• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Türk Sineması'nın "Sultan"ı 81 Vilayetin Kadınlarıyla Buluştu

Türk sinemasının usta sanatçı Türkan Şoray, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel 81 vilayetin yöresel kıyafetlerini kuşanan kadınlarla bir araya geldi.

09 Mart 2017 Perşembe 08:12

Türk Sinemasının "Sultan"ı Türkan Şoray, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin düzenlediği “Kadına Saygı” konulu programa katıldı. 81 vilayetin kıyafetlerini kuşanan kadınlarla bir araya gelen usta sanatçı, ünlü Koleksiyoner Ulvi Sulaoğlu’nun "Artist Defteri: Başrolde Türkan Şoray" adlı kendi fotoğraflarından oluşan serginin açılışını da gerçekleştirdi. Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Şoray, “Her gün gazetelerde cinayet haberleri okuyoruz. Televizyonlarda kadına şiddet haberlerini görüyoruz, ne yazık ki bugünü biraz buruk kutluyorum.” dedi.

“KADIN BENİM ANNEM, EŞİM, KIZIM”

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programda kadınları yalnız bırakmayan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da güne ithafen kadınları şu sözlerle tanımladı: “Kadınlar, hayatımızın tam merkezinde. Kadın annemiz, kadın eşimiz, kadın çocuğumuz… Kadınlar hayatın her tarafına hakim ama 8 Mart Dünya Kadınlar Günü onların daha da özel anılmalarına katkı sağlıyor. Onlar bugün tüm Türkiye’ye birlik ve beraberlik mesajı vermek için Rumeli’den tutun da Anadolu’nun birçok bölgesine ait yöresel kıyafetleri giyip geldiler, iyi ki varlar.”

“BAZI FOTOĞRAFLARIMI BEN BİLE İLK KEZ BURADA GÖRDÜM”

Kadınların hayatını kolaylaştırmak ve olaylara farklı bir pencereden bakabilmelerini sağlamayı amaçlayan programda ünlü Koleksiyoner Ulvi Sulaoğlu da Türkan Şoray’a ait karelerden derlediği fotoğraf sergisinin açılışını usta sanatçı Şoray ile birlikte gerçekleştirdi. Şoray, kendisinin bile ilk kez gördüğü birçok fotoğrafının olduğunu aktararak sergiye ilişkin, “Öncelikle benim adıma bu anlamlı sergiyi hazırladıkları için Zeytinburnu Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Ulvi Bey’e de böylesine güzel bir koleksiyonu ortaya koyduğu için minnettarım. Muazzam bir emek vermiş. Bazı fotoğraflarımı ben bile ilk kez burada gördüm.” dedi.

Kadınlar Günü’nü buruk kutlamasının sebebi olarak kadına karşı şiddeti işaret eden usta oyuncu Şoray, şunları söyledi:“Böyle özel bir günde adıma açılan sergi için çok teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki bugünü büyük bir coşku ile kutlayalım. Ama maalesef ki benim içim buruk. Bu sebeple de buruk kutluyorum. Çünkü her gün gazetelerde cinayet haberleri okuyorum. Tabii ki umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Çünkü kadınlar güçlüdür, gelecek yıllarda eğitimli ve toplumun her kesiminde yer almış kadınların olduğu günleri sabırsızlıkla bekliyorum. O günün de geleceğine inanıyorum."

UĞURKAN EREZ’DEN 8 MART’A ÖZEL DEFİLE

Ünlü Kareograf Uğurkan Erez de 8 Mart’a özel defilesiyle Dünya Kadınlar Günü’ne destek veren isimler arasında yer aldı. Günümüzde yok olmaya yüz tutmuş meslekler arasında yer alan terziliğin kaybolmaması, gelecek nesillere aktarılması ve kadınlara terzilik mesleğinin sevdirilmesi amacıyla “En Güzel Kıyafeti Ben Dikerim” yarışmasının grafiğini hazırlayan Uğurkan Erez, kadınları çiçeğe benzeterek, “Sizler birer çiçeksiniz, biz erkekler de sizinle birlikte yaşarak yanınızda mutlu oluyoruz. Bu sebeple bugün aranızda yer almaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Kadınlarımıza özel düzenlemiş olduğumuz “En Güzel Kıyafeti Ben Dikerim” yarışmasında finale kalmış 10 elbisemiz bulunuyor. Buradaki en önemli şey kadınlarımızın hiçbiri manken değil. Elbiselerini kendileri dikip, kendileri hazırlamışlar yarışmayı anlamlı kılan da bu.” diye konuştu.

KADIN MECLİSİ ANADOLU RENKLERİNE BÜRÜNDÜ

Kadına Saygı programının bu yıl 3’üncüsünü düzenlediklerini söyleyen Zeytinburnu Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülmen Güven, “Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Ülkemiz çok zor bir dönemden geçti. Bu sebeple bu yılki programımızda birlik ve beraberlik mesajı vermek istedik. Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde gönüllü görev alan kadınlarımız, 81 vilayetin yöresel kıyafetlerini kuşanarak 8 Mart’ta tüm Türkiye’ye barış mesajı verdi.” dedi.

SİLİVRİ’DEN HAKKARİ’YE TÜM KADINLAR SERGİDEYDİ

Programa Silivri’ye ait yöresel kıyafetiyle katılan Sonay Demirci, “Kadınlar günümüz kutlu olsun. Ülkemizin çok zor bir dönemden geçtiğini düşünerek bu yıl birlik ve beraberlik mesajı vermek istedik. Bu sebeple Türkiye’yi temsilen her yöreden insanlarımızla bir arada olmak için Anadolu’dan 81 vilayetimizin yöresel kıyafetlerini kuşandık. Laz, Kürt, Çerkez hiç fark etmez biz hepimiz biriz, kadınız ve güçlüyüz.” dedi.

Şanlıurfa yöresine özgü kıyafetiyle programda yer alan Sibelmen Gülerek ise, “Şiddetsiz bir toplum istiyorum. Erkeklerin açtığı sorunları kadınlar ve çocuklar çekiyor bunların artık olmamasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

SULTAN’A SÜRPRİZ

Kadına Saygı programı açılış ve konuşmalarının ardından yöresel kıyafetleriyle sahne alan kadınlar, ünlü oyuncu Türkan Şoray’a mini bir konser verdi. “Selvi Boylum Al Yazmalım” sürpriziyle duygulanan Şoray, kendisine yapılan bu jeste karşılık ayağa kalkıp sahneye çıktı. “Biz kadınlar sevgi doluyuz, imkan verildiği takdirde gücümüz ortaya çıkıyor. Dünyayı çok daha güzelleştirilebiliriz.” diyen Şoray, çağdaşlaşmanın gücü kadının toplumdaki gücü ile gerçekleşir. Buna toplum olarak inanır, eğitim olarak da önem verirsek kadına yönelik şiddet problemlerinin kalkacağına inanıyorum. O günlerin umudu ile Kadınlar Günümüz tekrar kutlu olsun. Hepinizi o güzel yüzünüzden, yüreğinizden öpüyorum.” dedi.

“En Güzel Kıyafeti Ben Dikerim” defilesiyle devam eden program, Türk pop müziğinin sevilen sanatçısı Ayşegül Aldinç’in konseriyle sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan