• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Müftülük ve OÇEM zihinde bedende engelleri aştı

Zeytinburnu Müftülüğü ve Zeytinburnu Özel Eğitim Uygulama Merkezi OÇEM ile birlikte düzenlemiş oldukları " Engelleri Zihinde ve Bedende Aştık " görsel programı, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde sahnelendi ve duygular dorukları aştı..
30 Mart 2017 Perşembe 12:47

Keşke bu program bir kez daha sahnelendirilerek Zeytinburnu Protokolü ve de STK'lara izletilebilinseydi...Eminim ki engelli kardeşlerimizde duyarlılık daha da ileri noktalara ulaşırdı..Birilerine anlatabildiysem EĞER. Zeytinburnu Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Şehmus AYDOĞAN, teknik ekibi ve öğretmenleri ile hazırlamış oldukları bu özel vede çok güzel programın sunuculuğunu İletişimci Yasemin GEZEROĞLU yaptı. T.B.M.M. İnsan Hakları Komisyonu Başkan Vekili AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma BENLİ, Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın BALABAN, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Halis KURALAY, İlçe Müftüsü İsmail GÖKMEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT ve Şube Müdürü Faruk TOMBUL, Eğitim Bir-Sen İstanbul 1 Nolu Şube Zeytinburnu Temsilci Başkanı İsmail ÇETİNKAYA, hafız Mustafa DUMAN, ilçemiz okul müdürleri, eğitim kurumları ve müdürleri, aileler ve çocukları iştirak ettiler.

Şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşunun ardından OÇEM Müzik Öğretmeni Soner ALTIKULAÇ eşliğinde İstiklal Marşı'mız çoşkuyla okundu. Ünlü Hafız Mustafa DUMAN'ın Kuran'ı Kerim Tilavetleri okuması ile program başladı. Programın hazırlanmasında değerli katlıları olan Zeytinburnu Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğretmenin Rümeysa YILDIRIM selamlama ve açılış konuşması yaparak eğitim uygulamaları ve çalışmalardan öz olarak anlatımlarda bulundu. OÇEM çalışmaları ile ilgili olarak slayt gösterimlerinin yapılması ardından İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ'ın program ile ilgili olarak gönderdiği telgraf okundu. Otistik öğrenci Ecrin Yaşam CESSUR'un annesi Güzide CESSUR çocuğu için yazdığı mektubu okurken perdeye yansıtılan slayt görüntüleri ile davetliler bu duyguları paylaştılar. Anne Güzide konuşurken Ecrin Yaşam CESSUR kendiliğinden sahneye çıkıp annesinin yanına gelmesi, o anda annesinin döktüğü göyaşları evlat sevgisi temeline akıtılan pınar gibiydi. Güzide CESSUR'un Down Sendromu ile anlatımları ve yaşadıklarını aktarma sunumlar mükemmelliğinin de üzerindeydi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Halis KURALAY'ın engelliler konulu konuşmasının ardından öğrenci gösterileri başladı. Okul müdürlüğünü Mahmut AKAY'ın yaptığı Fatih Mimar Sinan İşitme Engelliler Orta Okulu öğrencileri, öğretmenleri Funda CEYLAN eşliğindeki mini konserleri için sahnedeki yerlerini aldılar. 4'dü kız ve 7'si erkek öğrencilerden oluşan İşitme Engelliler Müzik Gurubu harika dakikalar yaşattılar ve ödülleri de yüreklerden kopan alkışlar oldu..

Avcılar Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin tiyatro ekibi Çanakkale gösterisi için sahnedeki yerlerini aldılar. Öğretmenleri Refika AKÇAY, Melike TUNÇ, Jale AHDEĞİL ve Nihat DORUK 14 öğrenciyle sahnede bütünleştiler. " Bir Askerin Mektubu" sahnesi ve ardından hucum borusu çalındığında Down Senromlu öğrencilerin siperlere yatarak ağızları ile tüfek ateşi sesleri vermeleri ile sanki gerçek savaştaymışlar esintisini salona serptiler, Zeytinburnu İlçe Müftüsü İsmail GÖKMEN ve sonrasında da T.B.M.M. İnsan Hakları Komisyonu Başkan Vekili AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma BENLİ etkinliğin ve engelliler konusunda yapılan çalışmalar ile ilgili anlatımlarda bulundular. Öğrencilerin velileri programlar arasında çocuklarına yazdıkları mektupları okumaya devam ettiler. Ramazan ŞALLI'nın annesi Ülker ŞALLI otizm hakkında mükemmel bir konuşma yaptı. Dilan ŞEN'in annesi Yeşim ŞEN buğulanan gözlerini duyguları ile bütünleştirerek yaptığı sunum yürekleri sızlattı. Berke AKILLI'nın annesi Gülay Kale AKILLI, otizmli çocuğunu, anne sevgisiyle bir arkadaş bütünlemesi ile yetiştirip eğitimine destek verdiğini anlatırken 17 yaşına gelen Berke'nin ona " Arkadaşım " diye hitap ederek sahneye çıkıp annesine sarılması, evlat ile bir annenin mutluluk resmini adeta tablo haline getirmişti. Emirhan DEMİRKAN'ın annesi Şengül DEMİRKAN oğlu için yazdığı şiiri gözyaşları içerisinde okuması çok şey anlatıyordu. Şengül DEMİRKAN şiir okurken sözel değil, kalben yaşıyor ve duygularını pınar gibi gözlerinden usul usul akıtıyordu.

TAHA NUSRET BOZKURT SON PERDEYİ GÖZLERE SERDİ

Zeytinburnu Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Taha Nusret BOZKURT konuşmasını yapmak üzere sahne aldı. TAHA öz olarak yağtığı anlatımında " Eşekten düşeni eşekten düşen daha iyi anlar. Bizimle arkadaş olmak isteyenler bizi engelli olarak kabul etmeli ve akılları sıra bizleri değiştirmeye kalkmamalı. Bizim özel eğitmenlerimiz zaten anne ve babalarımız gibi ilgileniyorlar. Bu gibi arkadaş olmaya çalışanlar öncelikle kendilerinde sözde sağlam sandıkları düşüncelerini sağlamlaştırmayı sağlamalılar. Sağlam insanların fikir ve kalben görüş engelli olmaları bizlerin engellerinden de kötü bir engeldir. Bizlere engelleri koyanlar engelsiz kişilerdir. Beyinlerindeki zayıflamış fikir engellerini görmeyenlerdir" dedi ve bu sözleri alkış tufanı ile ödüllendirildi.

KONSERDE HARİKALAR ÜRETİLDİ.KANUN ÜSTADI VOLKAN KILIÇ VE BAĞLAMA ÜSTADI SONER ALTIKULAÇ EŞLİĞİNDE, ENGELLİ ÖĞRENCİLER, ENGELSİZLERE TAŞ ÇIKARTAN ŞARKI VE TÜRKÜLERİYLE GÖNÜLLERDE TAHT KURDULAR. Dilan ÇALIŞKAN, Cihan ÖZKAN, Furkan AYDOĞDU ve Murat YURTÇU, türkü ve şarkıları o kadar mükemmel yorumladılar ki keşke bu öğrencileri eğitim yılı kapanış töreninde fırsat tanınabilsydi düşüncesi aklımıza yer etti.

PLAKETLER ANNELERE ARMAĞAN EDİLDİ

Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenler ile velilere müftülük tarafından hazırlanmış olan teşekkür plaketleri verildi. Hanife KARABULUT, Hacer TORUN, Nuriye TİRYAKİ, Yıldız AKDENİZ, Ayşe ZİLAYOL, Yeşim ŞEN, Nurdan AVINCAN, Emel ÇALIŞKAN, Hatice ÖZ, Ülker ŞALLI, Cemile ÖZDEMİR, Reyhan KESAT, Hanife YÜKSEL, Gülay KALE, Suzan DOMURCUK, Hatice TANRIVERDİ, Gülsüm KÖSE ve Şengül DEMİRKAN'ın plaketlerini Müftü İsmail GÖKMEN ve OÇEM Müdürü Şehmus AYDOĞAN verdiler. Gurup resimleri çekiminden sonra program sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZTESİ-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan