• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
 • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
 • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şehitlerini yad etti

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Gençlik Kolları, en son Veznecilerde ki hain saldırıda şehit düşen Polis Memuru Kadir Cihan Karagözlü ve ilçemizin 70 Şehidi için bir mevlit programı tertip etti. Mustafa Altınkaynak’ın takdim ettiği Ney Dinletisi ve İstiklal Marşı’yla başlayan program Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam edildi.

13 Mayıs 2017 Cumartesi 15:21

Fatih Coşkun Hocanın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin ardından kürsüye programın ev sahipliğini yapan Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Enes Yılmaz çıktı. Zeytinburnu’nun son Şehidi Polis Memuru Kadir Cihan Karagözlü’nün de yakın arkadaşı olan Yılmaz oldukça duygu dolu bir konuşma yaptı. Allah yolunda öldürülen kimseler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Fakat siz, farkında olmazsınız ayetinde yola çıkarak konuşmasına devam eden Enes Yılmaz, Şehitlik Peygamberlikte sonra gelen en yüce makamdır. Onlar simlerini tarihe altın harflerle yazdırdılar. O makama ulaşmak öyle kolay değildir. Bize düşen bu makama ulaşmak için dua etmek, vatanımızın birlik ve beraberliği için verilen mücadelede ön safta yer almak ve şehit ailelerine sahip çıkmaktır dedi.

Erbakan Vakfı il Yöneticisi Mustafa Dönmez ve Gençlik Kolları ile birlikte gecenin koordinesinde büyük emek harcayan İlçe Başkanı Onur Dolar konuşmasına misafirleri selamlayarak başladı. Şehitlerimizin şehadeti bize hizmet yolunu açıyor. İşte bunun en güzel örneği bu gecedir. Onların şehadetinin ardından burada toplandık hem onları yad ediyoruz hem de Allah’ın kelamını dinliyoruz dedi Şehitlerin mücadeleleriyle geride kalanlara mesaj verdiklerini söyleyen Dolar, “Şehitler davanız olsun. Sevdanız olsun. Derdiniz olsun. Peygamberin sevdalısı olmamızı, Kur’an sevdalısı olmamızı sağlasın ifadesini kullandı.

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şube Başkanı Onur Dolar’ın ardından kürsüye ilçe Müftümüz İsmail Gökmen çıktı. Kura-ı Kerim ölülerin ruhuna okumak için değil asıl bize indi. Onların bizim okuyacağımız Kurana da ihtiyaçları yok. Şehitlik Peygamberlikten sonra en yüce makamdır. Cennete giden hiçbir kimse tekrar geri dönmek istemeyecek sadece şehitler tekrar döndü tekrar şehit olmak isteyecekler. Onlar sadece bir şeye muhtaçlar. Şehitlerimiz bazı değerler uğrunda can verdiler. Biz o değerlere ne kadar sahip çıkıyoruz. İşte onlara karşı o kadar vefa borcumuzu yerine getiriyoruz. İşte bu değerlere sahip çıkıp ne zaman şehit vermenin önüne geçersek işte o zaman onlar bizden razı olacaklar ve bize dua etmeye başlayacaklar. Fakat bana sorarsanız onların uğruna can verdiği değerlere tama anlamıyla sahip çıkamadığımız için Şehitlerimiz bizden razı değillerdir dedi.

Müftü Beyin ardından Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Mevlüt Şahin Hoca misafilere Şehitlik makamını anlattı. Bu konuda ilk olarak izah etmemiz gereken husus tabiatıyla şehit, şehitlik ve şehitlik makamı olacaktır. İslâm’a göre şehit, imanının doğruluğunu kanıyla doğrulayan Müslüman’a denir. Şehit, inkâr ve isyan yollarını tıkamak için tenini ve canını set yapan, malını da o setin içine harç yapan insandır. Diğer bir anlatımla şehit, kanını kendi kandiline yağ yapıp kör kâfirlere ışık saçarken, nefesi kesilen insandır. Yani canını cehenneme atmak için uğraşanların önüne çıkarak: “kendinizi ateşe atamazsınız” diye bağırırken nefesi kesilen insandır. Burada hususen vurgulamak gerekir ki, şehidin değeri en sevdiği canını Allah yolunda vermesinden kaynaklanmaktadır. Canı veren, malı veren, sağlığı veren, evlatları veren Allah Teala, sevdiği kullarından verdiği canlarını ve mallarını cennet karşılığında tekrar satın almak istemektedir. İşte şehit, hâli ile buna şahitlik yapan kimsedir dedi.

Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, gecede yaptığı konuşmada Hakla Batılın mücadelesinde Hakk’ın yanında mücadele edenler için şehit mertebesi müjdelemiştir dedi. Emanetoğlu sözlerine şöyle devam etti. Bize bu toprakları, bu coğrafyayı, bu sınırları emanet eden binlerce kefensiz yatan şehitlerimize selam olsun.  Gemileri karadan yürüten bir çağı kapatıp yeni bir çağ açan komutana selam olsun, üç aylık bebeğini kundakta bırakıp harp savaşına katılan Nene Hatun’a selam olsun.  Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah. Çanakkale’de, Sarıkamışta, Kurtuluş Savaşında, 15 Temmuzda ve terörle mücadele şehit olan tüm kardeşlerimize rahmet diliyorum diyerek konuşmasını tamamladı.

Gecenin sonunda Kemal Seyyahi şehitlerimize dualar okudu. Saadet Partisi ilçe Başkanı Kemal Yılmaz bir selamlama konuşması yaptı. Abdullah Süratlı Hocaefendi Şehitler için okunan Yasin-i Şerifler ve Hatimlerin duasını yaptı ve duygu dolu gece misafirlere etli pilav ve ayran ikramı ile sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkılarak yerine tesis yapılacağı açıklanmıştı. Yıkıma bugün itibariyle başlandı

 • Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  AFRİN harekatında köşeye sıkışan PKK/PYD kirli oyunlara başvurmaya başladı. ABD'nin IŞİD ile savaşıyor diye beslediğini söylediği PYD, TSK ile savaşmaları karşılığında hapistekileri serbest bıraktı.

 • Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Zeytinburnu belediyesi eski temizlik işleri müdürü ve CHP Zeytinburnu çırpıcı mahalle delegesi Mehmet Şahin’in naaşı erikli baba cem evinde sırlanarak Osmaniye mezarlığında toprağa verildi..

 • Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Zeytinburnu Belediyesi yok olmaya yüz tutmuş tarihi gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Son Yirmi yılda onlarca tarihi eseri gün yüzüne çıkaran Zeytinburnu Belediyesi en son tarihi belediye binasını restore ediyor.

 • Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terörist gruplara yönelik başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın ardından, İstanbul'da yaşayan 500 Doğu Türkistanlı, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığı'na gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

 • Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  TSK'nın Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için ülke genelindeki 90 bin camide kılınan sabah namazında Mehmetçiğe dua edildi, Fetih Suresi okundu.

 • Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Geçen yıl aramızdan ani şekilde ayrılan Zeytinburnu eski Belediye Başkan Danışmanı Av.Fahri Biçer için sevenleri ve arkadaşları sene-i devriyesinde Zeytinburnu İşadamları Derneğinde toplandı.

 • Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  AFRİN'den gelen son dakika haberlere göre TSK birlikleri köyleri alarak ilerliyor. Zeytin Dalı harekatının 3. gününde TSK destekli ÖSO şu ana kadar 9 köyün denetimini ele geçirirken PKK/PYD kaçıyor. Afrin'e TSK birlikleri cumartesi günü saat 11.05'te harekat başlatmıştı. Afrin operasyonunda amaç 30 km derinliğe girip güvenli bölge oluşturmak. İşte Zeytin Dalı operasyonunda son durum;

 • Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Hatay ve Kilis’in en meşhur tatlısı KÜNEFE ‘Sizleri tatlı bir ziyafete bekliyoruz’ sloganıyla Zirve farkıyla Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde tatlı severlerin hizmetine sunuldu.

 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ödev yok. Ödev kesinlikle vermiyoruz. Genelgeyi de gönderdik." dedi.

 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı "Planlı Alanlar Yönetmeliği" doğrultusunda düzenlenen yeni İstanbul İmar Yönetmeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

 • Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  İstanbul Avrupa yakası konut projelerinden biri olarak TESA Yapı imzasıyla hayata geçirilen LİVZA Zeytinburnu projesinde ön talep toplama dönemi başladı.65 milyon TL yatırımla İstanbul Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Livza Zeytinburnu 101 daireden oluşacak.

 • Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı maketten konut satışlarında yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek üzere bina tamamlama sigortası poliçesini uygulamaya başladı.

 • 'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  56 yerli ve yabancı, usta ve genç fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı festivalde ayrıca sanatçı konuşmaları, portfolyo değerlendirmeleri, paneller, seminerler, slayt gösterileri, rehberli sergi turları, belgesel film gösterimleri ve atölyeler olacak

 • Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Usta gazeteci Tahir Yaman, Hülya Avşar'ın sinemaya ilk girdiği yıllarda Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı filmde, yanlışlıkla vurulup hastaneye kaldırıldığı olayı yıllar sonra anlattı.

 • Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Cemal Aydar Ağabeyimizin Muhterem Babası Hacı Ekrem Aydar büyüğümüz Hak'ka yürüdü.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan