• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

‘16 Nisan’da ‘EVET’ ile Türkiye ekonomisi yeni bir sıçrama yapacaktır’

Özsoy Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı, İTO Meclis Üyesi, Zeytinburnu İşadamları Derneği, Emniyet Derneği Başkanı işadamı Ayhan Özsoy, Sanayicisi, işadamı, esnafıyla tek yürek olan Zeytinburnulular, Daha güçlü bir Türkiye ve yeni anayasaya ‘evet’ demek için sabırsızlanıyor dedi.

07 Nisan 2017 Cuma 13:27

Özsoy Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Özsoy Zeytinburnu Haber Gazetesine refrandum sürecini değerlendirdi. Ülkemizin geleceği için, üretim için, istihdam için ihracat için ben de EVET diyorum. İnanıyorum ki, referandum sonrası Türkiye müreffeh bir ülke haline gelecek. Küresel güçler bir kez daha Türkiye'nin ve Türk halkının gücü karşısında neye uğradığını şaşıracak dedi. Özsoy açıklamalarını şöyle sürdürdü. Daha büyük, daha güçlü bir Türkiye için iş dünyası olarak birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek, ülkemizin siyasi, ekonomik gelişmesine katkı sağlayacak ve eski koalisyon dönemindeki kısır çekişmelerin olmaması için Anayasa düzenlemelerini bu kapsamda değerlendiriyor ve onun için EVET diyoruz dedi.

Özsoy Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı, Zeytinburnu İşadamları Derneği, Emniyet Derneği Başkanı işadamı Ayhan Özsoy, İş dünyası olarak öncelikli beklentimiz, 2002 yılından itibaren yaşadığımız, ancak 2016'da FETÖ terör örgütünün darbe girişimi yüzünden sekteye uğrayan huzur, güven ve istikrar ortamının yeniden ve kalıcı olarak tesis edilmesidir. Bu kapsamda herkesin ve tüm kurumların üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğine inanıyorum. Birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek, demokrasi anlayışımızı olgunlaştıracak, ülkemizin siyasi ve ekonomik gelişme istikrarına katkı sağlayacak girişimlerin her zaman yanındayım. Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyaç duyduğu dönemde gündeme gelen, milli iradenin tam olarak temsil edilmesine yönelik anayasa düzenlemelerini değerlendiriyorum. Bu düşünceler ışığında, ülkemizin beklentileri doğrultusunda yeni bir yönetim anlayışına geçişin dönüm noktasını oluşturan anayasa değişikliğinin destekçisi olacağımızı ifade etmek istiyorum.
Türkiye’nin bundan sonra da ihtiyacı olan şey güçlü yönetimdir. 16 Nisan’da ‘EVET’ ile Türkiye ekonomisi yeni bir sıçrama yapacaktır. Geçtiğimiz yıl yaşanan tüm olağanüstü durumlara rağmen Türkiye dünyada en fazla büyüyen ülkelerden biri olmuştur. 2016'da ekonomide yaşanan 2.9'luk büyüme, 15 Temmuz hainliğine karşı verilen en güzel cevap olmuştur.                       

Şimdi EVET demeyeceğiz de ne zaman diyeceğiz diye soran Özsoy,  Hükümete bürokrasi ayak uyduramıyor. Bürokrasi çok yavaş ilerliyor. Bürokrasinin hızlanması için EVET diyorum. Bugüne kadar bürokrasi devleti yönetiyordu. Yeni anayasa bürokrasinin saltanatına son vereceği için evet diyorum. Artık milletvekilleri kendi asli görevleriyle ilgilenecekler. Bakanlar yasamadan çıkacağı için oy kaygısından uzaklaşacak ve her yere eşit hizmet gideceği için evet diyorum. Terör örgütü de hayır diyecekmiş. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ben bir terör örgütüyle nasıl aynı oyu verebilirim? Bundan dolayı ben EVET diyorum.

Çocuklarımızın geleceği için EVET diyoruz. Çok sıkıntılı dönemler yaşadık. Çocuklarımın aynı sıkıntıları yaşamaması, güzel bir gelecekleri olması için EVET diyoruz. Akan kanın durması için, daha büyük bir Türkiye için EVET diyoruz. Esnaf ve sanatkârlarımızın önünün açılması için, yatırımların artarak devam etmesi için evet diyoruz. Türkiye'nin şaha kalkması için, herkesin kardeşçe birlik ve huzur içinde yaşaması için evet diyoruz. Evet demeye mecburuz.

Yeni anayasa referandumu ülkemiz için bir dönüm noktasıdır. Ülkemizin bu önemli dönemeçten daha güçlü çıkabilmesi için referandumda yeni anayasaya EVET diyeceğim. Ülkem için, bayrak için, huzur için, güçlü bir Türkiye için evet diyeceğim. Yeni anayasanın kabul edilmesiyle, ülkemizin önü açılacak, yatırımların önü açılacak, istihdam artacak, kısaca insanlarımızın yüzü gülecek. İşte bu ve bunun gibi birçok nedenden dolayı EVET diyeceğim dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat Aydın, 39 ilçeli İstanbul’un en iddialı belediye başkanları arasında. Çalışkanlığı ile İstanbul’un olumsuz yüklerini sırtlanmış bir ilçede gidişatı tersine çeviren, sürpriz işler çıkartan bir performans gösteriyor.

 • Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu 14. Genel Kurulu yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Zetinburnu Belediye Meclis Başkanı Cemal Merdan yeniden yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

 • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

 • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

 • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan