• Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim
 • Serpme Kahvaltının Yeni Adresi Belgradkapı Sosyal Tesisleri
 • Eski Bakan Volkan Bozkır, Zeytinburnululara Hamsi İkram Etti
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nda 8 Mahalle EVET 5 Mahalle HAYIR dedi

YÜKSEK Seçim Kurulu'nun (YSK) sistemine giren referandum sonuçlarına göre Türkiye genliyle birlikte İstanbul'da da oy sayımı tamamlandı. HAYIR Cephesi İstanbul’da ipi önde göğüsledi. Üsküdar, Eyüp gibi EVET’in kalesi gözüken ilçeler HAYIR cephesine kayarken oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan ve HAYIR çıkması beklenen Zeytinburnu Yüzde 50.89 Evet dedi. Zeytinburnu Mahallerinde ise çok ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

17 Nisan 2017 Pazartesi 11:10

AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın önderliğinde 45 gün gibi çok ciddi bir çalışmaya imza atan AK Teşkilat girdiği 8 Seçimi de kazanarak kırılması güç bir rekora imza attı. İlçe Başkanlığında son döneminin içinde olan Başkan Ünver 8.Seçiminden zaferle çıkarak Türkiye’nin Kader seçiminde ipi önde göğüsledi.

Referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Zeytinburnu 15 Temmuz Şehitleri Meydanında toplanan vatandaşlara seslendi. AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver , 16 Nisan yeni Türkiye için bir milattır. 16 Nisan’da yeni bir tarih yazılmıştır. Bu tarihi Sizler yazdınız. Allah hepinizden razı olsun. Artık yeni Türkiye’nin kapıları sonsuz kadar açılmıştır. Amacımız yeni bir sistemle ülkemiz daha da güçlendirmekti. Gereğini hep beraber yaptık çok şükür. Asla üzülmeyin bizim bir amacımız vardı. Yeni Türkiye’ye EVET demekti. Artık 16 Nisan referandumundan önceki Türkiye ve 16 Nisan’dan sonra ki Türkiye var. Bu değişim için bize destek veren Zeytinburnu Halkına teşekkür ediyorum. CHP, MHP, Saadet Partisi ve HÜDA Par’lı kardeşlerimin hepsine teşekkür ediyorum. Sonuç bizim istediğimiz gibidir. Fakat bizim beklentimiz değildir. Çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini 16 Nisan’da güvence altına aldık. Halkımızın verdiği kadar başımızın tacıdır. Onlar 11 seçimdir bizi baş tacı yaptılar. Bizler onların hizmetkârıyız. Tüm iç ve dış engellemelere rağmen yeni Türkiye’ye ulaştık. Artık ihtilaller, koalisyonlar olmayacak yeni sistem ülkemizi uçuracak. 60 Gündür gece gündüz koşturdunuz. Ülkemizin tekerine çomak sokma isteyenlere inat yeni Türkiye’ye çok şükür ulaştık. Kendinizle gurur duyun. Hayır verende Evet verende kardeşimizdir onlara sarılın. Bir olun birlik olalım. Belediye Başkanımız başta olmak üzere Meclis üyelerimize, Ana kademe, gençlik ve kadın kollarına SKM yönetimine tüm AK Teşkilata şükranlarımı sunuyorum dedi

Belediye Başkanı Murat Aydın, Tarihe imza attınız. Üzülmeyin, 1 Kasım 2016 seçimleriyle karşılattırdığımızda1 Milyondan fazla oy artışımız vardır. Bu şu demektir. Değişime, MHP, CHP, BBP,HDP, Saadet Partisi ve HÜDA Par’lı kardeşlerimiz EVET dedi ve oylarımız arttı. Bu kardeşlerimiz vesayeti kaldırdı ve artık hakim güç millet oldu. Zeytinburnu’na gençlere, hanımefendilere tüm siyasi partili kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu süreçte başta ilçe Başkanımız olmak üzere AK Teşkilat çok yoğun bir çalışma yürüttü kendilerine teşekkür ediyorum. Bize destek verem tüm siyasi partili kardeşlerimize, mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Artık Bayram Türkiye’nin ve Zeytinburnu’nun bayramıdır. Bu bayram Dünya mazlumların bayramıdır. Milletimizle iftihar ediyorum dedi.

Hayır Cephesi İstanbul’da ipi önde göğüsledi. 1994’ten bu tarafa ilk defa Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’u kaybetti. İstanbul ile birlikte Ankara’nın da kaybedilmesi Türkiye genelini büyük derecede etkiledi. EVET cephesi Doğu bölgelerinde Kürt kesimdeki oyunu %10 artırırken Batı’da ki Kürtler yine blok halinde HDP’nin içinde olduğu HAYIR cephesini tercih etti.  Zeytinburnu’nda Kürtlerin ağırlıklı olarak yaşadığı Mahallerde ise EVET çıktı.

Zeytinburnu: Yüzde 50.89 Evet %49.01 Hayır

Beştelsiz Mahallesi: %50.21 EVET %49.79 HAYIR
Çırpıcı Mahallesi:  %50.07 EVET %49.93 HAYIR
Nuripaşa Mahallesi: %56.05 EVET %43.95 HAYIR
Seyitnizam Mahallesi: %56.14 EVET %43.86 HAYIR
Yeşiltepe Mahallesi: %52.16 EVET %47.84 HAYIR
Gökalp Mahallesi: %49.28 EVET %54.93 HAYIR
Kazlıçeşme Mahallesi: %49.28 EVET %50.72 HAYIR
Sümer Mahallesi: %46.06 EVET %53.94 HAYIR
Telsiz Mahallesi: %53.15 EVET %46.85 HAYIR
Maltepe Mahallesi: %46.21 EVET %53.79 HAYIR
Merkezefendi Mahallesi: %54.05 EVET %45.95 HAYIR
Veliefendi Mahallesi: %47.09 EVET %52.91 HAYIR
Yenidoğan Mahallesi: %54.28 EVET %45.72 HAYIR

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler1

DİĞER HABERLER

 • Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kazlıçeşme Abay İmam Hatip Ortaokulu'nun, " Hoş Geldin ,Ya Şehr- i Ramazan " Programı ,öğretmenleri ve öğrencileriyle izleyenlere muhteşem anlar yaşattı.

 • Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Metrobüs şoförü Ramazan Yıldız'a, sürücüsü olduğu araçla Zeytinburnu metrobüs durağına gireceği esnada, annesinin elini bırakıp yola atlayan küçük çocuğu fark edip, direksiyonu bariyerlere doğru kırarak çocuğun hayatını kurtarması sebebiyle İETT Genel Müdürü Özel Ödülü verildi.

 • Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan “Yaşlılar Meclisi” nin 1. olağan genel kurul toplantısı 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 14.00 de yapıldı.

 • Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Gazeteci, yazar Mehmet Şevki Eygi, Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen, "Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi"ne katıldı.

 • Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  11 ayın sultanı Ramazan coşkusu Zeytinburnu’nda başlıyor. Binlerce kişinin aynı sofrada buluşacağı meydan ve sokak iftarları, tasavvuf musikisi dinletileri, konserler, sema gösterileri, Kur’an tilavetleri, çocuk etkinlikleri, kitap fuarı, sahur sohbetleri ve söyleşilerle Ramazan bu yıl Zeytinburnu’nda bir başka yaşanacak.

 • Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Tanıştığı kız arkadaşı yüzünden uyuşturucunun bataklığına sürüklenen Hasan Ölmez’in hayata tutunmak ve bu bataklıktan çıkma için verdiği inanılmaz mücadelenin hikayesi. Hikayenin baş kahramanlarından biri ise Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap..

 • Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Edirne’de, sınır birliklerince Yunanistan sınırından yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmak isteyen, FETÖ/PDY terör örgütü bağlantısı nedeniyle KHK kararları ile mesleklerinden ihraç edilen aralarında komiser ve gazetecilerin bulunduğu 4 şahıs yakalandı.

 • Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri 550 Bilge Nesil öğrencisiyle birlikte Çekmeköy’de gerçekleştirilen geleneksel piknik organizasyonunda bir araya geldi.

 • Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Zeytinburnu Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nin Aile Haftası kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği Açıkhava Sineması Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

 • Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Kuran ve Sünnet ışığında Zeytinburnu’nda hizmetlerine aralıksız devam eden Müceddid Vakfı Ramazan Ayında da birçok farklı organizasyona imza atmaya devam ediyor.

 • Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu’nu anlatan en iyi kareyi yakalamak için bu yıl 7’ncisi düzenlenen Geleneksel Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Birincinin 12 bin TL ile ödüllendirileceği yarışmaya başvurular 01 Aralık Cuma günü sona erecek.

 • Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Zeytinburnu’nun hatta İstanbul’un en etkin derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği yağmura rağmen 25. Geleneksel İstanbul Piknik buluşmasını yaptı. Dereliler yağmur çamur demeden piknikte izdihama neden oldu.

 • Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  18. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali'nin kapanış töreninde sahne alan Türk Müziği’nin başarılı isimlerinden Yavuz Bingöl, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

 • Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde sanat eğitimi alan 860 öğrenci 20 Mayıs günü düzenlenen Mezuniyet Şöleni ile sertifikalarını aldı. 26 branşta öğrenim gören katılımcıların eserlerinden oluşan serginin açıldığı programda müzik branşlarından mezun olan öğrenciler de bir konser verdi.

 • İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  Ak Parti Sümer Mahallesi eski başkanı ve Kubbeli Cami Dernek başkanı işadamı Ali Çebi’nin babası İsmail Çebi (76) geçirdiği kalp krizi sonucu hakka yürüdü.

 • Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep’te 4 ay önce şüpheli bir şekilde ölen 4 yaşındaki erkek çocuğu Ziyade’yi altını kirlettiği için üvey annesinin öldürdüğü ortaya çıktı. Katil zanlısı üvey anne Zeytinburnu Emniyetinin başarılı operasyonu ile yakalandı

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.8%

8.3%

8.5%

6.1%

30.3%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan