna can verdiği değerlere tama anlamıyla sahip çıkamadığımız için Şehitlerimiz bizden razı değillerdir dedi.

Müftü Beyin ardından Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Mevlüt Şahin Hoca misafilere Şehitlik makamını anlattı. Bu konuda ilk olarak izah etmemiz gereken husus tabiatıyla şehit, şehitlik ve şehitlik makamı olacaktır. İslâm’a göre şehit, imanının doğruluğunu kanıyla doğrulayan Müslüman’a denir. Şehit, inkâr ve isyan yollarını tıkamak için tenini ve canını set yapan, malını da o setin içine harç yapan insandır. Diğer bir anlatımla şehit, kanını kendi kandiline yağ yapıp kör kâfirlere ışık saçarken, nefesi kesilen insandır. Yani canını cehenneme atmak için uğraşanların önüne çıkarak: “kendinizi ateşe atamazsınız” diye bağırırken nefesi kesilen insandır. Burada hususen vurgulamak gerekir ki, şehidin değeri en sevdiği canını Allah yolunda vermesinden kaynaklanmaktadır. Canı veren, malı veren, sağlığı veren, evlatları veren Allah Teala, sevdiği kullarından verdiği canlarını ve mallarını cennet karşılığında tekrar satın almak istemektedir. İşte şehit, hâli ile buna şahitlik yapan kimsedir dedi.

Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, gecede yaptığı konuşmada Hakla Batılın mücadelesinde Hakk’ın yanında mücadele edenler için şehit mertebesi müjdelemiştir dedi. Emanetoğlu sözlerine şöyle devam etti. Bize bu toprakları, bu coğrafyayı, bu sınırları emanet eden binlerce kefensiz yatan şehitlerimize selam olsun.  Gemileri karadan yürüten bir çağı kapatıp yeni bir çağ açan komutana selam olsun, üç aylık bebeğini kundakta bırakıp harp savaşına katılan Nene Hatun’a selam olsun.  Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah. Çanakkale’de, Sarıkamışta, Kurtuluş Savaşında, 15 Temmuzda ve terörle mücadele şehit olan tüm kardeşlerimize rahmet diliyorum diyerek konuşmasını tamamladı.

Gecenin sonunda Kemal Seyyahi şehitlerimize dualar okudu. Saadet Partisi ilçe Başkanı Kemal Yılmaz bir selamlama konuşması yaptı. Abdullah Süratlı Hocaefendi Şehitler için okunan Yasin-i Şerifler ve Hatimlerin duasını yaptı ve duygu dolu gece misafirlere etli pilav ve ayran ikramı ile sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan