• Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim
 • Serpme Kahvaltının Yeni Adresi Belgradkapı Sosyal Tesisleri
 • Eski Bakan Volkan Bozkır, Zeytinburnululara Hamsi İkram Etti
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Gücünü Halktan alan hesabını Halka veren bir devlet başkanı için EVET

AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyesi ilçemizin sevilen işadamlarından Sami Yapar, Anayasa değişikliğinin, bir rejim değişikliği olmadığını, Cumhurbaşkanlığı yönetim modeliyle ülkemizin çift başlılıktan kurtarılacağının altını çizdi.

07 Nisan 2017 Cuma 15:11

16 NİSAN’I, 15 TEMMUZ’DAN AYRI TUTAMAZSINIZ

AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyesi  Sami Yapar, 15 Temmuzu hep birlikte yaşadık. 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’ de başka bir süreç başladı. 15 Temmuz’da ülkemizi işgal edip ele geçirmeye çalışan terörist grubu bu sefer ekonomik açıdan Türkiye’yi sıkmaya bunaltmaya başladılar. Eğer bu girişim başarılı olsaydı, bugün bizim dediklerimiz olmayacaktı, vatanımız olmayacaktı. O yüzden Allah’a şükür. Bir evimiz var, bir vatanımız var. 16 Nisan’ı 15 Temmuzdan ayırt edilemez. Avrupa’da bugün yaşananlarda ayrı düşünülemez. Dünyanın yaklaşık olayları ayrı düşünülemez. Yıllardır Türkiye bu darbelerle farklı yöntemlerle hep bir şey içinde tutulmuştur. Yani üretmeyen, kendini geliştirmeyen bir Türkiye arzulamışlar yıllarca. Bir söz vardır, “Uzadıkça budayacaksın, kısaldıkça sulayacaksın” yani ne öldürelim ne olduralım. Çünkü Türkiye onların için ölmeyen sadece yaşamaya çalışan bir ülke olarak gerekli.

AVRUPA’NIN HAK ETTİĞİ CEVAP EVET’TİR

AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyesi  Sami Yapar, Dünyanın en büyük ordularından biri olmakla övünürüz ama kendi ürettiğimiz tüfeği bile daha yeni üretip askerimizin eline verdik. Niye? Çünkü hepimize sizin üretmenize gerek yok biz size veririz, satarız dediler. Artık Türkiye’nin kendi ayakları üzerinde durması, Avrupa’ya laf söylemesi, söz söylemesi onlara hak ettiği cevabı vermesi o kadar zorlarına gidiyor ki çünkü bunlara alışmışlar acaba Almanya ne der? Fransa ne der? Bugün hakkını arayan cevaplarını veren liderlerden çok rahatsız oluyor.

HALKIN KAFASINDA SORU İŞARETİ OLUŞTURYORLAR

Elma ile armudu birbirine karıştırarak insanların kafalarını bulandırmaya çalışanların olduğunu söyleyen Meclis Üyesi Yapar, Tabi bu referandum sürecini çokta siyasallaştırmamak ta lazım. Bir yerde 5 tane Evetciyi, 5 tane hayırcıyı konuşturuyorlar. Vatandaşa soruyorlar, evet diyenler çok güzel hastaneler yapıldı, çok güzel yollar yapıldı ben onun için evet diyorum diyor, hayır diyenler domates pazarda şu kadar fiyata çıktı mazot 5 lira oldu o yüzden hayır diyeceğim diyor. Yani maddelerle ilgili inanın bir tanesi bile bir şey demedi. Bu anayasayla ilgili şu maddelerden dolayı evet veya şu maddelerden dolayı hayır diyeceğim diyen olmadı. Sonuçta biz Türkiye’nin idaresi ile ilgili bir karar vereceğiz. Ve yıllardır herkes şikâyet ediyor.

YÖNETİM SİSTEMİ SORUNU PARTİ SORUNU OLAMAZ

Bu devleti yöneten, devletin içine giren işleyişi gören herkes rahmetli Demirel’i, rahmetli ‘Özal’ı, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu, rahmetli Türkeş’in rahmetli Ecevit’in Türkiye’yi yöneten herkesin bu sistem doğru değil denilen sistemi ilk defa düzeltme fırsatımız olacak. Yeterli mi? bana göre yeterli değil. Keşke kongre değiştirebilsek arkadaşlar. Bütün siyaset partileri seçimlerde anayasayı değiştireceğiz diyor. 15 Temmuz’dan sonra böyle bir fırsat doğdu. Devlet Bahçeli bir çağrı yaptı. Dedi ki: ‘Bir daha bu olayları yaşamayalım diye bu anayasayı değiştirelim.” Ak Parti buna olumlu yanıt verdi masaya oturdular. Bir taslak çalıştılar. Keşke Cumhuriyet Halk Partisi ’de otursaydı. Keşke CHP, MHP, AK Parti’yi otursalardı. Birlikte bir anayasa, daha geniş perspektifli bir anayasa oluştursalardı. Bu Türkiye için çok daha güzel olurdu. Ama CHP masaya oturmadı. Dünyanın en ucuz işi en kolay işi eleştirmek. Bu olmamış şöyle olsaydı daha iyi olurdu diye bilinmeli. Bunu demiyorsan eleştiri iyi bir şey değil. Bizim masada oturup ne söyleyeceksek de, yanlış söyleyeceksek de bu yanlış bunun doğrusu da şu diyebilmeliyiz. Lütfen maddeleri okuyalım. 9 tanesi zaten kısa şeyler, 9 tane de ana madde okuduğumuzda göreceğiz.

TARİHTEN DERS ÇIKARMDAN TARİH YAZILMAZ

AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyesi ilçemizin sevilen işadamlarından Sami Yapar, Genel siyasete baktığınızda da aynı şeyi görüyorsunuz sadece Ak Parti’de de değil geçmişte 45 hükümet var. Bu hükümetler nasıl oluşturuldu? Nasıl yıkıldı? Bunlara bakmak lazım, tarihi çok iyi okumak lazım. Bu ülkede ne kadar çok hizmet ederseniz o kadar çok saldırıya, o kadar çok iftiraya mazur kalırsınız, bu çok acı bir şey. Biz seçtiğimiz insanlara sahip çıkmasını bilmiyoruz. Halkın seçtiği insanlara sahip çıkmalıyız. Milletvekilleri ne iş yapıyor bu ülkede parlamentoda yasamı çıkarıyorlar, onu müdür yap bunun tahinini yap var mı başka bir işleri? Bu mu güçlü parlamenter sistem? İkinci en önemli şey koalisyon ortadan kalkıyor. Koalisyonu kime sorarsanız sorun ilk akla gelen beceriksizliktir.

PİJAMA İLE BAŞBAKAN KSRŞILAMA DÖNEMİ BİTECEKTİR

Ben şunu istiyorum ben seçtiğim kişi yetkili olsun, ama sadece benden korksun, benden talimat alsın ama benden başka kimseden talimat olmasın. Hesap günü geldiğinde de bana hesabını versinler. Eğer biz yetkiyi seçtiğimiz kişilere vermezsek şimdiye kadar Türkiye’yi istediği gibi yönetenler, pijamayla başbakan karşılayanlar ellerindekilerinin gitmesini istemiyorlar mesele bu. Biz millete güveniyoruz, millete güvenmeden siyaset yapmak zor. İşte bu sistem şunu sağladı seçtiğimiz kişi orada pısırık durmasın, kimsenin kontrolüne girmesin, gücünü milletten ve halktan alsın. Dimdik ayakta dursun ve Türkiye’yi en güzel şekilde yönetsin.”  İfadelerini kullandı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL
Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri 550 Bilge Nesil öğrencisiyle birlikte Çekmeköy’de gerçekleştirilen geleneksel piknik organizasyonunda bir araya geldi.

 • Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Zeytinburnu Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nin Aile Haftası kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği Açıkhava Sineması Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

 • Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Kuran ve Sünnet ışığında Zeytinburnu’nda hizmetlerine aralıksız devam eden Müceddid Vakfı Ramazan Ayında da birçok farklı organizasyona imza atmaya devam ediyor.

 • Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu’nu anlatan en iyi kareyi yakalamak için bu yıl 7’ncisi düzenlenen Geleneksel Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Birincinin 12 bin TL ile ödüllendirileceği yarışmaya başvurular 01 Aralık Cuma günü sona erecek.

 • Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Zeytinburnu’nun hatta İstanbul’un en etkin derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği yağmura rağmen 25. Geleneksel İstanbul Piknik buluşmasını yaptı. Dereliler yağmur çamur demeden piknikte izdihama neden oldu.

 • Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  18. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali'nin kapanış töreninde sahne alan Türk Müziği’nin başarılı isimlerinden Yavuz Bingöl, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

 • Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde sanat eğitimi alan 860 öğrenci 20 Mayıs günü düzenlenen Mezuniyet Şöleni ile sertifikalarını aldı. 26 branşta öğrenim gören katılımcıların eserlerinden oluşan serginin açıldığı programda müzik branşlarından mezun olan öğrenciler de bir konser verdi.

 • İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  Ak Parti Sümer Mahallesi eski başkanı ve Kubbeli Cami Dernek başkanı işadamı Ali Çebi’nin babası İsmail Çebi (76) geçirdiği kalp krizi sonucu hakka yürüdü.

 • Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep’te 4 ay önce şüpheli bir şekilde ölen 4 yaşındaki erkek çocuğu Ziyade’yi altını kirlettiği için üvey annesinin öldürdüğü ortaya çıktı. Katil zanlısı üvey anne Zeytinburnu Emniyetinin başarılı operasyonu ile yakalandı

 • Zeytinburnu'nda 2'nci Liseler Arası Spor Turnuvaları Ödül Töreni

  Zeytinburnu'nda 2'nci Liseler Arası Spor Turnuvaları Ödül Töreni

  Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi ve İlçe Milli Eğitimi tarafından ortaklaşa düzenlenen 2’nci Liseler Arası Spor Turnuvaları Ödül Töreni gerçekleştirildi.

 • Aziz Babuşçu'dan Çavuş Ailesine vefa

  Aziz Babuşçu'dan Çavuş Ailesine vefa

  AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu, Sultangazi'de arkadaşları ile birlikte kaldırımda yürürken bir magandanın tabancasından çıkan kurşunla belden aşağısı felç olan yerel gazeteci Bülent Çavuş’un oğlu lise öğrencisi Ahmet Emre Çavuş'u tedavi gördüğü Gaziosmanpaşa Özel Başarı Hastanesi’nde ziyaret etti.

 • Zeytinburnu'nda mezuniyet coşkusu

  Zeytinburnu'nda mezuniyet coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde mezuniyet heyecanı yaşanıyor. Belediyenin düzenlediği Kültür Sanat Kurslarına devam eden 860 öğrenci, 20 Mayıs Cumartesi günü saat: 15.30’da düzenlenen törenle serfikalarını alacak. Öğrencilerin eserlerinden oluşan sergi ise saat: 14.00’te açılacak.

 • Zeytinburnu'nda Devletsiz, Milletsiz 19 Mayıs Kutlaması

  Zeytinburnu'nda Devletsiz, Milletsiz 19 Mayıs Kutlaması

  Zeytinburnu'nda Devletsiz, Milletsiz 19 Mayıs Kutlaması

 • Kültür Gezileri ile Tarihe Tanıklık Ediyorlar

  Kültür Gezileri ile Tarihe Tanıklık Ediyorlar

  Zeytinburnulu vatandaşlar Kültür Gezileri ile tarihi mekanları keşfediyor. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali kapsamında düzenlenen Kültür Gezi’lerinde tarihi ve turistik mekanları ziyaret eden vatandaşlar, Panorama 1453 Tarih Müzesi’nden Yenikapı Mevlevihanesi’ne kadar birçok mekanı tanıma fırsatını elde etti.

 • Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali Yemek Yarışmasında

  Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali Yemek Yarışmasında "Yöresel Lezzetler" Yarıştı

  Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali kapsamında bu yıl 18. düzenlenen Yöresel Yemek Yarışması'nı, kendi tarifiyle hazırladığı 'Cevizli Baklava' tatlısıyla Fatma Dere kazandı.

 • Iş Adamı Gürdoğan'ın Annesi Defnedildi

  Iş Adamı Gürdoğan'ın Annesi Defnedildi

  Refah, Fazilet, HAS ve Saadet partilerinin eski yöneticisi olan iş adamı Akif Gürdoğan'ın vefat eden annesi Havva Gürdoğan'ın (86) cenazesi toprağa verildi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.8%

8.3%

8.5%

6.1%

30.3%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan