• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Çanakkale Şehitleri Zeytinburnu'nda yad edildi

18 Mart Çanakkale Savaşı Şehitleri'miz, Zeytinburnu İmam Hatip Anadolu Kız Lisesi Müdürü İlyas KESİM, öğretmenleri ve öğrencileri, Sümer İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Oktay ERSEL, öğretmenleri ve öğrencilerinini birlikteliğinde Z.K.S.M'inde Kaymakamlık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'un hazırlamış olduğu program ile anıldılar.

18 Mart 2017 Cumartesi 09:34

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ŞEHİTLERİ ANILDI

Program için gelen eğitim kurumları, misafirler ve davetlileri karşılama görevi Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi Müdürü Kenan KARACA ve öğrencilerine aitti. Kamera ve fotoğraf çekimleri ise müdürlüğünü Ömer YÜKSEL'in yağtığı İ.M.K.B Teknik Meslek Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapılıyordu. Salon girişinde ise Sümer İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni tarafından özel olarak hazırlanmış olan " Mağnetli Türk Bayrağı " hediyeleri verildi. Etkinliğin sunumları Zeytinburnu İmam Hatip Anadolu Kız Lisesi'nden öğrenciler Zeynep NALBANTOĞLU ve Elif ŞAHİN tarafından yapıldı.

İŞTİRAK EDENLER

Zeytinburnu Belediyesi'nden hiç bir temsilcinin iştirak etmediği 18 Mart Çanakkale Savaşı Şehitlerini anma etkinliğine Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın BALABAN, Zeytinburnu Garnizon Komutanlığı Temsilcisi - Zeytinburnu Askerlik Şubesi 11. Dönem Başkanı Personel Albay Halil AKAR, Gazi Osman Paşa Garnizon Komutanlığı Temsilcisi - G.O.P Askerlik Şubesi Başkanı Personel Albay Kadir OKYAY, Zeytinburnu Emniyet Müdürü Cenk ÖZMEN, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT, İlçe Spor Müdürü Ali Kemal DEMİRDAĞ, Zeytinburnu İlçe Müftüsü İsmail GÖKMEN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Kadir Halil UÇAR ve Faruk TOSUN, Zeytinburnu ilçe okul müdürleri ve temsilcileri, okulların aile birlikleri başkan ve temsilcileri ile okulların temsilcileri yanısıra davetliler ve etkinliği hazırlayan iki okulun görevli öğretmenleri iştirak ettiler.

PROGRAM HAYLİ GENİŞ VE GÖRSEL MÜKEMMELLİKTEYDİ

18 Mart Çanakkale Savaşı Şehitleri Zeytinburnu etkinliği proğramı tüm şehitlerimizin ruhları adına yapılan saygı duruşu akabinde Sümer İmam Hatip Orta Okulu Müzik Öğretmeni Sibel GÖREN'in eşliğinde İstiklal Marşı'mız coşkulu bir şekilde okundu. Kuran'ı Kerim Tileveti'nin okunması sonrasında Zeytinburnı İmam Hatip Anadolu Kız Lisesi Tarih Öğretmeni Murat İMANLI, günün anlamı ve mahiyeti üzerine konuşma ve anlatımlarını sundu. Sümer İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Oktay ERSEL kendi yazmış olduğu " ŞEHİT " adlı şiirini yansıttı. İlçenin duayen Gazetecisi Mehmet ALPAY kendi yazmış oldupu " ÇANAKKALE " şiirini beden dilini tiyatral hale getiererek sahneledi. Sümer İmem Hatip Ortaokulu öğrencileri Orotoryo ve tiyatral gösterimlerini iç içe alarak hayli güzell sahnelemeler yaptılar. Orotoryo için 11 erkek, 13 kız ve tiyatral gösteri içinde 7 asker, bir anne ve Seyit onbaşıyı simgeleyen 2 oğrenci ile toplamda 35 öğrenci güzel bir sahneleme yapmalarının mutluluğundaydılar. Sahne bitiminden sonra Seyit Onbaşı rolündeki öğrenci, bir asker öğrenci eşliğinde sahnede gösteride sergilenen Türk Bayrağı'nı Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın BALABAN'a hediye ettiler. Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni ve resmi törenlerin gedikli sunucusu Mehmet Sena HASANOĞLU Mehmet Akif ERSOY'un yazmış olduğu " ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE " adlı şiiri kendine has " Bas " sesiyle mükemmel üstü bir şekilde yorumladı.

TİYATRO GÖSTERİSİ İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNDEYDİ

Zeytinburnu İmam Hatip Anadolu Kız Lisesi'nin 9 erkek ve 9 kızdan oluşan tiyatro ekibinin " ÖNCE VATAN " adlı gösterileri başladı. Çanakkale savaşı başlarken genç erkeklerin tellal ile askere çağrılmaları. nişanlı kızın nişanlısının sağlıkla dönmesi için gıyabındaki Kına Gecesi, asker mektubu sahnelemesi ve askerin gazi olarak dönüşü, usta tiyatrocuları bile aratmayacak şekilde yansıtıldı ve izleyicilerden dakikalatca süren alkış alkış aldılar. Aynı okulun öğrencilerinden Hicran GÜNEŞ, " ÇANAKKALE GEÇİLMEZ " isimli şiiri lirik bir tarzda okudu ve ödülüde büyük alkışlar oldu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan