• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

MİYAD Engelli Vatandaşlar için dayanışma gecesi düzenledi

Midyat'ta faaliyet gösteren Midyat İşadamları Derneği (MİYAD) ın, 'Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok' sloganı ile gerçekleştirdiği programda., protokol ve iş adamlan ile engelliler ve aileleri dostluk ve dayanışma gecesinde bir araya geldi. Gecede ihtiyaç sahibi 10 kişiye tekerlekli sandalye hediye edildi.

25 Mart 2017 Cumartesi 07:59

Gecenin açılış konuşmasını yapan Midyat İşadamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya, engellileri daha iyi anlamak onlann yaşamlannı kolayl ast ırmak için toplumun üzerine düşeni yapması gerektiğini söyleyerek "Bu anlamlı günde engelli kardeşlerimizi yalnız bırakmayan siz değerli davetlilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Programa katılan Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin ise yaptığı konuşmada, "Ülkemizde, son dönemde son derece kritik, sıkıntılı, bir o kadar da ibretlik yıllara, günlere, aylara tanıklık ediyoruz. Lütfen ülkemizin bulunduğu coğrafya itibari ile bir araştırma, bir bakış, bir çözümleme yapmamız gerekiyor. 17-24 Aralık'tan sonra ülkemiz daha ciddi bir kaosa sürüklenmek istendi, ama devlet, milleti ile bunu engelledi. Şimdi, devletimizin konumu ne derseniz? Birileri sürekli vurmaya çalışıyor. İçerden vurmaya çalışıyor, dışarıdan vurmaya çalışıyor, ama bu necip millet devletine sahip çıkıp bunlara müsaade etmiyor. Yakın zamanda Avrupa'ya baktığımız zaman hani dile getiriliyor ya çok affedersiniz 'itleri ve atlarıyla saldıranlar.' Bugün PKK'nın mitingine yardım ve yataklık ettiler aslında. Siz dikkat ediyor musunuz hiç? Bazı ülkeler başkanlık sistemi geldiğinde şunu diyorlar, 'işte diktatörlük gelecek.' Ama şunun altını çizmemiz gerekiyor. Bugün bu isnatta bulunan ülkelerin bir çoğunda kral var, kraliçe var, imparator var. Öyle mi? Evet bunlar var. Ama Türkiye olduğu zaman, 'efendim yok diktatörlük gelecek.' Öyle yok. Güçlü devletlere bakın lütfen. Bugün güçlü devletlere bakın, istiyorlar ki Türkiye geçmişte olduğu gibi koalisyonlarla yönetilsin. Öyle bir şey yok. Bu millet artık uyandı, hiç kimseyi kandıramazlar. Bunun ötesinde, şunu açık yüreklilikle söylemeliyim; hükümetler gelip geçicidir, önemli olan devletin bekasıdır. Bizler, bu millet, öyle liderler yetiştirmiştir ki devletin bekası için kendi öz evladını cellatlara teslim eden devlet büyüklerinin geleneğinden geliyoruz. Hiç kimse devletin bekası için kendi evladını ölüme, cellatlarına teslim edemez, ama biz bunu yapmış bir milletiz. Onun için şunu ifade edeceğim; mahkeme kadıya mülk değildir. Bugün a kişisi başkan olur, yarın b, öbür gün de c kişisi. Hiç kimse bu dünyada kalıcı değil, ama devlet milleti ile birlikte kalıcı olmak zorundadır bu coğrafyada yaşayabilmemiz için." dedi.

"DİĞER İNSANLARA GÖSTERDİĞİNİZ İLGİYİ ONLARA DA GÖSTERİN"

Gecede engelliler adına konuşan Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı Cemal Merdan: emeği geçen herkese teşekkür ederken: günümüzde engelli vatandaşlar için birçok engelin kalktığını belirterek "Allah her kuluna farklı, güzel özellikler vermiştir. Ama siz onun o güzel özelliklerini görmezden gelirseniz, onu eve hapsederseniz, onu toplumun dışına atarsanız, onu verimsiz hale getirirseniz, o muhtaç duruma düşer. Demek ki asıl engeli çıkaran engelliler değil, engelsizler, sizlersiniz. Biz sistemimiz düzgün kurarsak, okullarımızı engellilerin eğitim alabilecek şekilde düzenlersek, sokaklarımızı bu insanların rahatça gezebileceği şekle getirebilirsek, araçlarımızı bu insanların kullanabileceği şekilde dizayn edersek bugün yaşanan bir çok sorunu aşmış oluruz. Bir kere engellilere doğru bakmak lazım. Engelliler de diğer insanlar gibidir. Kolları yoktur, ayakları yoktur, ama yürekleri vardır, akıllar vardır, beyinleri vardır. Onlara da diğer insanlara davrandığımız gibi davranmalıyız. Diğer insanlara gösterdiğimiz ilgiyi onlara da göstermeliyiz. Birinci görevimiz bu olmalıdır. Eskiden engelli çocuğu olan bir annemiz, 'benden önce ölsün' diye dua ediyordu. Şimdi 'ölmesin' diye dua ediyor. Niye? Çünkü maaşı kesilecek. Çünkü engelliler artık bulundukları evlerde çarkı döndüren insanlar haline geldi." diye konuştu.

"BİZİM EMANETİMİZSİNİZ"

Ak Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan da: engellilere hizmet etmenin çok önemli olduğunu belirterek "Engelli kardeşlerimiz bizim emanetimizdir. Ak Parti, engellilerin lehine yapmış olduğu politikalar ile Türkiye'de engellilerin önünü açmıştır. O yüzden burada sizlerle birlikte olmak, size hitap ediyor olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Sorunlarınızın çözümü noktasında yanınızda olduğumu bildirmek istiyorum. Sizlerin sorunlarını gidermek, sizlere yardımcı olmak bizim en temel görevimizdir."ifadelerini kullandı.Yapılan konuşmalann ardından: protokol ile bazı katılımcılara plaket ve çeşitli kitaplar verildi. Daha sonra engelli vatandaşlara tekerlekli sandalyeler dağıtıldı.

YALNIZ BIRAKMADILAR

Engelli vatandaşlar ve ailelerinin yanı sıra geceye: Kaymakam Hüseyin Tekin, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tevfik Baysal, Demekler Müdürü Rıdvan Arslan: SGK Müdürü Abdurrahim Güneş: Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Tekin, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Şaşmaz.. Midyat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Osman Özdemir Dargeçit Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şehmus Ertekin: Ak Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan: Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı Cemal Merdan: Eğitim Bir-Sen Başkanı Hüseyin YüceL Mardin Teksti ve Giyim Sanayicileri Demeği Başkanı Halil El, Midyat İşadamlan Demeği Başkanı Abdulhakim Kaya; Midyat İyilik Sevenler Demeği Başkanı Hekim Arslan ve Midyat Engelliler Demeği Başkanı Şükrü Baran katıldı.

Kaynak: Sizin MedyaPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan