• Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim
 • Serpme Kahvaltının Yeni Adresi Belgradkapı Sosyal Tesisleri
 • Eski Bakan Volkan Bozkır, Zeytinburnululara Hamsi İkram Etti
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Müftülük ve OÇEM zihinde bedende engelleri aştı

Zeytinburnu Müftülüğü ve Zeytinburnu Özel Eğitim Uygulama Merkezi OÇEM ile birlikte düzenlemiş oldukları " Engelleri Zihinde ve Bedende Aştık " görsel programı, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde sahnelendi ve duygular dorukları aştı..
30 Mart 2017 Perşembe 12:47

Keşke bu program bir kez daha sahnelendirilerek Zeytinburnu Protokolü ve de STK'lara izletilebilinseydi...Eminim ki engelli kardeşlerimizde duyarlılık daha da ileri noktalara ulaşırdı..Birilerine anlatabildiysem EĞER. Zeytinburnu Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Şehmus AYDOĞAN, teknik ekibi ve öğretmenleri ile hazırlamış oldukları bu özel vede çok güzel programın sunuculuğunu İletişimci Yasemin GEZEROĞLU yaptı. T.B.M.M. İnsan Hakları Komisyonu Başkan Vekili AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma BENLİ, Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın BALABAN, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Halis KURALAY, İlçe Müftüsü İsmail GÖKMEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT ve Şube Müdürü Faruk TOMBUL, Eğitim Bir-Sen İstanbul 1 Nolu Şube Zeytinburnu Temsilci Başkanı İsmail ÇETİNKAYA, hafız Mustafa DUMAN, ilçemiz okul müdürleri, eğitim kurumları ve müdürleri, aileler ve çocukları iştirak ettiler.

Şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşunun ardından OÇEM Müzik Öğretmeni Soner ALTIKULAÇ eşliğinde İstiklal Marşı'mız çoşkuyla okundu. Ünlü Hafız Mustafa DUMAN'ın Kuran'ı Kerim Tilavetleri okuması ile program başladı. Programın hazırlanmasında değerli katlıları olan Zeytinburnu Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğretmenin Rümeysa YILDIRIM selamlama ve açılış konuşması yaparak eğitim uygulamaları ve çalışmalardan öz olarak anlatımlarda bulundu. OÇEM çalışmaları ile ilgili olarak slayt gösterimlerinin yapılması ardından İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ'ın program ile ilgili olarak gönderdiği telgraf okundu. Otistik öğrenci Ecrin Yaşam CESSUR'un annesi Güzide CESSUR çocuğu için yazdığı mektubu okurken perdeye yansıtılan slayt görüntüleri ile davetliler bu duyguları paylaştılar. Anne Güzide konuşurken Ecrin Yaşam CESSUR kendiliğinden sahneye çıkıp annesinin yanına gelmesi, o anda annesinin döktüğü göyaşları evlat sevgisi temeline akıtılan pınar gibiydi. Güzide CESSUR'un Down Sendromu ile anlatımları ve yaşadıklarını aktarma sunumlar mükemmelliğinin de üzerindeydi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Halis KURALAY'ın engelliler konulu konuşmasının ardından öğrenci gösterileri başladı. Okul müdürlüğünü Mahmut AKAY'ın yaptığı Fatih Mimar Sinan İşitme Engelliler Orta Okulu öğrencileri, öğretmenleri Funda CEYLAN eşliğindeki mini konserleri için sahnedeki yerlerini aldılar. 4'dü kız ve 7'si erkek öğrencilerden oluşan İşitme Engelliler Müzik Gurubu harika dakikalar yaşattılar ve ödülleri de yüreklerden kopan alkışlar oldu..

Avcılar Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin tiyatro ekibi Çanakkale gösterisi için sahnedeki yerlerini aldılar. Öğretmenleri Refika AKÇAY, Melike TUNÇ, Jale AHDEĞİL ve Nihat DORUK 14 öğrenciyle sahnede bütünleştiler. " Bir Askerin Mektubu" sahnesi ve ardından hucum borusu çalındığında Down Senromlu öğrencilerin siperlere yatarak ağızları ile tüfek ateşi sesleri vermeleri ile sanki gerçek savaştaymışlar esintisini salona serptiler, Zeytinburnu İlçe Müftüsü İsmail GÖKMEN ve sonrasında da T.B.M.M. İnsan Hakları Komisyonu Başkan Vekili AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma BENLİ etkinliğin ve engelliler konusunda yapılan çalışmalar ile ilgili anlatımlarda bulundular. Öğrencilerin velileri programlar arasında çocuklarına yazdıkları mektupları okumaya devam ettiler. Ramazan ŞALLI'nın annesi Ülker ŞALLI otizm hakkında mükemmel bir konuşma yaptı. Dilan ŞEN'in annesi Yeşim ŞEN buğulanan gözlerini duyguları ile bütünleştirerek yaptığı sunum yürekleri sızlattı. Berke AKILLI'nın annesi Gülay Kale AKILLI, otizmli çocuğunu, anne sevgisiyle bir arkadaş bütünlemesi ile yetiştirip eğitimine destek verdiğini anlatırken 17 yaşına gelen Berke'nin ona " Arkadaşım " diye hitap ederek sahneye çıkıp annesine sarılması, evlat ile bir annenin mutluluk resmini adeta tablo haline getirmişti. Emirhan DEMİRKAN'ın annesi Şengül DEMİRKAN oğlu için yazdığı şiiri gözyaşları içerisinde okuması çok şey anlatıyordu. Şengül DEMİRKAN şiir okurken sözel değil, kalben yaşıyor ve duygularını pınar gibi gözlerinden usul usul akıtıyordu.

TAHA NUSRET BOZKURT SON PERDEYİ GÖZLERE SERDİ

Zeytinburnu Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Taha Nusret BOZKURT konuşmasını yapmak üzere sahne aldı. TAHA öz olarak yağtığı anlatımında " Eşekten düşeni eşekten düşen daha iyi anlar. Bizimle arkadaş olmak isteyenler bizi engelli olarak kabul etmeli ve akılları sıra bizleri değiştirmeye kalkmamalı. Bizim özel eğitmenlerimiz zaten anne ve babalarımız gibi ilgileniyorlar. Bu gibi arkadaş olmaya çalışanlar öncelikle kendilerinde sözde sağlam sandıkları düşüncelerini sağlamlaştırmayı sağlamalılar. Sağlam insanların fikir ve kalben görüş engelli olmaları bizlerin engellerinden de kötü bir engeldir. Bizlere engelleri koyanlar engelsiz kişilerdir. Beyinlerindeki zayıflamış fikir engellerini görmeyenlerdir" dedi ve bu sözleri alkış tufanı ile ödüllendirildi.

KONSERDE HARİKALAR ÜRETİLDİ.KANUN ÜSTADI VOLKAN KILIÇ VE BAĞLAMA ÜSTADI SONER ALTIKULAÇ EŞLİĞİNDE, ENGELLİ ÖĞRENCİLER, ENGELSİZLERE TAŞ ÇIKARTAN ŞARKI VE TÜRKÜLERİYLE GÖNÜLLERDE TAHT KURDULAR. Dilan ÇALIŞKAN, Cihan ÖZKAN, Furkan AYDOĞDU ve Murat YURTÇU, türkü ve şarkıları o kadar mükemmel yorumladılar ki keşke bu öğrencileri eğitim yılı kapanış töreninde fırsat tanınabilsydi düşüncesi aklımıza yer etti.

PLAKETLER ANNELERE ARMAĞAN EDİLDİ

Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenler ile velilere müftülük tarafından hazırlanmış olan teşekkür plaketleri verildi. Hanife KARABULUT, Hacer TORUN, Nuriye TİRYAKİ, Yıldız AKDENİZ, Ayşe ZİLAYOL, Yeşim ŞEN, Nurdan AVINCAN, Emel ÇALIŞKAN, Hatice ÖZ, Ülker ŞALLI, Cemile ÖZDEMİR, Reyhan KESAT, Hanife YÜKSEL, Gülay KALE, Suzan DOMURCUK, Hatice TANRIVERDİ, Gülsüm KÖSE ve Şengül DEMİRKAN'ın plaketlerini Müftü İsmail GÖKMEN ve OÇEM Müdürü Şehmus AYDOĞAN verdiler. Gurup resimleri çekiminden sonra program sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZTESİ-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kazlıçeşme Abay İmam Hatip Ortaokulu'nun, " Hoş Geldin ,Ya Şehr- i Ramazan " Programı ,öğretmenleri ve öğrencileriyle izleyenlere muhteşem anlar yaşattı.

 • Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Metrobüs şoförü Ramazan Yıldız'a, sürücüsü olduğu araçla Zeytinburnu metrobüs durağına gireceği esnada, annesinin elini bırakıp yola atlayan küçük çocuğu fark edip, direksiyonu bariyerlere doğru kırarak çocuğun hayatını kurtarması sebebiyle İETT Genel Müdürü Özel Ödülü verildi.

 • Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan “Yaşlılar Meclisi” nin 1. olağan genel kurul toplantısı 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 14.00 de yapıldı.

 • Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Gazeteci, yazar Mehmet Şevki Eygi, Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen, "Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi"ne katıldı.

 • Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  11 ayın sultanı Ramazan coşkusu Zeytinburnu’nda başlıyor. Binlerce kişinin aynı sofrada buluşacağı meydan ve sokak iftarları, tasavvuf musikisi dinletileri, konserler, sema gösterileri, Kur’an tilavetleri, çocuk etkinlikleri, kitap fuarı, sahur sohbetleri ve söyleşilerle Ramazan bu yıl Zeytinburnu’nda bir başka yaşanacak.

 • Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Tanıştığı kız arkadaşı yüzünden uyuşturucunun bataklığına sürüklenen Hasan Ölmez’in hayata tutunmak ve bu bataklıktan çıkma için verdiği inanılmaz mücadelenin hikayesi. Hikayenin baş kahramanlarından biri ise Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap..

 • Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Edirne’de, sınır birliklerince Yunanistan sınırından yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmak isteyen, FETÖ/PDY terör örgütü bağlantısı nedeniyle KHK kararları ile mesleklerinden ihraç edilen aralarında komiser ve gazetecilerin bulunduğu 4 şahıs yakalandı.

 • Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri 550 Bilge Nesil öğrencisiyle birlikte Çekmeköy’de gerçekleştirilen geleneksel piknik organizasyonunda bir araya geldi.

 • Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Zeytinburnu Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nin Aile Haftası kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği Açıkhava Sineması Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

 • Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Kuran ve Sünnet ışığında Zeytinburnu’nda hizmetlerine aralıksız devam eden Müceddid Vakfı Ramazan Ayında da birçok farklı organizasyona imza atmaya devam ediyor.

 • Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu’nu anlatan en iyi kareyi yakalamak için bu yıl 7’ncisi düzenlenen Geleneksel Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Birincinin 12 bin TL ile ödüllendirileceği yarışmaya başvurular 01 Aralık Cuma günü sona erecek.

 • Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Zeytinburnu’nun hatta İstanbul’un en etkin derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği yağmura rağmen 25. Geleneksel İstanbul Piknik buluşmasını yaptı. Dereliler yağmur çamur demeden piknikte izdihama neden oldu.

 • Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  18. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali'nin kapanış töreninde sahne alan Türk Müziği’nin başarılı isimlerinden Yavuz Bingöl, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

 • Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde sanat eğitimi alan 860 öğrenci 20 Mayıs günü düzenlenen Mezuniyet Şöleni ile sertifikalarını aldı. 26 branşta öğrenim gören katılımcıların eserlerinden oluşan serginin açıldığı programda müzik branşlarından mezun olan öğrenciler de bir konser verdi.

 • İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  Ak Parti Sümer Mahallesi eski başkanı ve Kubbeli Cami Dernek başkanı işadamı Ali Çebi’nin babası İsmail Çebi (76) geçirdiği kalp krizi sonucu hakka yürüdü.

 • Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep’te 4 ay önce şüpheli bir şekilde ölen 4 yaşındaki erkek çocuğu Ziyade’yi altını kirlettiği için üvey annesinin öldürdüğü ortaya çıktı. Katil zanlısı üvey anne Zeytinburnu Emniyetinin başarılı operasyonu ile yakalandı

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.8%

8.3%

8.5%

6.1%

30.3%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan