• Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim
 • Serpme Kahvaltının Yeni Adresi Belgradkapı Sosyal Tesisleri
 • Eski Bakan Volkan Bozkır, Zeytinburnululara Hamsi İkram Etti
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Eski Zeytinburnulular yeni Zeytinburnu’nu masaya yatırdı

Zeytinburnu'nun tanınan ve sevilen simalarından Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Süleyman Uluocak, önderliğinde kurulan Zeytinburnu Platformu hayata geçti. İlk toplantısını Öğretmenler evinde yapan Platformda Zeytinburnu masaya yatırıldı.

13 Nisan 2017 Perşembe 11:22

Zeytinburnulu STK'lar, dernekler, siyasi parti temsilcileri ve ilçe nin tanınan simalarıyla birlikte referandum öncesi yapılan toplantıda, “Referandum toplumsal ayrışmaya neden olmuş olabilir ama 17 Nisan sabahı bizler yine beraber yaşamaya devam edeceğiz. Yine Zeytinburnulu olarak hayatımıza devam edeceğiz. Güçlü bir milletiz. Bölünmeye, ayrışmaya gerek yok” vurgusu yapıldı. İlçe genelindeki eğitim, sağlık, kentsel dönüşüm gibi sosyal projelerle Zeytinburnu’nun geleceği için birlikte çalışmak, sosyal projeler üretmek amacıyla bir araya geldiklerini ifade ederek, açılış konuşması yapan Zeytinburnulu İş Adamı, Süleyman Uluocak, “Zeytinburnu halkının istek ve taleplerini baz alarak, öncelikle sosyal projeler yapmayı hedefliyoruz.

Siyasi bir oluşum değil, dostlar buluşmasıdır bu platform” diyerek yaklaşan referandumla ilgili de düşüncelerini de paylaştı. Yaklaşan referandum öncesi EVET yada HAYIR demenin toplumun bölünmesine bir sebep olmaması gerektiğini belirten Uluocak “Güçlü bir milletiz, ayrışmaya, bölünmeye gerek yok” dedi. Türkiye genelinde deprem kuşağı üzerinde yer alması sebebiyle de kentsel dönüşümün söz konusu olduğunu ve Zeytinburnu ilçesinin en çok travma yaşayacak bir konumda olduğunu belirten Mimar Süleyman Uluocak, “Ya Zeytinburnu’ndan gitmek zorunda kalacağız, ya da tutunmaya” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Uluocak, Zeytinburnu odaklı bir çalışmanın olmadığını, daha önce yapılan dönüşüm uygulamalarına bakınca da, bundan sonraki sürecin belli olmadığını, belediyenin 84 yılına kadar olan binalara yıkılması için tebligat yolladığını, 84 sonrası yapılan binalar içinde aynı durumun zamanla söz konusu olacağını belirtti. Okul ve cami etraflarının kamulaştırıldığını ve Zeytinburnu’nun dönüşüme gerçekten ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekleyen Uluocak, “Kentsel Dönüşüm vatandaş odaklı olmalı” diyerek, katılımcıları tanıttı.

MHP’nin bir dönem önceki Zeytinburnu Belediye Başkan adayı İş adamı Besim Sadıker ilk söz alan katılımcı oldu. “Sadıker her birimizin siyasi görüşü farklı olabilir ama hepimizin ortak değeri Zeytinburnu olduğuna göre bu ilçenin gelmiş ve geçmişi hepimizi yakından alakadar ediyor. Sayın Süleyman Uluocak’ın bizleri bir araya getirmiş olmasına teşekkür ediyorum. Bu toplantıların devam etmesini faydalı ve yararlı buluyorum” dedi.

Sante Plus Hastaneler Grubu Kurucusu ve başhekimi Dr.Behçet Kara ise hekim olduğunu, Arnavutluk, Üsküp ve Gürcistan’da hastaneleri olduğunu ifade ederek Zeytinburnu için elinden geleni yapabileceğini ifade ederek toplantıyı tertip edenleri kutladı.

Siyasetçi ve işadamı Ahmet Çelik siyasi partiler yasası değişmeden imar ve yaşam düzene girmez. Daha önce Zeytinburnu’nda siyasi bir partinin ilçe başkanı olduğu zaman dernekler masasında liste istediğini kendisine 400 derneğin olduğu listesi verildiğini ama faal olanların 20/30 u aşmadığını ifade ederek birçok yasada ve kafalarda değişim olmadan yaşam zor olarak devam eder dedi.

Mimar Saffet Darcan kent planlaması yapılırken yeteri dikkatin gösterilmediğini ifade ederek On Altı Dokuzun bulunduğu yerin imarı için Kontinet diye bir firmaya imar izni verdikleri zaman kesinlikle böyle yüksek olmadığını ama daha sonra yapılan imar değişikleri ile 39 kat izin verilmesini felaket olarak gördüğünü iddia etti.

Sembol Group Yönetim Kurulu başkanı Vahdet Çakıroğlu MHP ‘nin Yenikapı’da mitingi olmasına rağmen önce buraya geldiğini buradan da mitingine gideceğini ifade ederek herkese saygı ve muhabbetler sunduğunu ifade ederek yaşadığımız yere karşı yapmamız gereken ne varsa yanınızdayım diyerek toplantının tertipleyeni Süleyman Uluocak’a teşekkür etti.

Zeytinburnu Belediye Başkanının Danışmanı İlyaz Saka ‘da insanlar yaşadıkların yerlerin üzerinde yapılan tasarruflarla alakalı fikir ve düşüncelerini STK’lar üzerinde yöneticilere aktarmaları gerekir. CHP İlçe Başkan Yrd. Hasan Ali Hayırlıoğlu’da şöyle dedi “İçinizde en eski Zeytinburnu galiba benim. Bugün burada yılların eskitemediği bir çok can dostumu gördüm. Bu ekip içinde 10 veya 15 kişilik bir yönetim oluşturup zaman zaman bir araya gelmemiz çok faydalı olur kanaatindeyim. Arzu ederseniz bir daha toplantının ev sahipliğini ben yaparım yemekli veya kahvaltılı olması fark etmez. Bizi bir araya getirdiği için Mimar Süleyman Ulocak ve bu oluşum içinde yer alan arkadaşlara teşekkür ederim” dedi. Diş Hekimi Ahmet Acar ise siyaseti bıraktığını ama çevre, kültür, Sanat,dostluk için yapacağınız her türlü etkinliğin içinde yer almak isterim dedi.

Zeytinburnu Platformunun ilk toplantısına, Adem Fedai, Adnan Saygılı, Ahmet Acar ,Ahmet Çakır (E.Kaşkomiser)Ahmet Çelik,Ahmet Özdemir (İnşaat Mühendisi)Akay Demirer ,Ali Gündüz, Ali İlisulu, Arif Lim, Av.Asım Güven, Av.Hasan Yazıcı ,Av.Resmiye Göç, Ayhan Özdemir, Besim Sadıker, Bülent Yalçınkaya, Cengzihan Mutlu, Dr.Behçet Kara,Bursun Eryıldız, Eşraf Kirman, Fahrettin Uluocak, Taylan Demirelli Zeytinburnu Haber Gazetesi , Gazeteci Yazar Hüseyin Çetiner İstanbul Times Yayın Grubu, Mehmet Alpay (Eski Gazeteci) Osman İslam Aktüel Gazete, Selvi Sarıtaç Kent Yaşam Gazetesi, Mimar Habip Seyman, Hasan Ali Hayıroğlu, Muhtar Hüseyin Sarıyel, İbrahim Akbulut, İlhan Kahraman, İlkay Biber CHP Meclis üyesi, İlyaz Saka, Kemal Hayırlıoğlu, Çiçekçi Mehmet Yalçın, Metin Hayıroğlu, Muatafa Karagöz, Demirci Mustafa Şen, Niyazi Dindar, İnşaat Mühendisi Ömer Hayıroğlu, Perihan Akgün, Sadettin Sökmen, Sadri Saray, Mimar Saffet Darcan, Salih Zeki Gündoğan, Satı Oral CHP Meclis üyesi, Sevim Ünal, Seyfettin Bülbül, Sezai Tezel ,Elektrik Mühendisi Sinan Akyıldız, Şenol Işkın, Şevket Akça, Turgut Mantarcı,  Vahdet Çakıroğlu, Yakup Can, Yılmaz Baştan, Yusuf Saray, Zeki Güldaş, Zekeriya Gürcüoğlu, Mimar Süleyman Uluocak yapılan toplantıya katıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kazlıçeşme Abay İmam Hatip Ortaokulu'nun, " Hoş Geldin ,Ya Şehr- i Ramazan " Programı ,öğretmenleri ve öğrencileriyle izleyenlere muhteşem anlar yaşattı.

 • Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Metrobüs şoförü Ramazan Yıldız'a, sürücüsü olduğu araçla Zeytinburnu metrobüs durağına gireceği esnada, annesinin elini bırakıp yola atlayan küçük çocuğu fark edip, direksiyonu bariyerlere doğru kırarak çocuğun hayatını kurtarması sebebiyle İETT Genel Müdürü Özel Ödülü verildi.

 • Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan “Yaşlılar Meclisi” nin 1. olağan genel kurul toplantısı 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 14.00 de yapıldı.

 • Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Gazeteci, yazar Mehmet Şevki Eygi, Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen, "Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi"ne katıldı.

 • Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  11 ayın sultanı Ramazan coşkusu Zeytinburnu’nda başlıyor. Binlerce kişinin aynı sofrada buluşacağı meydan ve sokak iftarları, tasavvuf musikisi dinletileri, konserler, sema gösterileri, Kur’an tilavetleri, çocuk etkinlikleri, kitap fuarı, sahur sohbetleri ve söyleşilerle Ramazan bu yıl Zeytinburnu’nda bir başka yaşanacak.

 • Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Tanıştığı kız arkadaşı yüzünden uyuşturucunun bataklığına sürüklenen Hasan Ölmez’in hayata tutunmak ve bu bataklıktan çıkma için verdiği inanılmaz mücadelenin hikayesi. Hikayenin baş kahramanlarından biri ise Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap..

 • Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Edirne’de, sınır birliklerince Yunanistan sınırından yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmak isteyen, FETÖ/PDY terör örgütü bağlantısı nedeniyle KHK kararları ile mesleklerinden ihraç edilen aralarında komiser ve gazetecilerin bulunduğu 4 şahıs yakalandı.

 • Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri 550 Bilge Nesil öğrencisiyle birlikte Çekmeköy’de gerçekleştirilen geleneksel piknik organizasyonunda bir araya geldi.

 • Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Zeytinburnu Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nin Aile Haftası kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği Açıkhava Sineması Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

 • Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Kuran ve Sünnet ışığında Zeytinburnu’nda hizmetlerine aralıksız devam eden Müceddid Vakfı Ramazan Ayında da birçok farklı organizasyona imza atmaya devam ediyor.

 • Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu’nu anlatan en iyi kareyi yakalamak için bu yıl 7’ncisi düzenlenen Geleneksel Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Birincinin 12 bin TL ile ödüllendirileceği yarışmaya başvurular 01 Aralık Cuma günü sona erecek.

 • Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Zeytinburnu’nun hatta İstanbul’un en etkin derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği yağmura rağmen 25. Geleneksel İstanbul Piknik buluşmasını yaptı. Dereliler yağmur çamur demeden piknikte izdihama neden oldu.

 • Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  18. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali'nin kapanış töreninde sahne alan Türk Müziği’nin başarılı isimlerinden Yavuz Bingöl, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

 • Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde sanat eğitimi alan 860 öğrenci 20 Mayıs günü düzenlenen Mezuniyet Şöleni ile sertifikalarını aldı. 26 branşta öğrenim gören katılımcıların eserlerinden oluşan serginin açıldığı programda müzik branşlarından mezun olan öğrenciler de bir konser verdi.

 • İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  Ak Parti Sümer Mahallesi eski başkanı ve Kubbeli Cami Dernek başkanı işadamı Ali Çebi’nin babası İsmail Çebi (76) geçirdiği kalp krizi sonucu hakka yürüdü.

 • Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep’te 4 ay önce şüpheli bir şekilde ölen 4 yaşındaki erkek çocuğu Ziyade’yi altını kirlettiği için üvey annesinin öldürdüğü ortaya çıktı. Katil zanlısı üvey anne Zeytinburnu Emniyetinin başarılı operasyonu ile yakalandı

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.8%

8.3%

8.5%

6.1%

30.3%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan