• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nda 8 Mahalle EVET 5 Mahalle HAYIR dedi

YÜKSEK Seçim Kurulu'nun (YSK) sistemine giren referandum sonuçlarına göre Türkiye genliyle birlikte İstanbul'da da oy sayımı tamamlandı. HAYIR Cephesi İstanbul’da ipi önde göğüsledi. Üsküdar, Eyüp gibi EVET’in kalesi gözüken ilçeler HAYIR cephesine kayarken oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan ve HAYIR çıkması beklenen Zeytinburnu Yüzde 50.89 Evet dedi. Zeytinburnu Mahallerinde ise çok ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

17 Nisan 2017 Pazartesi 11:10

AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın önderliğinde 45 gün gibi çok ciddi bir çalışmaya imza atan AK Teşkilat girdiği 8 Seçimi de kazanarak kırılması güç bir rekora imza attı. İlçe Başkanlığında son döneminin içinde olan Başkan Ünver 8.Seçiminden zaferle çıkarak Türkiye’nin Kader seçiminde ipi önde göğüsledi.

Referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Zeytinburnu 15 Temmuz Şehitleri Meydanında toplanan vatandaşlara seslendi. AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver , 16 Nisan yeni Türkiye için bir milattır. 16 Nisan’da yeni bir tarih yazılmıştır. Bu tarihi Sizler yazdınız. Allah hepinizden razı olsun. Artık yeni Türkiye’nin kapıları sonsuz kadar açılmıştır. Amacımız yeni bir sistemle ülkemiz daha da güçlendirmekti. Gereğini hep beraber yaptık çok şükür. Asla üzülmeyin bizim bir amacımız vardı. Yeni Türkiye’ye EVET demekti. Artık 16 Nisan referandumundan önceki Türkiye ve 16 Nisan’dan sonra ki Türkiye var. Bu değişim için bize destek veren Zeytinburnu Halkına teşekkür ediyorum. CHP, MHP, Saadet Partisi ve HÜDA Par’lı kardeşlerimin hepsine teşekkür ediyorum. Sonuç bizim istediğimiz gibidir. Fakat bizim beklentimiz değildir. Çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini 16 Nisan’da güvence altına aldık. Halkımızın verdiği kadar başımızın tacıdır. Onlar 11 seçimdir bizi baş tacı yaptılar. Bizler onların hizmetkârıyız. Tüm iç ve dış engellemelere rağmen yeni Türkiye’ye ulaştık. Artık ihtilaller, koalisyonlar olmayacak yeni sistem ülkemizi uçuracak. 60 Gündür gece gündüz koşturdunuz. Ülkemizin tekerine çomak sokma isteyenlere inat yeni Türkiye’ye çok şükür ulaştık. Kendinizle gurur duyun. Hayır verende Evet verende kardeşimizdir onlara sarılın. Bir olun birlik olalım. Belediye Başkanımız başta olmak üzere Meclis üyelerimize, Ana kademe, gençlik ve kadın kollarına SKM yönetimine tüm AK Teşkilata şükranlarımı sunuyorum dedi

Belediye Başkanı Murat Aydın, Tarihe imza attınız. Üzülmeyin, 1 Kasım 2016 seçimleriyle karşılattırdığımızda1 Milyondan fazla oy artışımız vardır. Bu şu demektir. Değişime, MHP, CHP, BBP,HDP, Saadet Partisi ve HÜDA Par’lı kardeşlerimiz EVET dedi ve oylarımız arttı. Bu kardeşlerimiz vesayeti kaldırdı ve artık hakim güç millet oldu. Zeytinburnu’na gençlere, hanımefendilere tüm siyasi partili kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu süreçte başta ilçe Başkanımız olmak üzere AK Teşkilat çok yoğun bir çalışma yürüttü kendilerine teşekkür ediyorum. Bize destek verem tüm siyasi partili kardeşlerimize, mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Artık Bayram Türkiye’nin ve Zeytinburnu’nun bayramıdır. Bu bayram Dünya mazlumların bayramıdır. Milletimizle iftihar ediyorum dedi.

Hayır Cephesi İstanbul’da ipi önde göğüsledi. 1994’ten bu tarafa ilk defa Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’u kaybetti. İstanbul ile birlikte Ankara’nın da kaybedilmesi Türkiye genelini büyük derecede etkiledi. EVET cephesi Doğu bölgelerinde Kürt kesimdeki oyunu %10 artırırken Batı’da ki Kürtler yine blok halinde HDP’nin içinde olduğu HAYIR cephesini tercih etti.  Zeytinburnu’nda Kürtlerin ağırlıklı olarak yaşadığı Mahallerde ise EVET çıktı.

Zeytinburnu: Yüzde 50.89 Evet %49.01 Hayır

Beştelsiz Mahallesi: %50.21 EVET %49.79 HAYIR
Çırpıcı Mahallesi:  %50.07 EVET %49.93 HAYIR
Nuripaşa Mahallesi: %56.05 EVET %43.95 HAYIR
Seyitnizam Mahallesi: %56.14 EVET %43.86 HAYIR
Yeşiltepe Mahallesi: %52.16 EVET %47.84 HAYIR
Gökalp Mahallesi: %49.28 EVET %54.93 HAYIR
Kazlıçeşme Mahallesi: %49.28 EVET %50.72 HAYIR
Sümer Mahallesi: %46.06 EVET %53.94 HAYIR
Telsiz Mahallesi: %53.15 EVET %46.85 HAYIR
Maltepe Mahallesi: %46.21 EVET %53.79 HAYIR
Merkezefendi Mahallesi: %54.05 EVET %45.95 HAYIR
Veliefendi Mahallesi: %47.09 EVET %52.91 HAYIR
Yenidoğan Mahallesi: %54.28 EVET %45.72 HAYIR

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler1

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan