• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Gücünü Halktan alan hesabını Halka veren bir devlet başkanı için EVET

AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyesi ilçemizin sevilen işadamlarından Sami Yapar, Anayasa değişikliğinin, bir rejim değişikliği olmadığını, Cumhurbaşkanlığı yönetim modeliyle ülkemizin çift başlılıktan kurtarılacağının altını çizdi.

07 Nisan 2017 Cuma 15:11

16 NİSAN’I, 15 TEMMUZ’DAN AYRI TUTAMAZSINIZ

AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyesi  Sami Yapar, 15 Temmuzu hep birlikte yaşadık. 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’ de başka bir süreç başladı. 15 Temmuz’da ülkemizi işgal edip ele geçirmeye çalışan terörist grubu bu sefer ekonomik açıdan Türkiye’yi sıkmaya bunaltmaya başladılar. Eğer bu girişim başarılı olsaydı, bugün bizim dediklerimiz olmayacaktı, vatanımız olmayacaktı. O yüzden Allah’a şükür. Bir evimiz var, bir vatanımız var. 16 Nisan’ı 15 Temmuzdan ayırt edilemez. Avrupa’da bugün yaşananlarda ayrı düşünülemez. Dünyanın yaklaşık olayları ayrı düşünülemez. Yıllardır Türkiye bu darbelerle farklı yöntemlerle hep bir şey içinde tutulmuştur. Yani üretmeyen, kendini geliştirmeyen bir Türkiye arzulamışlar yıllarca. Bir söz vardır, “Uzadıkça budayacaksın, kısaldıkça sulayacaksın” yani ne öldürelim ne olduralım. Çünkü Türkiye onların için ölmeyen sadece yaşamaya çalışan bir ülke olarak gerekli.

AVRUPA’NIN HAK ETTİĞİ CEVAP EVET’TİR

AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyesi  Sami Yapar, Dünyanın en büyük ordularından biri olmakla övünürüz ama kendi ürettiğimiz tüfeği bile daha yeni üretip askerimizin eline verdik. Niye? Çünkü hepimize sizin üretmenize gerek yok biz size veririz, satarız dediler. Artık Türkiye’nin kendi ayakları üzerinde durması, Avrupa’ya laf söylemesi, söz söylemesi onlara hak ettiği cevabı vermesi o kadar zorlarına gidiyor ki çünkü bunlara alışmışlar acaba Almanya ne der? Fransa ne der? Bugün hakkını arayan cevaplarını veren liderlerden çok rahatsız oluyor.

HALKIN KAFASINDA SORU İŞARETİ OLUŞTURYORLAR

Elma ile armudu birbirine karıştırarak insanların kafalarını bulandırmaya çalışanların olduğunu söyleyen Meclis Üyesi Yapar, Tabi bu referandum sürecini çokta siyasallaştırmamak ta lazım. Bir yerde 5 tane Evetciyi, 5 tane hayırcıyı konuşturuyorlar. Vatandaşa soruyorlar, evet diyenler çok güzel hastaneler yapıldı, çok güzel yollar yapıldı ben onun için evet diyorum diyor, hayır diyenler domates pazarda şu kadar fiyata çıktı mazot 5 lira oldu o yüzden hayır diyeceğim diyor. Yani maddelerle ilgili inanın bir tanesi bile bir şey demedi. Bu anayasayla ilgili şu maddelerden dolayı evet veya şu maddelerden dolayı hayır diyeceğim diyen olmadı. Sonuçta biz Türkiye’nin idaresi ile ilgili bir karar vereceğiz. Ve yıllardır herkes şikâyet ediyor.

YÖNETİM SİSTEMİ SORUNU PARTİ SORUNU OLAMAZ

Bu devleti yöneten, devletin içine giren işleyişi gören herkes rahmetli Demirel’i, rahmetli ‘Özal’ı, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu, rahmetli Türkeş’in rahmetli Ecevit’in Türkiye’yi yöneten herkesin bu sistem doğru değil denilen sistemi ilk defa düzeltme fırsatımız olacak. Yeterli mi? bana göre yeterli değil. Keşke kongre değiştirebilsek arkadaşlar. Bütün siyaset partileri seçimlerde anayasayı değiştireceğiz diyor. 15 Temmuz’dan sonra böyle bir fırsat doğdu. Devlet Bahçeli bir çağrı yaptı. Dedi ki: ‘Bir daha bu olayları yaşamayalım diye bu anayasayı değiştirelim.” Ak Parti buna olumlu yanıt verdi masaya oturdular. Bir taslak çalıştılar. Keşke Cumhuriyet Halk Partisi ’de otursaydı. Keşke CHP, MHP, AK Parti’yi otursalardı. Birlikte bir anayasa, daha geniş perspektifli bir anayasa oluştursalardı. Bu Türkiye için çok daha güzel olurdu. Ama CHP masaya oturmadı. Dünyanın en ucuz işi en kolay işi eleştirmek. Bu olmamış şöyle olsaydı daha iyi olurdu diye bilinmeli. Bunu demiyorsan eleştiri iyi bir şey değil. Bizim masada oturup ne söyleyeceksek de, yanlış söyleyeceksek de bu yanlış bunun doğrusu da şu diyebilmeliyiz. Lütfen maddeleri okuyalım. 9 tanesi zaten kısa şeyler, 9 tane de ana madde okuduğumuzda göreceğiz.

TARİHTEN DERS ÇIKARMDAN TARİH YAZILMAZ

AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyesi ilçemizin sevilen işadamlarından Sami Yapar, Genel siyasete baktığınızda da aynı şeyi görüyorsunuz sadece Ak Parti’de de değil geçmişte 45 hükümet var. Bu hükümetler nasıl oluşturuldu? Nasıl yıkıldı? Bunlara bakmak lazım, tarihi çok iyi okumak lazım. Bu ülkede ne kadar çok hizmet ederseniz o kadar çok saldırıya, o kadar çok iftiraya mazur kalırsınız, bu çok acı bir şey. Biz seçtiğimiz insanlara sahip çıkmasını bilmiyoruz. Halkın seçtiği insanlara sahip çıkmalıyız. Milletvekilleri ne iş yapıyor bu ülkede parlamentoda yasamı çıkarıyorlar, onu müdür yap bunun tahinini yap var mı başka bir işleri? Bu mu güçlü parlamenter sistem? İkinci en önemli şey koalisyon ortadan kalkıyor. Koalisyonu kime sorarsanız sorun ilk akla gelen beceriksizliktir.

PİJAMA İLE BAŞBAKAN KSRŞILAMA DÖNEMİ BİTECEKTİR

Ben şunu istiyorum ben seçtiğim kişi yetkili olsun, ama sadece benden korksun, benden talimat alsın ama benden başka kimseden talimat olmasın. Hesap günü geldiğinde de bana hesabını versinler. Eğer biz yetkiyi seçtiğimiz kişilere vermezsek şimdiye kadar Türkiye’yi istediği gibi yönetenler, pijamayla başbakan karşılayanlar ellerindekilerinin gitmesini istemiyorlar mesele bu. Biz millete güveniyoruz, millete güvenmeden siyaset yapmak zor. İşte bu sistem şunu sağladı seçtiğimiz kişi orada pısırık durmasın, kimsenin kontrolüne girmesin, gücünü milletten ve halktan alsın. Dimdik ayakta dursun ve Türkiye’yi en güzel şekilde yönetsin.”  İfadelerini kullandı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL




Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Kendisini Milli Görüş davasına adamış, Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesinin kurulması için büyük emek harcayan Seçkin Serbest abimiz arkasında onca güzel çalışmalar bırakarak ebediyete göçtü.

 • Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Zeytinburnu’nun köklü kulüplerinden Selvi spor 23. Olağan genel kurulunu yaptı. Olağanüstü Genel kurulu ile başkanlık görevinde getirilen Hakan Eren ile olağan kongrede devam kararı çıktı.

 • Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Zeytinburnu Sümer Mahallesinde camiye giren hırsız ayakkabıları çalamayınca cami avlusunda bulunan çay ocağını soydu.

 • Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi genel merkezini yeni yerine taşıdı ve yeniledi. 58.Bulvar Caddesindeki yeni genel merkez oldukça kullanışlı ve geniş. Genel Merkezin en gözde yeri ise konferans solunu. Konferans solunun ilk konferansı ise oldukça anlamlıydı. Yüzyılın baş belası gençliği yok eden madde bağlılığı Erbakan Vakfı Zeytinburnu şubesi tarafından masaya yatırıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti üyeleri, İstanbul ve çeşitli illerde kongrelerde oy kullanacak delegelerin belirlenmesi için sandık başına gitti. Zeytinburnu’nda delege seçimine partililer yoğun ilgi gösterdi. AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, yeni ilçe başkanı ve yönetimini belirleyecek olan delege seçimine partililerin ilgisinde memnun olduğunu dile getirdi.

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan