• Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim
 • Serpme Kahvaltının Yeni Adresi Belgradkapı Sosyal Tesisleri
 • Eski Bakan Volkan Bozkır, Zeytinburnululara Hamsi İkram Etti
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Milli şairimiz Mehmet Akif ZKS’de anıldı

12 Mart 1921'de T.B.M.M'nce kabul edilen İstiklal Marşı'mızın 96'ıncı yılı ve yazarı olan Milli Şair Mehmet Akif ERSOY, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen bir programla anıldı.

15 Mart 2017 Çarşamba 23:50

Zeytinburnu Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi Müdürü Necip Fazıl POYRAZ, öğretmenleri, öğrencileri ve Şehit Polis Kadir Cihan KARAGÖZLÜ Ortaokulu Müdürü Harun CAN, öğretmenleri, öğrencileri ile müşterek olarak hazırlamış olduğu programda öğrencilerin sahnedeki özverileri gönüllerdeki alkışların tümünü topladı. ZKSM'ndeki Programın düzeni için Haluk Ündeğer İlkokulu Müdürü Hasan AKSOY ile öğrencileri davetli ve misafirleri mini şekerlemeler ve kolonya ikramları ile karşıladılar. Etkinliği fotoğraf ile video çekimleri Ömer YÜKSEL'in müdürlüğünü yaptığı İMKB Teknik Meslek Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapıldı. Programın devetiyeleri müdürlüğünü Mustafa BAYRAKDAR'ın yaptığı Veliefendi İlkolulu idaresi tarafından hazırlanırken konu ile ilgili yarışmada derece alan öğrencilerin ödülleri de Toki Şehit Samih Balaban İmam Hatip Ortaokulu ve O.A.B tarafından hazırlandı.

Programa Garnizon Komutanlığı Temsilcisi-Zeytinburnu Askerlik Şubesi 11. Dönem Başkanı Personel Alpay Halil AKAR, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İSKENDEROĞLU, İlçe Milli Eğitim Şune Müdürlerü Kadir Kalil UÇAR ile Şube yeni Müdürü Faruk TOSUN, İlçe Müftüsü İsmail GÖKMEN, İlçemiz okul müdürleri ve okulları aile birliği başkanları ile temsilcileri, temsilci öğretmenler ile öğrencilerin iştirak ettiler. Şehitlerimizin manevi ruhları adına saygı duruşu yapıldı ve akabinde Şehit Polis Kadir Cihan KARAGÖZLÜ Ortaokulu Müzik Öğretmeni Hakan ARAT eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Günün anlam mahiyetindeki konuşmasını Zühtü Kurtulmuş Amadolu Lisesi Müdürü Necip Fazıl POYRAZ taraından yapıldı. POYRAZ sade, özetlemesi ve hayli güzel anlatımı ise davetlilerin alkışlarınının güzelliği salonu süslemesi ile ödüllendirildi. Şehit Polis Kadir Cihan KARAGÖZLÜ Ortaokulu öğretmenleri Serhat AL ve öğrencilerince hazırlanan " Bilinmeyen Yönleriyle Mehmet Akif ERSOY " slayt gösterimi akabinde öğretmenler Masum KÜÇÜKARSLAN ile Aylin SERGEN ve Kenan ÇOLAK'ın hazırladığı " Halkın Gözüyle Mehmet Akif ERSOY " slayt gözterimleri .zleyicilere görsl slayt olarak aktarıldı.

Programın sunuculuğnun Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi öğrencileri Mehmet TAKSİRAT ile Zeynep KANGAL tarafından yapıldı. Şehit Polis Kadir Cihan KARAGÖZLÜ Ortaokulu Öğretmeni Şadiyye KILIÇ'ın kareografisini hazırladığı " YE'S ve ÜMİT " şiir tiyartal gösterimi bu okulun öğrencileri Nursena IŞIK ve Kübra KECİRKANAT'ın mükemmel üstü şiir sunumları ile Mehmet Akif ERSOY'un " Bülbül - Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak ve Hakkın Sesleri " şiirleri sözel sergilemeleri adeta yürkleri dağladı. Öğrencilerin sahne hareketliliği ile yüz ve beden mimikleri, sahneyi mükennel kullanmaları yüreklerdeki en güzel alkışlarla ödüllendirildi.

Züktü Kurtulmuş Anadolu Lisesi öğretmeni Murat AYDIN'ın senaristliğini ve rejiliğini yaptığı " Korkma " adlı tiyatral oyun büyük ilgiyle izlendi. Mehmet Akif ERSOY rolünü oyhayan İlhan Furkan ALBAYRAK yüz ve beden mimikleri ve oyun tavırlarını ilgi çekici olarak sergilerken İstiklal Marşı'nın 12 Mart 1921 tarihinde T.B.M.M.'nde okunması anındaki ortamı sergileyen 13 öğrenci yurt insanı tiplerini şahane bir gösterimle sergilediler.

Şehit Polis Kadir Cihan KARAGÖZLÜ Ortaokulu müzük öğretmeni Hakan ARAT ve 3 öğrencisi müzikal sergilemesi için sahne aldılar. Öğrenciler " Hey 15'li 15'li " türküsünü söylerken slayt görüntüde Çanakkale Savaşı'na giden 15 yaşındaki çocuk askerlerin görüntüsü yürek titreticiydi. Öğrencilerin ses, müzik ve enstrümanlarıyla duygu yansıtmaları takdire şayandı.

VE ÖDÜLLER SAHMEDE DAĞITILDI.

İstiklal Marşı'nın kabulü nedeniyle okullararası şiir, resim ve kompozisyonn yarışmalarında derece alan öğrencilerin ödül törenine geçiş yapıldı.

RESİM DALI DERECELERİ

1. 75. Yıl Ortaokulu'ndan İclal KAHRAMAN...2. Abdülhak Hamit Ortaokulu'ndan Hilal KARA ve 3. Ayhan Şahenk Ortaokulu'ndan Nimet KÜÇÜKİBİŞ

ŞİİR DALI DERECELERİ

1. İMKB Teknik Meslek Anadolu Lisesi'nden Berrin Nisa UZUN, 2. 100. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi'mden Ertan DEMİRKIRAN ve 3. Adile Mermerci Anadolu Lisesi 'nden Nurşah GÖKÇE.

KOMPOZİSYON DALI DERECELERİ

1. İMKB Teknik Meslek Anadolu Lisesi'nden Alanur Berivan SARIKOÇ, 2. 100. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi'nden Hilal AKSOY, 3. Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Lisesi'nden Fatih ÖZTÜRK oldular. Öğrencilerin ödülleri Garnizon Komutanlığı Temsilcisi-Zeytinburnu Askerlik Şubesi 11. Dönem Başkanı Personel Alpay Halil AKAR, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İSKENDEROĞLU, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Kadir Kalil UÇAR ile Şube yeni Müdürü Faruk TOSUN ile İlçe Müftüsü İsmail GÖKMEN tarafından verildikten sonra program sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kazlıçeşme Abay İmam Hatip Ortaokulu'nun, " Hoş Geldin ,Ya Şehr- i Ramazan " Programı ,öğretmenleri ve öğrencileriyle izleyenlere muhteşem anlar yaşattı.

 • Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Metrobüs şoförü Ramazan Yıldız'a, sürücüsü olduğu araçla Zeytinburnu metrobüs durağına gireceği esnada, annesinin elini bırakıp yola atlayan küçük çocuğu fark edip, direksiyonu bariyerlere doğru kırarak çocuğun hayatını kurtarması sebebiyle İETT Genel Müdürü Özel Ödülü verildi.

 • Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan “Yaşlılar Meclisi” nin 1. olağan genel kurul toplantısı 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 14.00 de yapıldı.

 • Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Gazeteci, yazar Mehmet Şevki Eygi, Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen, "Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi"ne katıldı.

 • Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  11 ayın sultanı Ramazan coşkusu Zeytinburnu’nda başlıyor. Binlerce kişinin aynı sofrada buluşacağı meydan ve sokak iftarları, tasavvuf musikisi dinletileri, konserler, sema gösterileri, Kur’an tilavetleri, çocuk etkinlikleri, kitap fuarı, sahur sohbetleri ve söyleşilerle Ramazan bu yıl Zeytinburnu’nda bir başka yaşanacak.

 • Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Tanıştığı kız arkadaşı yüzünden uyuşturucunun bataklığına sürüklenen Hasan Ölmez’in hayata tutunmak ve bu bataklıktan çıkma için verdiği inanılmaz mücadelenin hikayesi. Hikayenin baş kahramanlarından biri ise Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap..

 • Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Edirne’de, sınır birliklerince Yunanistan sınırından yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmak isteyen, FETÖ/PDY terör örgütü bağlantısı nedeniyle KHK kararları ile mesleklerinden ihraç edilen aralarında komiser ve gazetecilerin bulunduğu 4 şahıs yakalandı.

 • Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri 550 Bilge Nesil öğrencisiyle birlikte Çekmeköy’de gerçekleştirilen geleneksel piknik organizasyonunda bir araya geldi.

 • Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Zeytinburnu Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nin Aile Haftası kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği Açıkhava Sineması Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

 • Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Kuran ve Sünnet ışığında Zeytinburnu’nda hizmetlerine aralıksız devam eden Müceddid Vakfı Ramazan Ayında da birçok farklı organizasyona imza atmaya devam ediyor.

 • Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu’nu anlatan en iyi kareyi yakalamak için bu yıl 7’ncisi düzenlenen Geleneksel Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Birincinin 12 bin TL ile ödüllendirileceği yarışmaya başvurular 01 Aralık Cuma günü sona erecek.

 • Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Zeytinburnu’nun hatta İstanbul’un en etkin derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği yağmura rağmen 25. Geleneksel İstanbul Piknik buluşmasını yaptı. Dereliler yağmur çamur demeden piknikte izdihama neden oldu.

 • Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  18. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali'nin kapanış töreninde sahne alan Türk Müziği’nin başarılı isimlerinden Yavuz Bingöl, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

 • Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde sanat eğitimi alan 860 öğrenci 20 Mayıs günü düzenlenen Mezuniyet Şöleni ile sertifikalarını aldı. 26 branşta öğrenim gören katılımcıların eserlerinden oluşan serginin açıldığı programda müzik branşlarından mezun olan öğrenciler de bir konser verdi.

 • İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  Ak Parti Sümer Mahallesi eski başkanı ve Kubbeli Cami Dernek başkanı işadamı Ali Çebi’nin babası İsmail Çebi (76) geçirdiği kalp krizi sonucu hakka yürüdü.

 • Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep’te 4 ay önce şüpheli bir şekilde ölen 4 yaşındaki erkek çocuğu Ziyade’yi altını kirlettiği için üvey annesinin öldürdüğü ortaya çıktı. Katil zanlısı üvey anne Zeytinburnu Emniyetinin başarılı operasyonu ile yakalandı

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.8%

8.3%

8.5%

6.1%

30.3%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan