• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Çanakkale Şehitleri Zeytinburnu'nda yad edildi

18 Mart Çanakkale Savaşı Şehitleri'miz, Zeytinburnu İmam Hatip Anadolu Kız Lisesi Müdürü İlyas KESİM, öğretmenleri ve öğrencileri, Sümer İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Oktay ERSEL, öğretmenleri ve öğrencilerinini birlikteliğinde Z.K.S.M'inde Kaymakamlık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'un hazırlamış olduğu program ile anıldılar.

18 Mart 2017 Cumartesi 09:34

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ŞEHİTLERİ ANILDI

Program için gelen eğitim kurumları, misafirler ve davetlileri karşılama görevi Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi Müdürü Kenan KARACA ve öğrencilerine aitti. Kamera ve fotoğraf çekimleri ise müdürlüğünü Ömer YÜKSEL'in yağtığı İ.M.K.B Teknik Meslek Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapılıyordu. Salon girişinde ise Sümer İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni tarafından özel olarak hazırlanmış olan " Mağnetli Türk Bayrağı " hediyeleri verildi. Etkinliğin sunumları Zeytinburnu İmam Hatip Anadolu Kız Lisesi'nden öğrenciler Zeynep NALBANTOĞLU ve Elif ŞAHİN tarafından yapıldı.

İŞTİRAK EDENLER

Zeytinburnu Belediyesi'nden hiç bir temsilcinin iştirak etmediği 18 Mart Çanakkale Savaşı Şehitlerini anma etkinliğine Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın BALABAN, Zeytinburnu Garnizon Komutanlığı Temsilcisi - Zeytinburnu Askerlik Şubesi 11. Dönem Başkanı Personel Albay Halil AKAR, Gazi Osman Paşa Garnizon Komutanlığı Temsilcisi - G.O.P Askerlik Şubesi Başkanı Personel Albay Kadir OKYAY, Zeytinburnu Emniyet Müdürü Cenk ÖZMEN, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT, İlçe Spor Müdürü Ali Kemal DEMİRDAĞ, Zeytinburnu İlçe Müftüsü İsmail GÖKMEN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Kadir Halil UÇAR ve Faruk TOSUN, Zeytinburnu ilçe okul müdürleri ve temsilcileri, okulların aile birlikleri başkan ve temsilcileri ile okulların temsilcileri yanısıra davetliler ve etkinliği hazırlayan iki okulun görevli öğretmenleri iştirak ettiler.

PROGRAM HAYLİ GENİŞ VE GÖRSEL MÜKEMMELLİKTEYDİ

18 Mart Çanakkale Savaşı Şehitleri Zeytinburnu etkinliği proğramı tüm şehitlerimizin ruhları adına yapılan saygı duruşu akabinde Sümer İmam Hatip Orta Okulu Müzik Öğretmeni Sibel GÖREN'in eşliğinde İstiklal Marşı'mız coşkulu bir şekilde okundu. Kuran'ı Kerim Tileveti'nin okunması sonrasında Zeytinburnı İmam Hatip Anadolu Kız Lisesi Tarih Öğretmeni Murat İMANLI, günün anlamı ve mahiyeti üzerine konuşma ve anlatımlarını sundu. Sümer İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Oktay ERSEL kendi yazmış olduğu " ŞEHİT " adlı şiirini yansıttı. İlçenin duayen Gazetecisi Mehmet ALPAY kendi yazmış oldupu " ÇANAKKALE " şiirini beden dilini tiyatral hale getiererek sahneledi. Sümer İmem Hatip Ortaokulu öğrencileri Orotoryo ve tiyatral gösterimlerini iç içe alarak hayli güzell sahnelemeler yaptılar. Orotoryo için 11 erkek, 13 kız ve tiyatral gösteri içinde 7 asker, bir anne ve Seyit onbaşıyı simgeleyen 2 oğrenci ile toplamda 35 öğrenci güzel bir sahneleme yapmalarının mutluluğundaydılar. Sahne bitiminden sonra Seyit Onbaşı rolündeki öğrenci, bir asker öğrenci eşliğinde sahnede gösteride sergilenen Türk Bayrağı'nı Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın BALABAN'a hediye ettiler. Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni ve resmi törenlerin gedikli sunucusu Mehmet Sena HASANOĞLU Mehmet Akif ERSOY'un yazmış olduğu " ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE " adlı şiiri kendine has " Bas " sesiyle mükemmel üstü bir şekilde yorumladı.

TİYATRO GÖSTERİSİ İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNDEYDİ

Zeytinburnu İmam Hatip Anadolu Kız Lisesi'nin 9 erkek ve 9 kızdan oluşan tiyatro ekibinin " ÖNCE VATAN " adlı gösterileri başladı. Çanakkale savaşı başlarken genç erkeklerin tellal ile askere çağrılmaları. nişanlı kızın nişanlısının sağlıkla dönmesi için gıyabındaki Kına Gecesi, asker mektubu sahnelemesi ve askerin gazi olarak dönüşü, usta tiyatrocuları bile aratmayacak şekilde yansıtıldı ve izleyicilerden dakikalatca süren alkış alkış aldılar. Aynı okulun öğrencilerinden Hicran GÜNEŞ, " ÇANAKKALE GEÇİLMEZ " isimli şiiri lirik bir tarzda okudu ve ödülüde büyük alkışlar oldu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan