• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Eski Zeytinburnulular yeni Zeytinburnu’nu masaya yatırdı

Zeytinburnu'nun tanınan ve sevilen simalarından Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Süleyman Uluocak, önderliğinde kurulan Zeytinburnu Platformu hayata geçti. İlk toplantısını Öğretmenler evinde yapan Platformda Zeytinburnu masaya yatırıldı.

13 Nisan 2017 Perşembe 11:22

Zeytinburnulu STK'lar, dernekler, siyasi parti temsilcileri ve ilçe nin tanınan simalarıyla birlikte referandum öncesi yapılan toplantıda, “Referandum toplumsal ayrışmaya neden olmuş olabilir ama 17 Nisan sabahı bizler yine beraber yaşamaya devam edeceğiz. Yine Zeytinburnulu olarak hayatımıza devam edeceğiz. Güçlü bir milletiz. Bölünmeye, ayrışmaya gerek yok” vurgusu yapıldı. İlçe genelindeki eğitim, sağlık, kentsel dönüşüm gibi sosyal projelerle Zeytinburnu’nun geleceği için birlikte çalışmak, sosyal projeler üretmek amacıyla bir araya geldiklerini ifade ederek, açılış konuşması yapan Zeytinburnulu İş Adamı, Süleyman Uluocak, “Zeytinburnu halkının istek ve taleplerini baz alarak, öncelikle sosyal projeler yapmayı hedefliyoruz.

Siyasi bir oluşum değil, dostlar buluşmasıdır bu platform” diyerek yaklaşan referandumla ilgili de düşüncelerini de paylaştı. Yaklaşan referandum öncesi EVET yada HAYIR demenin toplumun bölünmesine bir sebep olmaması gerektiğini belirten Uluocak “Güçlü bir milletiz, ayrışmaya, bölünmeye gerek yok” dedi. Türkiye genelinde deprem kuşağı üzerinde yer alması sebebiyle de kentsel dönüşümün söz konusu olduğunu ve Zeytinburnu ilçesinin en çok travma yaşayacak bir konumda olduğunu belirten Mimar Süleyman Uluocak, “Ya Zeytinburnu’ndan gitmek zorunda kalacağız, ya da tutunmaya” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Uluocak, Zeytinburnu odaklı bir çalışmanın olmadığını, daha önce yapılan dönüşüm uygulamalarına bakınca da, bundan sonraki sürecin belli olmadığını, belediyenin 84 yılına kadar olan binalara yıkılması için tebligat yolladığını, 84 sonrası yapılan binalar içinde aynı durumun zamanla söz konusu olacağını belirtti. Okul ve cami etraflarının kamulaştırıldığını ve Zeytinburnu’nun dönüşüme gerçekten ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekleyen Uluocak, “Kentsel Dönüşüm vatandaş odaklı olmalı” diyerek, katılımcıları tanıttı.

MHP’nin bir dönem önceki Zeytinburnu Belediye Başkan adayı İş adamı Besim Sadıker ilk söz alan katılımcı oldu. “Sadıker her birimizin siyasi görüşü farklı olabilir ama hepimizin ortak değeri Zeytinburnu olduğuna göre bu ilçenin gelmiş ve geçmişi hepimizi yakından alakadar ediyor. Sayın Süleyman Uluocak’ın bizleri bir araya getirmiş olmasına teşekkür ediyorum. Bu toplantıların devam etmesini faydalı ve yararlı buluyorum” dedi.

Sante Plus Hastaneler Grubu Kurucusu ve başhekimi Dr.Behçet Kara ise hekim olduğunu, Arnavutluk, Üsküp ve Gürcistan’da hastaneleri olduğunu ifade ederek Zeytinburnu için elinden geleni yapabileceğini ifade ederek toplantıyı tertip edenleri kutladı.

Siyasetçi ve işadamı Ahmet Çelik siyasi partiler yasası değişmeden imar ve yaşam düzene girmez. Daha önce Zeytinburnu’nda siyasi bir partinin ilçe başkanı olduğu zaman dernekler masasında liste istediğini kendisine 400 derneğin olduğu listesi verildiğini ama faal olanların 20/30 u aşmadığını ifade ederek birçok yasada ve kafalarda değişim olmadan yaşam zor olarak devam eder dedi.

Mimar Saffet Darcan kent planlaması yapılırken yeteri dikkatin gösterilmediğini ifade ederek On Altı Dokuzun bulunduğu yerin imarı için Kontinet diye bir firmaya imar izni verdikleri zaman kesinlikle böyle yüksek olmadığını ama daha sonra yapılan imar değişikleri ile 39 kat izin verilmesini felaket olarak gördüğünü iddia etti.

Sembol Group Yönetim Kurulu başkanı Vahdet Çakıroğlu MHP ‘nin Yenikapı’da mitingi olmasına rağmen önce buraya geldiğini buradan da mitingine gideceğini ifade ederek herkese saygı ve muhabbetler sunduğunu ifade ederek yaşadığımız yere karşı yapmamız gereken ne varsa yanınızdayım diyerek toplantının tertipleyeni Süleyman Uluocak’a teşekkür etti.

Zeytinburnu Belediye Başkanının Danışmanı İlyaz Saka ‘da insanlar yaşadıkların yerlerin üzerinde yapılan tasarruflarla alakalı fikir ve düşüncelerini STK’lar üzerinde yöneticilere aktarmaları gerekir. CHP İlçe Başkan Yrd. Hasan Ali Hayırlıoğlu’da şöyle dedi “İçinizde en eski Zeytinburnu galiba benim. Bugün burada yılların eskitemediği bir çok can dostumu gördüm. Bu ekip içinde 10 veya 15 kişilik bir yönetim oluşturup zaman zaman bir araya gelmemiz çok faydalı olur kanaatindeyim. Arzu ederseniz bir daha toplantının ev sahipliğini ben yaparım yemekli veya kahvaltılı olması fark etmez. Bizi bir araya getirdiği için Mimar Süleyman Ulocak ve bu oluşum içinde yer alan arkadaşlara teşekkür ederim” dedi. Diş Hekimi Ahmet Acar ise siyaseti bıraktığını ama çevre, kültür, Sanat,dostluk için yapacağınız her türlü etkinliğin içinde yer almak isterim dedi.

Zeytinburnu Platformunun ilk toplantısına, Adem Fedai, Adnan Saygılı, Ahmet Acar ,Ahmet Çakır (E.Kaşkomiser)Ahmet Çelik,Ahmet Özdemir (İnşaat Mühendisi)Akay Demirer ,Ali Gündüz, Ali İlisulu, Arif Lim, Av.Asım Güven, Av.Hasan Yazıcı ,Av.Resmiye Göç, Ayhan Özdemir, Besim Sadıker, Bülent Yalçınkaya, Cengzihan Mutlu, Dr.Behçet Kara,Bursun Eryıldız, Eşraf Kirman, Fahrettin Uluocak, Taylan Demirelli Zeytinburnu Haber Gazetesi , Gazeteci Yazar Hüseyin Çetiner İstanbul Times Yayın Grubu, Mehmet Alpay (Eski Gazeteci) Osman İslam Aktüel Gazete, Selvi Sarıtaç Kent Yaşam Gazetesi, Mimar Habip Seyman, Hasan Ali Hayıroğlu, Muhtar Hüseyin Sarıyel, İbrahim Akbulut, İlhan Kahraman, İlkay Biber CHP Meclis üyesi, İlyaz Saka, Kemal Hayırlıoğlu, Çiçekçi Mehmet Yalçın, Metin Hayıroğlu, Muatafa Karagöz, Demirci Mustafa Şen, Niyazi Dindar, İnşaat Mühendisi Ömer Hayıroğlu, Perihan Akgün, Sadettin Sökmen, Sadri Saray, Mimar Saffet Darcan, Salih Zeki Gündoğan, Satı Oral CHP Meclis üyesi, Sevim Ünal, Seyfettin Bülbül, Sezai Tezel ,Elektrik Mühendisi Sinan Akyıldız, Şenol Işkın, Şevket Akça, Turgut Mantarcı,  Vahdet Çakıroğlu, Yakup Can, Yılmaz Baştan, Yusuf Saray, Zeki Güldaş, Zekeriya Gürcüoğlu, Mimar Süleyman Uluocak yapılan toplantıya katıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan