• Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim
 • Serpme Kahvaltının Yeni Adresi Belgradkapı Sosyal Tesisleri
 • Eski Bakan Volkan Bozkır, Zeytinburnululara Hamsi İkram Etti
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

AK Parti spor camiasından EVET desteği istedi

AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı Spor Komisyonunun düzenlediği Amatör Spor Kulüpleri Temsilcileri İl Buluşması organizasyonuna katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti'nin iktidara geldiğinden bu yana yapılan büyük yatırımlarla spor camiasının çağ üstüne çağ atladığını söyledi.

10 Mart 2017 Cuma 10:25

Yeşilköy'de Wow Hotel Convention Center'da düzenlenen organizasyona Akif Çağatay Kılıç'ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, AK Parti İstanbul milletvekilleri ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Zeytinburnu Belediye Bbaşkanı Murat Aydın, Zeytinburnu Amatörler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven, Zeytinburnu’nda ki Amatör Kulüp Başkanları ile İstanbul’daki 1300 amatör spor kulübünün başkanı katıldı.

Organizasyonda konuşan Bakan Kılıç, çok önemli bir toplantıda bir araya gelindiğini belirterek, şunları söyledi:  "Özelikle gençlerimizin gelecek yürüyüşünde çok önemli yer tutan fiziksel ve bedensel aktivitelerini geliştirmeleri konusunda en önemli desteği veren siz çok değerli amatör spor ailesi ve kulüpleri ile bir aradayız. Buradaki kardeşlerimizin ne kadar büyük faaliyetler içinde olduğunu, bu faaliyetler konusunda farklı yerlerden destek istediklerini ve kimisini bulduklarını kimisini bulamadıklarını biliyoruz. Şöyle bir gerçek var, AK Parti iktidara geldiğinden beri, kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu sorumluluğu üstlendiğinden beri, spor camiası çağ üstüne çağ atlamıştır. Sadece İstanbul ölçeğinden bakarsak, yapılan yatırımlarla son 15 yılda nereden nereye geldiğimizi çok daha rahat anlıyoruz."

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüklerine ait tesisleri ve sahaları amatör kulüplerin ücretsiz kullanabildiğini hatırlatan Bakan Kılıç, "Cumhuriyetimiz kurulduğundan beri, 2002 yılına kadar inşa edilen spor tesisi sayısı 1550 civarında, 2002'den bugüne kadar inşa edilen tesis sayısı ise 1650'yi geçmiş durumda. Geçen yıl içerisinde başlatmış olduğumuz tesisleşme hamlesinin çerçevesinde mahalle tipi olarak tabir ettiğimiz tesislerimiz de var. Bunları mahallelere yapıyoruz, bunların sayısı da 1300'ü geçti. Vatandaşımız, gencimiz orada sporunu yapsın, aileler çocuklarının nerede spor yaptığını bilsin. Bunların kullanımı ücretsizdir." şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortak çalışması doğrultusunda, okullardaki salonların da artık sporcu ve kulüplerin hizmetine girdiğinin altını çizen Kılıç, kulüplere yapılan yardımlar hakkında ise, "Bu sene, Türkiye'deki 13 bini aşkın spor kulübümüze yapacağımız malzeme yardımının toplam değeri 15 milyon lira. Bu kadar yatırım yapıyoruz, bunun karşılığında almamız gereken geri dönüşüm biraz daha fazla olmalı. Bunun için hep birlikte daha fazla çalışacağız." ifadelerini kullandı.Bakan Kılıç, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasıyla ilgili olarak ise şöyle konuştu: "16 Nisan günü Türkiye Cumhuriyeti'nde bir ahlak oylaması olacak, sandık başına gidilecek. Biz milletimize her zaman güvendik, beraber olduk. TBMM'nin başkanlık kürsüsünün arkasında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.' sözü yazar. İnşallah 16 Nisan akşamı, tam ama tam anlamıyla bu sözü gerçekleştirmiş olacağız. Çünkü sizler, en üst makamdaki yöneticiyi doğrudan seçeceksiniz. 16 Nisan günü sizlerden bir 'Evet' bekliyoruz. İnşallah 16 Nisan akşamı demokrasimizin, milletimizin çok daha güçlenerek geleceğe yürüyüşünü hep birlikte göreceğiz. 2023 hedeflerimize hep beraber gideceğiz."

Topbaş: "6 milyona yakın insanımız tesislerimizden faydalanıyor"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da spor yapabilmek için altyapı yatırımlarının önemini vurguladı. İstanbul'un nüfus olarak dünyanın 124 ülkesinden daha büyük olduğunu aktaran Topbaş, "Böyle büyük bir kentte insanlara spor yapacağı fırsatları vermek gerekir. Nüfusunun yüzde 40'ı, 30 yaş altı olan bir nesil olimpiyatlarda niçin madalyalar toplayamaz? Bu bağlamda bizler, başta okullarda kapalı spor salonları yapıyoruz ve yapmaya devam ediyoruz. Salon yaptığımız okullarda dereceler başladı. Şu an 6 milyona yakın insanımız tesislerimizden faydalanıyor. Bugüne kadar 3 katrilyon yatırım yaptık. 16 Nisan'da 'Evet' denildiğinde Türkiye'de yeni bir sistem ortaya çıkacak ve bu bize çok daha farklı kapılar açacak, daha büyük yatırımların önünü açacak." değerlendirmesinde bulundu.

Çalık: "İnşallah 17 Nisan sabahı 'Evet'le uyanacağız"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da "Sporun Birleştirici Gücü" sloganıyla gerçekleştirilen organizasyonun son derece faydalı geçtiğini aktararak, 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması hakkında şöyle konuştu: "Önündeki engeller kalkmış bir Türkiye için 16 Nisan'da milletimiz, bayrağımız, tek devlet, tek millet, tek bayrak için kararımız, 'Evet'. 'Hayır' diyenlerin hepsi vatan haini değil ama vatan hainlerinin hepsi 'Hayırcı'. PKK, DAEŞ, FETÖ, PYD, YPG ve uluslararası güçler 'Hayır' diyorlar. Bunları vatan haini olarak nitelendiriyoruz, vatan hainlerinin hepsi 'Hayır' diyor. Turgut Özal, Alparslan Türkeş ve Necmettin Erbakan 'Sistem değişmeli, parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçiş yapılmalı.' demiş. Geçmişten bugüne milletin adamları kararı vermiş. Söz ve karar 16 Nisan'da milletimizde. İnşallah 17 Nisan sabahı 'Evet'le uyanacağız."

Temurci: "Spor bir ahlaktır, erdemdir, duruştur"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ise yapılan yüzlerce tesisle Türkiye'nin tüm uluslararası organizasyonları düzenleyebilecek bir duruma geldiğini söyledi. Temurci, sporun gençliği kötü alışkanlıklardan da uzak tuttuğunu belirterek, şunları kaydetti: "Bu ülkeyi, vatanı, bayrağı seven herkesin en önemli kaynak olan gençliğe yatırım yapması gerektiğini düşünüyorum. Gençlerimizi sporla felaketlerden kurtarabiliriz. Spor bir ahlaktır, erdemdir, duruştur. 16 Nisan bir siyaset meselesi değildir, bir devlet, millet, gelecek meselesidir. Gençlerimizle daha güçlü bir Türkiye istiyoruz."

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kazlıçeşme Abay İmam Hatip Ortaokulu'nun, " Hoş Geldin ,Ya Şehr- i Ramazan " Programı ,öğretmenleri ve öğrencileriyle izleyenlere muhteşem anlar yaşattı.

 • Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Metrobüs şoförü Ramazan Yıldız'a, sürücüsü olduğu araçla Zeytinburnu metrobüs durağına gireceği esnada, annesinin elini bırakıp yola atlayan küçük çocuğu fark edip, direksiyonu bariyerlere doğru kırarak çocuğun hayatını kurtarması sebebiyle İETT Genel Müdürü Özel Ödülü verildi.

 • Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan “Yaşlılar Meclisi” nin 1. olağan genel kurul toplantısı 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 14.00 de yapıldı.

 • Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Gazeteci, yazar Mehmet Şevki Eygi, Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen, "Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi"ne katıldı.

 • Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  11 ayın sultanı Ramazan coşkusu Zeytinburnu’nda başlıyor. Binlerce kişinin aynı sofrada buluşacağı meydan ve sokak iftarları, tasavvuf musikisi dinletileri, konserler, sema gösterileri, Kur’an tilavetleri, çocuk etkinlikleri, kitap fuarı, sahur sohbetleri ve söyleşilerle Ramazan bu yıl Zeytinburnu’nda bir başka yaşanacak.

 • Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Tanıştığı kız arkadaşı yüzünden uyuşturucunun bataklığına sürüklenen Hasan Ölmez’in hayata tutunmak ve bu bataklıktan çıkma için verdiği inanılmaz mücadelenin hikayesi. Hikayenin baş kahramanlarından biri ise Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap..

 • Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Edirne’de, sınır birliklerince Yunanistan sınırından yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmak isteyen, FETÖ/PDY terör örgütü bağlantısı nedeniyle KHK kararları ile mesleklerinden ihraç edilen aralarında komiser ve gazetecilerin bulunduğu 4 şahıs yakalandı.

 • Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri 550 Bilge Nesil öğrencisiyle birlikte Çekmeköy’de gerçekleştirilen geleneksel piknik organizasyonunda bir araya geldi.

 • Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Zeytinburnu Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nin Aile Haftası kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği Açıkhava Sineması Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

 • Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Kuran ve Sünnet ışığında Zeytinburnu’nda hizmetlerine aralıksız devam eden Müceddid Vakfı Ramazan Ayında da birçok farklı organizasyona imza atmaya devam ediyor.

 • Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu’nu anlatan en iyi kareyi yakalamak için bu yıl 7’ncisi düzenlenen Geleneksel Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Birincinin 12 bin TL ile ödüllendirileceği yarışmaya başvurular 01 Aralık Cuma günü sona erecek.

 • Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Zeytinburnu’nun hatta İstanbul’un en etkin derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği yağmura rağmen 25. Geleneksel İstanbul Piknik buluşmasını yaptı. Dereliler yağmur çamur demeden piknikte izdihama neden oldu.

 • Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  18. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali'nin kapanış töreninde sahne alan Türk Müziği’nin başarılı isimlerinden Yavuz Bingöl, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

 • Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde sanat eğitimi alan 860 öğrenci 20 Mayıs günü düzenlenen Mezuniyet Şöleni ile sertifikalarını aldı. 26 branşta öğrenim gören katılımcıların eserlerinden oluşan serginin açıldığı programda müzik branşlarından mezun olan öğrenciler de bir konser verdi.

 • İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  Ak Parti Sümer Mahallesi eski başkanı ve Kubbeli Cami Dernek başkanı işadamı Ali Çebi’nin babası İsmail Çebi (76) geçirdiği kalp krizi sonucu hakka yürüdü.

 • Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep’te 4 ay önce şüpheli bir şekilde ölen 4 yaşındaki erkek çocuğu Ziyade’yi altını kirlettiği için üvey annesinin öldürdüğü ortaya çıktı. Katil zanlısı üvey anne Zeytinburnu Emniyetinin başarılı operasyonu ile yakalandı

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.8%

8.3%

8.5%

6.1%

30.3%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan