• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Uluocak’ın hayata geçirdiği Zeytinburnu Platformu 2.kez toplandı

Zeytinburnu Platformu ‘dönüşümü’ tartıştı Zeytinburnu Platformu, ilçenin ileri gelen simalarının da katıldığı toplantıda, ilçenin özellikle kentsel dönüşüm ve imarla ilgili sorunlarını masaya yatırdı.

08 Mayıs 2017 Pazartesi 08:40

Zeytinburnu Platforumu Kurucusu Mimar Süleyman Uluocak, Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında Nuripaşa İlköğretim Okulu ile birlikte hayata geçirdikleri Kütüphane’nin açılışını Okul Müdürü Murat Aslan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Faruk Tosun, Eğitim 1- Sendikası İstanbul 1. Nolu Şube 2. Temsilci Başkanı İsmail Çetinkaya ile birlikte gerçekleştirdi. Uluocak eğitim ve kültür alanındaki tüm projelere destek sözü verdi. Okul Müdürü Murat Aslan, Mimar Süleyman Uluocak’a desteğinden dolayı plaket verdi.

Zeytinburnu'nun tanınan ve sevilen simalarından Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Mimar Süleyman Uluocak önderliğinde kurulan Zeytinburnu Platformu, geçtiğimiz günlerde ilçenin tanınan isimleriyle toplanarak ilçenin sorunları hakkında fikir alış verişi yaptı. Toplantının açılış konuşması yapan Zeytinburnulu İş Adamı Mimar Süleyman Uluocak, öncelikle halkın istek ve taleplerini baz alarak sosyal projeler yapmayı hedeflediklerini söyleyerek, ‘siyasi bir oluşum değil, dostlar buluşması’ adını verdiği platforma tüm Zeytinburnuluları davet etti.

“Kimseden emir almaz, kendi işlerini yapar” düşüncesiyle bir platform çatısı altında toplanmanın çok daha sağlıklı olacağını düşündüğünü ve bu amaçla bu platformu kurduğunu, kendisinin de sadece platform sözcüsü olduğunu belirten Uluocak, tek amaçlarının Zeytinburnu’nun gelişimine katkı sağlamak olduğunu ifade etti. 

 ‘ZEYTİNBURNU’NDAN KOPMADIK’

Zeytinburnu’nda faaliyet gösteren STK’ların, değişik siyasi parti temsilcileri ile muhtarlarların yanı sıra çok sayıda mimar ve mühendisin de katıldığı toplantıda, hayat şartlarının herkesi farklı bir noktaya çektiğini ama hiç birinin Zeytinburnu’ndan kopmadığını ifade eden Uluocak, “İşim, evim, ticaretim ve ekonomik yatırımlarımın hepsi bu ilçede ve Zeytinburnu’nu bir noktaya getirmek bizim görevimiz” dedi. Hükümetin politikası olarak çok sayıda mültecinin ülkemize ve ilçeye yerleştirildiğini söyleyen Uluocak, “Eğer bu arkadaşlar burada kalacak ve yaşayacaksa onlarınd a bu ilçeye entegre olması lazım. Eğer gideceklerse ilçe yine bizim. İlçemizin bir çok sorunu var ve hepimize görev düşüyor” ifadelerini kullandı.

‘ZEYTİNBURNU TANINMAZ HALDE’

Zeytinburnu'nun gecekondudan şehirleşmeye döndüğü dönemleri de birlikte yaşadıklarını hatırlatan Süleyman Uluocak, "Şimdi tanıyamadığımız bir Zeytinburnu var. Sahilinden geçtiğimizde farklı bir Zeytinburnu olduğunu görüyoruz. Tren istasyonunun yukarısı ve aşağısı arasındaki insanlarda bir entegre sorunu olacak. Sahilin tamamı yüksek binalarla doldu ve oralarda yaşayacak insanlar da olacak. Biz onlarla birlikte oturacak ve yaşayacaksak onların da bu platforma katılması lazım" dedi.

Zeytinburnu’nun ana omurgasında yakında büyük bir kentsel dönüşümün başlayacağını belirten Mimar Uluocak, “Kentsel dönüşümün halkın çıkarları doğrultusunda olması lazım. Bu sağlanamazsa Zeytinburnu ellerimizden kayıp gidecek” tespitinde bulundu. Zeytinburnu sahiline yatırım yapanların, Zeytinburnu ismini kullanmadıklarına dikkat çeken Uluocak, “Reklamları yapılıyor ama ismi kullanılmıyor. Zeytinburnu demek biz demek ve yapılacak dönüşümlerin de içinde olmamız lazım. Zeytinburnu şehirleşirken, mahalle kültürünü kaybetmemesi lazım, ortak değerlerimize de sahip çıkmamız lazım” diyerek sözlerini tamamladı.

Eski belediye başkanı Hasan Yılmaz: “Öncelikle ilçe halkının ilçesine sahip çıkması lazım. İlçede aktif siyaset yapan seçilmişler Zeytinburnu’nda değil farklı ilçelerde oturuyor. Zeytinburnuluyu öne çıkarın, biz de sahip çıkalım. Hepimiz sorumluluk alırsak bunu başarırız.” Mimar Cemil Coşkun Budak: “Zeytinburnulu olma bilincini arttırmak ve daha güzel bir Zeytinburnu için hedef birlikteliği yapmak gerekiyor. Projelerimde ada bazlı dönüşümün daha uygun olduğunu düşünüyorum. Madem değişim var, bu değişime ayak uyduracak yeni bir planlama gerekiyor.

” İhsan Mermerci Mezunları Derneği Başkanı Sadettin Sökmen: “Sadece binalaşmada değil, çocuklarımızın geleceği için eğitim ve kültürde de değişimin öncüsü olalım.” Doğruyol Partisi eski İlçe Başkanı Mustafa Karagöz: “Bizi bir araya getiren TC ve Atatürk sevdası. Bir arada olmazsak Zeytinburnu bizim olmayacak.”

Zeytinburnu eski İmar Müdürü ve Meclis Üyesi Fikret Konya: “Bir şehri şehir yapan kültürüdür, hafızasıdır ve sizler bu ilçenin canlı hafızasısınız. Kentsel dönüşüm siyaset kelimesi ile bir arada olamaz. Sosyal, kültürel, politik tarafları iyice araştırılıp yapılması lazım. Şehrin geleceğine dönük birşeyler yapmak istiyorsak yerel dinamikler, STK’lar ve halk birlikte olmalı.”

Zekeriya Gülcüoğlu (Esnaf): “Dükkanlara asılan Arapça tabelalardan rahatsızım. İlçemizde korkunç bir Arapça furyası var.” Belediye Başkan Danışmanı İlyaz Saka: “Kentsel dönüşüm için herkes bir şey söylüyor ama önemli olan birlikte ne dediğimiz. Bireysel çıkar ve düşüncelerle değil, toplumsal birliktelikle hareket etmeliyiz.

Zeytinburnu 1. Dönem Emniyet Müdürü Dursun Eryıldız: “Platformun komitelerini oluşturalım.” AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Alaaddin Çam: “İlçemizin bekası için hayırlı olsun.” Mimar Hayrettin Öztürk: “Zeytinburnu’nu koruyan kollayan, siyasetten uzak gelişen bir refleksle platformu oluşturan Süleyman Uluocak’ı tebrik ederim. İş adamı Turan Genç: “Gençleri uyuşturucu alışkanlığından kurtarmak için de çalışmalar yapalım.

Saadet Partisi eski Belediye Başkan Adayı Kadim Emanet: “Kurt kuzuyla dost olurdu, niyet başka başka olmasa. Zeytinburnu’nda kentsel dönüşümle birlikte bir arada yaşama kültürünü geliştirerek, ortak değerimiz ve ilçemiz için hep birlikte çalışmalıyız. Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Yahya Kemal Hayıroğlu: “Hem halkın, hem de hakkın rızası için çalışalım.” Trabzonlular Dernek Başkanı Metin Hayırlıoğlu: “Toplumumuzun özüne dönmesi lazım. Sevgi ve saygı önceliğimiz.” Nuri Demirağ (Esnaf): “Siyasi, sosyal ve ticari güçlerin bir araya gelerek ilçemizi hem içerden hem dışardan yükseltmeli.” İnşaat Mühendisi ve CHP İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Ali Hayırlıoğlu: “Platformda ne yapmamız lazımsa herkes önerileriyle katılıp fikir birlikteliği yaparak yolumuza devam edelim.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Kendisini Milli Görüş davasına adamış, Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesinin kurulması için büyük emek harcayan Seçkin Serbest abimiz arkasında onca güzel çalışmalar bırakarak ebediyete göçtü.

 • Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Zeytinburnu’nun köklü kulüplerinden Selvi spor 23. Olağan genel kurulunu yaptı. Olağanüstü Genel kurulu ile başkanlık görevinde getirilen Hakan Eren ile olağan kongrede devam kararı çıktı.

 • Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Zeytinburnu Sümer Mahallesinde camiye giren hırsız ayakkabıları çalamayınca cami avlusunda bulunan çay ocağını soydu.

 • Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi genel merkezini yeni yerine taşıdı ve yeniledi. 58.Bulvar Caddesindeki yeni genel merkez oldukça kullanışlı ve geniş. Genel Merkezin en gözde yeri ise konferans solunu. Konferans solunun ilk konferansı ise oldukça anlamlıydı. Yüzyılın baş belası gençliği yok eden madde bağlılığı Erbakan Vakfı Zeytinburnu şubesi tarafından masaya yatırıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti üyeleri, İstanbul ve çeşitli illerde kongrelerde oy kullanacak delegelerin belirlenmesi için sandık başına gitti. Zeytinburnu’nda delege seçimine partililer yoğun ilgi gösterdi. AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, yeni ilçe başkanı ve yönetimini belirleyecek olan delege seçimine partililerin ilgisinde memnun olduğunu dile getirdi.

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan