• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Milli şairimiz Mehmet Akif ZKS’de anıldı

12 Mart 1921'de T.B.M.M'nce kabul edilen İstiklal Marşı'mızın 96'ıncı yılı ve yazarı olan Milli Şair Mehmet Akif ERSOY, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen bir programla anıldı.

15 Mart 2017 Çarşamba 23:50

Zeytinburnu Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi Müdürü Necip Fazıl POYRAZ, öğretmenleri, öğrencileri ve Şehit Polis Kadir Cihan KARAGÖZLÜ Ortaokulu Müdürü Harun CAN, öğretmenleri, öğrencileri ile müşterek olarak hazırlamış olduğu programda öğrencilerin sahnedeki özverileri gönüllerdeki alkışların tümünü topladı. ZKSM'ndeki Programın düzeni için Haluk Ündeğer İlkokulu Müdürü Hasan AKSOY ile öğrencileri davetli ve misafirleri mini şekerlemeler ve kolonya ikramları ile karşıladılar. Etkinliği fotoğraf ile video çekimleri Ömer YÜKSEL'in müdürlüğünü yaptığı İMKB Teknik Meslek Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapıldı. Programın devetiyeleri müdürlüğünü Mustafa BAYRAKDAR'ın yaptığı Veliefendi İlkolulu idaresi tarafından hazırlanırken konu ile ilgili yarışmada derece alan öğrencilerin ödülleri de Toki Şehit Samih Balaban İmam Hatip Ortaokulu ve O.A.B tarafından hazırlandı.

Programa Garnizon Komutanlığı Temsilcisi-Zeytinburnu Askerlik Şubesi 11. Dönem Başkanı Personel Alpay Halil AKAR, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İSKENDEROĞLU, İlçe Milli Eğitim Şune Müdürlerü Kadir Kalil UÇAR ile Şube yeni Müdürü Faruk TOSUN, İlçe Müftüsü İsmail GÖKMEN, İlçemiz okul müdürleri ve okulları aile birliği başkanları ile temsilcileri, temsilci öğretmenler ile öğrencilerin iştirak ettiler. Şehitlerimizin manevi ruhları adına saygı duruşu yapıldı ve akabinde Şehit Polis Kadir Cihan KARAGÖZLÜ Ortaokulu Müzik Öğretmeni Hakan ARAT eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Günün anlam mahiyetindeki konuşmasını Zühtü Kurtulmuş Amadolu Lisesi Müdürü Necip Fazıl POYRAZ taraından yapıldı. POYRAZ sade, özetlemesi ve hayli güzel anlatımı ise davetlilerin alkışlarınının güzelliği salonu süslemesi ile ödüllendirildi. Şehit Polis Kadir Cihan KARAGÖZLÜ Ortaokulu öğretmenleri Serhat AL ve öğrencilerince hazırlanan " Bilinmeyen Yönleriyle Mehmet Akif ERSOY " slayt gösterimi akabinde öğretmenler Masum KÜÇÜKARSLAN ile Aylin SERGEN ve Kenan ÇOLAK'ın hazırladığı " Halkın Gözüyle Mehmet Akif ERSOY " slayt gözterimleri .zleyicilere görsl slayt olarak aktarıldı.

Programın sunuculuğnun Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi öğrencileri Mehmet TAKSİRAT ile Zeynep KANGAL tarafından yapıldı. Şehit Polis Kadir Cihan KARAGÖZLÜ Ortaokulu Öğretmeni Şadiyye KILIÇ'ın kareografisini hazırladığı " YE'S ve ÜMİT " şiir tiyartal gösterimi bu okulun öğrencileri Nursena IŞIK ve Kübra KECİRKANAT'ın mükemmel üstü şiir sunumları ile Mehmet Akif ERSOY'un " Bülbül - Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak ve Hakkın Sesleri " şiirleri sözel sergilemeleri adeta yürkleri dağladı. Öğrencilerin sahne hareketliliği ile yüz ve beden mimikleri, sahneyi mükennel kullanmaları yüreklerdeki en güzel alkışlarla ödüllendirildi.

Züktü Kurtulmuş Anadolu Lisesi öğretmeni Murat AYDIN'ın senaristliğini ve rejiliğini yaptığı " Korkma " adlı tiyatral oyun büyük ilgiyle izlendi. Mehmet Akif ERSOY rolünü oyhayan İlhan Furkan ALBAYRAK yüz ve beden mimikleri ve oyun tavırlarını ilgi çekici olarak sergilerken İstiklal Marşı'nın 12 Mart 1921 tarihinde T.B.M.M.'nde okunması anındaki ortamı sergileyen 13 öğrenci yurt insanı tiplerini şahane bir gösterimle sergilediler.

Şehit Polis Kadir Cihan KARAGÖZLÜ Ortaokulu müzük öğretmeni Hakan ARAT ve 3 öğrencisi müzikal sergilemesi için sahne aldılar. Öğrenciler " Hey 15'li 15'li " türküsünü söylerken slayt görüntüde Çanakkale Savaşı'na giden 15 yaşındaki çocuk askerlerin görüntüsü yürek titreticiydi. Öğrencilerin ses, müzik ve enstrümanlarıyla duygu yansıtmaları takdire şayandı.

VE ÖDÜLLER SAHMEDE DAĞITILDI.

İstiklal Marşı'nın kabulü nedeniyle okullararası şiir, resim ve kompozisyonn yarışmalarında derece alan öğrencilerin ödül törenine geçiş yapıldı.

RESİM DALI DERECELERİ

1. 75. Yıl Ortaokulu'ndan İclal KAHRAMAN...2. Abdülhak Hamit Ortaokulu'ndan Hilal KARA ve 3. Ayhan Şahenk Ortaokulu'ndan Nimet KÜÇÜKİBİŞ

ŞİİR DALI DERECELERİ

1. İMKB Teknik Meslek Anadolu Lisesi'nden Berrin Nisa UZUN, 2. 100. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi'mden Ertan DEMİRKIRAN ve 3. Adile Mermerci Anadolu Lisesi 'nden Nurşah GÖKÇE.

KOMPOZİSYON DALI DERECELERİ

1. İMKB Teknik Meslek Anadolu Lisesi'nden Alanur Berivan SARIKOÇ, 2. 100. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi'nden Hilal AKSOY, 3. Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Lisesi'nden Fatih ÖZTÜRK oldular. Öğrencilerin ödülleri Garnizon Komutanlığı Temsilcisi-Zeytinburnu Askerlik Şubesi 11. Dönem Başkanı Personel Alpay Halil AKAR, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İSKENDEROĞLU, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Kadir Kalil UÇAR ile Şube yeni Müdürü Faruk TOSUN ile İlçe Müftüsü İsmail GÖKMEN tarafından verildikten sonra program sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan