• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

ZEYDEF Çanakkale Şehitlerini yad etti

ZEYDEF Kazlıçeşme Kültür Merkezinde düzenlediği Çanakkale Şehitlerini anma gecesinde duygu dolu anlar yaşandı. Salonun hınca hınç dolduğu programda Çanakkale Muharebesi adeta yeniden yaşatıldı.

19 Mart 2017 Pazar 20:39

Zeytinburnu Dernekler Federasyonu (ZEYDEF) Çanakkale Zaferinin 102.yılında vatanları ve dinlerini korumak için şehadet şerbetini içen 250 bin şehidi ve daha sonra şehit olan bütün vatan evlatlarının ruhuna Kur’an-ı kerim okudu ve anma programı yaptı.

Duygu dolu anlar yaşandı Batı Trakya Camii İmam hatibi Muhammed Emin Tok Hoca Efendi’nin okuduğu Kur’an-ı kerim tilavetinden sonra ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır sözlerine Malazgirt şehitleri burada, Sakarya Şehitleri burada, Kıbrıs şehitleri burada,  Güneydoğu şehitleri burada, 15 Temmuz şehitleri burada ve Çanakkale Şehitleri burada diyerek tüm şehitleri selamlayarak başladı.

102 yıl geçmesine rağmen Çanakkale şehitlerini unutmadıklarını dile getiren Genel Başkan Çakır, Çanakkale dirilişin destanıdır. Çanakkale’yi Çanakkale yapan o asil ruhtur. 102. yılını andığımız Çanakkale Deniz Zaferi, millet olarak, bütün zorluklara, yokluklara ve düşmanın çokluğuna karşı kazanılmış büyük bir zaferdir. Öyle ki bu zafer, I. Dünya Savaşı’nın kaderini etkilemiş, itilaf devletleri uğradıkları hezimet neticesinde büyük kayıplar vererek, güç kaybetmişlerdir. Milletimizin, çağın tüm imkanları ile donatılmış ordulara karşı, maddi imkansızlıklar içerisinde verdiği mücadele, birçok sömürülen millete ilham vermiştir. Birlik ve beraberlik içerisinde verdiğimiz bu mücadele, güçlünün zayıfı ezdiği ve tüm zenginliklerini sömürme hakkını kendinde gördüğü dönemin acımasız zihniyetine de büyük bir darbe vurmuştur. Türk milleti olarak bağımsızlığımıza, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere karşı dün olduğu gibi bugünde, tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakıp, ortak değerlerimiz altında tek vücut olduğumuz 15 Temmuz, bizler için bir gurur tablosu olmasının yanı sıra, şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olarak da tarihe geçmiştir. Ülkemizde huzur ve güven içerisinde, bağımsız ve özgür olarak yaşayabilmemiz için 15 Temmuz’da şehitlik ile onurlanan milletimizin aziz evlatlarıyla ve binlerce gazimizle gurur duyuyor, şerefli mücadelelerinden feyz alıyoruz. Ülkemiz üzerinde, gizli emellerini gerçekleştirmek için pusuda bekleyen iç ve dış tehditler karşısında, gazi ve şehitlerimizden aldığımız ilhamla, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek, her türlü tehlike karşısında teyakkuzda olacağız. Bu duygularla, Şehitlerimizi Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102. yıldönümünde, şanlı tarihimizin mimarları olan tüm şehitlerimizi ve tüm gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, emanetlerine tüm varlığımızla sahip çıkacağımıza söz veriyoruz dedi.

Genel Başkan Mehmet Çakır’ın ardından kürsüye Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın çıktı. Başkan Aydın ZEYDEF’e, Genel Başkan Mehmet Çakır’a ve Üye tüm dernek Başkanlarına Çanakkale Ruhunu yeniden yaşattıkları için 15 Temmuz Ruhunu unutmadıkları için ayrı ayrı teşekkür etti. Başkan Aydın ZEYDEF Türkiye’nin özeti burada Doğudan Batıya, Kuzeyden Güneye, Türkistan’dan Batı Trakya Rumeli’ye tüm halkımızın temsilcileri var dedi.
Emekli General AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal ZEYDEF’i bu çok özel gecede yalnız bırakmadı. Önce Çanakkale destanının önemini anlatan Şirin ardından 16 Nisan’da yapılacak anayasa referandumun önemine değindi. Bu referandumun Ülkemizin 2023 vizyonuna ulaşması için çok önemli bir aşama olduğunu söyledi.
ZEYDEF’in Çanakkale Gecesi, Çanakkale türküleri, şiirler ve tiyatro gösterisi ile renkli hale getirilen program izleyen herkesi duygulandırdı.

ZEYDEF’in Çanakkale Şehitleri Anma Gecesine, AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları Gökhan Kasap, Zafer Alsac, Gönül Demirel, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, İlçe Başkan Yrd. Mustafa Yalçınkaya, Müftü İsmail Gökmen, ZİAD Başkanı Ayhan Özsoy, Çankırı İşadamları Derneği Onursal Başkanı Ahmet Ilgaz, Pazarcılar Dernek Başkanı Selahattin Sert, Meclis Üyesi Metin Develi, Sami Yapar, Fatma Kılıç Özden, Ahde Vefa Derneği Başkanı Metin Şengöz, Dereliler Dernek Başkanı Ahmet Ilgaz, Tüm Malatyalılar Dernek Başkanı Suat Sarıkaya,Ordular Dernek Başkanı Recai Memiş ,KASDER Zeytinburnu Şube başkanı Ayhan Akduman ,Afyon Karahisarlılar dernek Başkanı Adem Honca, Elazığ iş adamları Dernek başkanı Nazir Güler, ROMDER başkanı Muhterem Gül ,Zeytinburnu Tüm Giresunlular Dernek Başkan vekili Coşkun Toraman; Çankırı İş adamları dernek başkanı Arif Şengül, İstanbul Samsunlular Dernek Başkanı Davut Genç, İşadamı Ahmet Çelik, Yeşilılgaz Spor Kulüp Başkanı Emrullah İç ve çok sayıda davetli katıldı.

ZEYTİNBURNU DERNEKLER FEDERASYONU (ZEYDEF) YÖNETİMİ

Genel Başkan, Mehmet Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Başkan Vekili: Nazir Güler, Genel Başkan Yardımcısı: Arif Şengül, Genel Başkan Yardımcısı: Davut Genç, Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Mustafa Göksu, Genel Sekreter: Erdoğan Güner, Genel Sayman: Murat Tufan, Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Yaşar Güner, Gençlik ve Spordan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Bayındır, Protokolden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Ömer Yıldız, Sosyal İşlerden Sorumlu genel Başkan yardımcısı: İsmail Çetin, Sağlık işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı: Dursun Bayram, Basın ve Tanıtımdan sorumlu genel başkan yardımcısı: Taylan Demirelli, Teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcısı: Özgür Varlık, Halka ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcısı: Emin Acar, Eğitimden sorumlu genel başkan yardımcısı: Coşkun Toraman, İstihbarattan sorumlu genel başkan yardımcısı: Şerafet Özcan, Kadın Kollarından sorumlu genel başkan yardımcısı: Adem Kızılcık, Proje geliştirmeden sorumlu genel başkan yardımcısı: Muhterem Gül, Ar-Ge’den sorumlu genel başkan yardımcısı: Recai Memiş, Finansmandan sorumlu genel başkan yardımcısı: Adem Honça

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan