• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

AK Parti spor camiasından EVET desteği istedi

AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı Spor Komisyonunun düzenlediği Amatör Spor Kulüpleri Temsilcileri İl Buluşması organizasyonuna katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti'nin iktidara geldiğinden bu yana yapılan büyük yatırımlarla spor camiasının çağ üstüne çağ atladığını söyledi.

10 Mart 2017 Cuma 10:25

Yeşilköy'de Wow Hotel Convention Center'da düzenlenen organizasyona Akif Çağatay Kılıç'ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, AK Parti İstanbul milletvekilleri ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Zeytinburnu Belediye Bbaşkanı Murat Aydın, Zeytinburnu Amatörler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven, Zeytinburnu’nda ki Amatör Kulüp Başkanları ile İstanbul’daki 1300 amatör spor kulübünün başkanı katıldı.

Organizasyonda konuşan Bakan Kılıç, çok önemli bir toplantıda bir araya gelindiğini belirterek, şunları söyledi:  "Özelikle gençlerimizin gelecek yürüyüşünde çok önemli yer tutan fiziksel ve bedensel aktivitelerini geliştirmeleri konusunda en önemli desteği veren siz çok değerli amatör spor ailesi ve kulüpleri ile bir aradayız. Buradaki kardeşlerimizin ne kadar büyük faaliyetler içinde olduğunu, bu faaliyetler konusunda farklı yerlerden destek istediklerini ve kimisini bulduklarını kimisini bulamadıklarını biliyoruz. Şöyle bir gerçek var, AK Parti iktidara geldiğinden beri, kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu sorumluluğu üstlendiğinden beri, spor camiası çağ üstüne çağ atlamıştır. Sadece İstanbul ölçeğinden bakarsak, yapılan yatırımlarla son 15 yılda nereden nereye geldiğimizi çok daha rahat anlıyoruz."

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüklerine ait tesisleri ve sahaları amatör kulüplerin ücretsiz kullanabildiğini hatırlatan Bakan Kılıç, "Cumhuriyetimiz kurulduğundan beri, 2002 yılına kadar inşa edilen spor tesisi sayısı 1550 civarında, 2002'den bugüne kadar inşa edilen tesis sayısı ise 1650'yi geçmiş durumda. Geçen yıl içerisinde başlatmış olduğumuz tesisleşme hamlesinin çerçevesinde mahalle tipi olarak tabir ettiğimiz tesislerimiz de var. Bunları mahallelere yapıyoruz, bunların sayısı da 1300'ü geçti. Vatandaşımız, gencimiz orada sporunu yapsın, aileler çocuklarının nerede spor yaptığını bilsin. Bunların kullanımı ücretsizdir." şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortak çalışması doğrultusunda, okullardaki salonların da artık sporcu ve kulüplerin hizmetine girdiğinin altını çizen Kılıç, kulüplere yapılan yardımlar hakkında ise, "Bu sene, Türkiye'deki 13 bini aşkın spor kulübümüze yapacağımız malzeme yardımının toplam değeri 15 milyon lira. Bu kadar yatırım yapıyoruz, bunun karşılığında almamız gereken geri dönüşüm biraz daha fazla olmalı. Bunun için hep birlikte daha fazla çalışacağız." ifadelerini kullandı.Bakan Kılıç, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasıyla ilgili olarak ise şöyle konuştu: "16 Nisan günü Türkiye Cumhuriyeti'nde bir ahlak oylaması olacak, sandık başına gidilecek. Biz milletimize her zaman güvendik, beraber olduk. TBMM'nin başkanlık kürsüsünün arkasında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.' sözü yazar. İnşallah 16 Nisan akşamı, tam ama tam anlamıyla bu sözü gerçekleştirmiş olacağız. Çünkü sizler, en üst makamdaki yöneticiyi doğrudan seçeceksiniz. 16 Nisan günü sizlerden bir 'Evet' bekliyoruz. İnşallah 16 Nisan akşamı demokrasimizin, milletimizin çok daha güçlenerek geleceğe yürüyüşünü hep birlikte göreceğiz. 2023 hedeflerimize hep beraber gideceğiz."

Topbaş: "6 milyona yakın insanımız tesislerimizden faydalanıyor"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da spor yapabilmek için altyapı yatırımlarının önemini vurguladı. İstanbul'un nüfus olarak dünyanın 124 ülkesinden daha büyük olduğunu aktaran Topbaş, "Böyle büyük bir kentte insanlara spor yapacağı fırsatları vermek gerekir. Nüfusunun yüzde 40'ı, 30 yaş altı olan bir nesil olimpiyatlarda niçin madalyalar toplayamaz? Bu bağlamda bizler, başta okullarda kapalı spor salonları yapıyoruz ve yapmaya devam ediyoruz. Salon yaptığımız okullarda dereceler başladı. Şu an 6 milyona yakın insanımız tesislerimizden faydalanıyor. Bugüne kadar 3 katrilyon yatırım yaptık. 16 Nisan'da 'Evet' denildiğinde Türkiye'de yeni bir sistem ortaya çıkacak ve bu bize çok daha farklı kapılar açacak, daha büyük yatırımların önünü açacak." değerlendirmesinde bulundu.

Çalık: "İnşallah 17 Nisan sabahı 'Evet'le uyanacağız"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da "Sporun Birleştirici Gücü" sloganıyla gerçekleştirilen organizasyonun son derece faydalı geçtiğini aktararak, 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması hakkında şöyle konuştu: "Önündeki engeller kalkmış bir Türkiye için 16 Nisan'da milletimiz, bayrağımız, tek devlet, tek millet, tek bayrak için kararımız, 'Evet'. 'Hayır' diyenlerin hepsi vatan haini değil ama vatan hainlerinin hepsi 'Hayırcı'. PKK, DAEŞ, FETÖ, PYD, YPG ve uluslararası güçler 'Hayır' diyorlar. Bunları vatan haini olarak nitelendiriyoruz, vatan hainlerinin hepsi 'Hayır' diyor. Turgut Özal, Alparslan Türkeş ve Necmettin Erbakan 'Sistem değişmeli, parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçiş yapılmalı.' demiş. Geçmişten bugüne milletin adamları kararı vermiş. Söz ve karar 16 Nisan'da milletimizde. İnşallah 17 Nisan sabahı 'Evet'le uyanacağız."

Temurci: "Spor bir ahlaktır, erdemdir, duruştur"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ise yapılan yüzlerce tesisle Türkiye'nin tüm uluslararası organizasyonları düzenleyebilecek bir duruma geldiğini söyledi. Temurci, sporun gençliği kötü alışkanlıklardan da uzak tuttuğunu belirterek, şunları kaydetti: "Bu ülkeyi, vatanı, bayrağı seven herkesin en önemli kaynak olan gençliğe yatırım yapması gerektiğini düşünüyorum. Gençlerimizi sporla felaketlerden kurtarabiliriz. Spor bir ahlaktır, erdemdir, duruştur. 16 Nisan bir siyaset meselesi değildir, bir devlet, millet, gelecek meselesidir. Gençlerimizle daha güçlü bir Türkiye istiyoruz."

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan