• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Cengiz Zafer; Önce Memleket Kararım Net dedi

Zeytinburnu’nun ünlü simalarından Zafer Sigorta’nın sahibi, Sigorta Cini Zeytinburnu Şubesinin Genel Müdürü, Zafer Spor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer AK Parti’nin iç siyasetinin benimsemesem de karşı olsam da 16 Nisan’da yapılacak referandumda Ülkemin bekası için EVET oyu vereceğim dedi.

24 Mart 2017 Cuma 17:01

Ülkemizde 16 Nisan da Yapılacak olan Önemli Referandum Seçiminde oyumu Evet kullanacağını açıklayan Cengiz Zafer sözlerini şöyle sürdürdü. Öncelikle 11 Eylül saldırılarından sonra Dünya düzeni farklı bir pozisyon aldı. Müslümanların Dünya Piyasalarında bulunan Ekonomisi büyük ölçüde Türkiye ye kaydı. Burada Cumhurbaşkanımızın Dünya siyasetindeki duruşu ,saygınlığı ve güveni  önemli bir faktör oldu.

Bu sebeple ülkemizin Kasası sağlam . Bizde parada sıkıntı yok. “Elbise yürütür, Para konuşturur.” Bunu çok basit anlayabiliriz. Sokaklarda park edecek. Yer yok. Trafik sıkışık. Her orta kesim ailede  1-2 araç var. Alışveriş merkezleri AVM’ler ful. İnsanlar bir kahveye 7-8 lira verebiliyorlar. Hiç kimse evinde oturmuyor. Herkeste Akıllı telefonlar. Bolluk bereket . Sıkıntı çekenler bana göre sektörel tıkanıklar , şansızlar ,tembel olanlar, işini iyi takip etmeyenler, hatalar yapanlardır diye  Düşünüyorum. Yine bana göre ;Bu referanduma duygusal ve kişisel bakmamalıyız.

Dünya siyasetinde Ülke olarak var olabilmemiz Ve dikkate alınmamız için bu ağır aksak işleyişin değişmesi gerekiyor. Hızlıca karar verip değişimi Ve gelişimi yakalamalıyız. Bu sebeple kişisel kin ve antipatik, sevgisiz anlayışı bırakarak gönül gözümüzü Açmalıyız. Unutmamalıyız ki  “ Değişim gelişim demektir.” Gelişmek istiyorsak değişimden yana Olmalıyız.  Mutlaka oylanacak 18 maddelik pakette her maddeyi herkesin olumlu karşılamasını  beklemiyorum. Benimde aynı rahatsız olduğum maddeler mevcut fakat uygulama da oluşacak Sorunlar o günün koşullarında tamir edilebilir. 

Her ne kadar Mevcut iktidarın, iç politika anlayışını benimsememekle ve desteklememekle beraber; Bence bu Referandum seçimini iç politikada bulunan sorunlardan, şikayet  ve aksamalardan ayrı tutmalıyız. Dünya düzeni şiddetli Dalgalanmalara ve Fırtınalara gebe. Bu durumlara karşı dirençli olmak ve Tepki koyabilecek dinamiklikte ve sağlamlıkta olmalıyız. Yapılacak daha çok işler var.  Ayıklanması gereken kişiler var.  Ülkemiz artık koalisyon Hükümetlerine mahkum olmamalı. Çünkü Büyüyoruz ve gelişiyoruz.

Mevcut düzenin bu gelişmeyi Ve büyümeyi kaldırması ve halkımızın ihtiyaçlarını karşılaması çok mümkün gözükmüyor. Ülkemiz ve İnsanlarımız daha iyi şartlarda daha mutlu, huzurlu ve güvenli yaşamayı hakkediyor. Ben de herkes gibi emekli olup emekli maaşımı alıp torunlarıma harcamak  istiyorum günleri görmek istiyorum. Bu sebeple Oyum Evet milletimizin vereceği karar benim için doğru karardır. İnanıyorum ki Milletimiz en doğru kararı sandıkta verecektir dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler3

DİĞER HABERLER

 • Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Kendisini Milli Görüş davasına adamış, Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesinin kurulması için büyük emek harcayan Seçkin Serbest abimiz arkasında onca güzel çalışmalar bırakarak ebediyete göçtü.

 • Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Zeytinburnu’nun köklü kulüplerinden Selvi spor 23. Olağan genel kurulunu yaptı. Olağanüstü Genel kurulu ile başkanlık görevinde getirilen Hakan Eren ile olağan kongrede devam kararı çıktı.

 • Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Zeytinburnu Sümer Mahallesinde camiye giren hırsız ayakkabıları çalamayınca cami avlusunda bulunan çay ocağını soydu.

 • Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi genel merkezini yeni yerine taşıdı ve yeniledi. 58.Bulvar Caddesindeki yeni genel merkez oldukça kullanışlı ve geniş. Genel Merkezin en gözde yeri ise konferans solunu. Konferans solunun ilk konferansı ise oldukça anlamlıydı. Yüzyılın baş belası gençliği yok eden madde bağlılığı Erbakan Vakfı Zeytinburnu şubesi tarafından masaya yatırıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti üyeleri, İstanbul ve çeşitli illerde kongrelerde oy kullanacak delegelerin belirlenmesi için sandık başına gitti. Zeytinburnu’nda delege seçimine partililer yoğun ilgi gösterdi. AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, yeni ilçe başkanı ve yönetimini belirleyecek olan delege seçimine partililerin ilgisinde memnun olduğunu dile getirdi.

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan