• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Vatan en büyük servet yarınlar için ‘EVET’

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Yardımcısı, işadamı Mustafa Yiğitoğlu, 16 Nisan’da ayında yapılacak yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi oylamasına ilişkin referandum ’da neden “EVET” oyu kullanılması gerektiğine dair gazetemize çok özel açıklamalar yaptı.

07 Nisan 2017 Cuma 14:42

Seçimle iş başına gelecek Cumhurbaşkanı’nın, cumhuriyet tarihimiz boyunca, bugüne kadar olduğu gibi başbakanlarla didişmek yerine, icranın başı olmasının mantıklı ve daha güvenilir olduğuna inandığımız için “EVET” diyeceklerinin altının çizen AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Yardımcısı, işadamı Mustafa Yiğitoğlu, Başbakan’a ve Bakanlar Kurulu’na verilen yetkiler, bundan sonra da Cumhurbaşkanı ve kabinesine veriliyor. Öyleyse partili cumhurbaşkanlığı sisteminde yanlış olan nedir? Üstelik bu zamana kadar ülkemizin siyaset realitesinde, başbakanlar tek belirleyici iken, şimdi Cumhurbaşkanı belirleyici oluyor. Halkın çoğunlukla seçtiği Cumhurbaşkanı’na, yine halkın seçtiği Başbakan kadar güveneceğimiz için, “Evet” dedi.

Başkanlık sistemine dair sadece adının konulmadığıyla ilgili cumhuriyet tarihinden bu yana örnekler veren Yiğitoğlu; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Adnan Menderes, Turgut Özal ve son olarak da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ülkemizdeki parlamenter sisteme rağmen, güçlü kişilikleri ve güçlü bir halk desteği alarak ülkemizi Başkanlık Sistemi şeklinde yönettiler ve bu yönetimde de başarılı oldular. Üstelik adı konulmamış başkanlık sistemi bu dört lider tarafından uygulandığı ve başarılı olunduğu için, Partili Cumhurbaşkanlığı sistemine “evet” diyeceğiz dedi.

15 Temmuz’daki hain darbe girişimine değinen işadamı Mustafa Yiğitoğlu, “Hatırlanacağı üzere, 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye milleti olarak büyük bir ihanet kalkışmasına şahit olduk. Bu hususta hepimiz haçlı ordusunun ülkemiz üzerindeki emperyalist emellerinin canlı tanıklarındanız. Şayet bugün başımızda, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir lider ve AK Parti gibi tek başına güçlü bir iktidar olmasaydı, bugün Türkiye’nin işgal edilmiş olacağının da bilincinde olduğumuz için “Evet” diyeceğiz dedi.

Dünya’nın birçok ülkesinde dalgalanmaların başladığını ifade eden AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Yardımcısı, işadamı Mustafa Yiğitoğlu, Dünya çok acayip bir yöne doğru gidiyor. Avrupa’da çok hızlı yükselen bir milliyetçi dalga var. Amerika’da Trump’un da seçilmesi de bir milliyetçi dalganın ürünüydü. Tarihi bilenler şunu da çok iyi bilirler örneğin Fransız ihtilalinde yine böyle bir dalgalanma kendini gösteriyordu fakat insanlar bunu fark edemedi. Fransız ihtilalinden sonra gelen dalga en sonunda Osmanlı imparatorluğunun dağılmasına kadar sürdü. Birinci ve ikinci dünya savaşında olduğu gibi öncesinden habercileri vardır. Yani toplumda dalgalanmalar oluşur. Şuanda dünya aynı dalgalanmayı yaşıyor. İngiltere Avrupa Birliğinden ayrıldı.

Yine Hollanda ve Almanya İslam alemine Türkiye’ye karşı gösterdikleri tavır bu dalgalanmanın ürünüdür. Haliyle mevcut parlamenter hükümet sistemiyle Türkiye’nin bu gelen dalgaya karşı koyabilmesi artık çok zor görünüyor. Türkiye’de bu dalgaya karşı daha güçlü bir yapıya ve iktidara ihtiyaç vardır. Bu anayasa değişikliği aslında tam olarak bunu sağlıyor. Etrafımız ateş çemberiyle çevrilidir. Bu durumda güçlü bir liderlik bizi ancak bu kaos ve ateş çemberinden kurtarabilir. Önümüzdeki süreç komple bir anayasa değişiklik süreci değildir. Sadece anayasa içerisinde değişiklik ön gören bir taslaktır. Allah’ın izniyle Zeytinburnu 16 Nisan’da yeni bir tarih yazacaktır dedi.

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Yardımcısı, işadamı Mustafa Yiğitoğlu, 15 yıl önceki  Türkiye ile şimdiki  Türkiye arasında çok fark var. Bu devrimi AK Parti yaptı. Zeytinburnu’nu adım adım gezerek İlçe Başkanımız Bahattin Ünver ve Teşkilat mensuplarımızla beraber Evet'in ne anlama geldiğini halkımıza anlatıyoruz.  Büyüyen ve güçlenen  Türkiye'de istikrar bizim için önemli dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan