• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Reşat Ok yeniden MHP Zeytinburnu ilçe Başkanı oldu

MHP Zeytinburnu 11.Olağan ile kongresi Elit Düğün salonunda geniş bir katılımla yapıldı. Kongreye tek liste ile gidildi. Mevcut ilçe Başkanı Reşat Ok oy birliğiyle yeniden MHP Zeytinburnu ilçe Başkanı oldu.

24 Nisan 2017 Pazartesi 09:43

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gününe denk gelen kongre İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Kongrede çocukların Bayramı kutlandı. Kongrenin Divan Başkanlığına MHP MYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı, Katip Üyeliklerine;  MHP İl Başkan Yrd. Ali Külünk ve Prof .Dr. Sabri Sümer, Enver Çolak seçildi.

Kongrenin açılış konuşmasını MHP MYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı yaptı. Pınarbaşı sözlerine Türk milleti kuruluşunda 100 Yıl sonra yine işgal girişimiyle karşı karşıya kaldı diyerek başladı. Başbuğ Pınarbaşı sözlerine şöyle devam etti. 1915’te Yunanlılar nasıl İzmir’i işgal için geldilerse 15 Temmuz gecesi de Ordumuzun üniformasını giymiş ülkemizi işgal etmek isteyen hainler karlısında Türk milliyetçileri yine bir duruş göstermiştir. İşte bu duruşun mimarı Genel Başkanımızın selamını size getirdim. Eğer Milliyetçi hareket düşerse Türkler kaybeder İslam alemi kaybeder. 2003 yılından bugüne hem ordumuz hem de Milliyetçi Hareket ile uğraşan FWTÖ örgütü 15 Temmuz gecesi ülkemizi yıkmaya geldi. 15 Temmuz gecesi MHP Genel Merkezinin ışıklarının yanmasıyla ülkücü hareket sahaya iniyor ve Tankların frenine basılıyor ve Ömer Halisdemir gibi kahramanlarımız hainlere silahını doğrultuyor ve sancağımız yere düşmüyor. Biz niçin Anayasa değişikliğine Evet dedik. Ülkemizin bekas sorunu için. Beka sorunu nedir diye soranlara bir örnek vereyim. 15 Temmuz gecesi gelen bir telefonla Özel Harekat Merkezi direnmeye geçiyor. Bu hainler bunun farkına varıp bu kahramanların başına bomba yağdırıyor orada 47 kahramanımız şehit oluyor. Bunların 20 Tanesinin cesedine ulaşılamıyor. 27 Tanesinin ise etrafında kolu bacağı toplanıyor. Bu manzaradan sonra nasıl beka sorunu nedir diye sorulabilir. Biz milliyetçiler onun için 16 Nisan’da terör örgütlerinin değil devletimizin yanında durduk dedi.

MHP MYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı’nın ardından kürsüye ikinci kez MHP Zeytinburnu ilçe Başkanı seçilen Reşat Ok çıktı. Başkan Ok sözlerine hem Miraç Kandilini hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik çocuk bayramını tebrik ederek başladı. Ok sözlerini şöyle sürdürdü. Listeye herkesi yazamıyoruz ve önemli olan listede yer almak değil ülkücü hareketin neferleri olarak hep beraber hareket etmektedir dedi. AK Parti ilçe Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğitoğlu MHP kongresine rahatsızlığında dolayı katılamadı çelenk gönderdi ve ikinci kez ilçe Başkanlığı görevine seçilen Reşat Ok'u tebrik etti.  Kongreye CHP Meclis üyesi Satı Oral, Zafer Spor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer'de katıldı.

MHP Zeytinburnu 11.Olağan kongresinde yönetim seçilen liste: Başkan: Reşat Ok, Yönetim Kurulu Üyeleri: Suna Düzenli, Mustafa Yavuz, Habib Kabucu, Mehmet Bıçkı, Gültekin Keleş, Emir Buhara Bilici, H. Ahmet Eskisarılı, Mustafa Aksu, Dursun Taşkıran, Bayram Almaz, Mehmet Çiftçi, Ahmet Demirci, Fatih Ege, Kadir Murat Baynal, Hasan Avlu, Cemal Kurşun, Zafer Kuran, Şükrü Acar, Eyüp Hakan Çelik, Osman Gelir, Uğur Eriç, Hüseyin Turcihan

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan