• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

'Ülkemin geleceğini Şer odakları değil Halk belirleyeceği için EVET’

16 Nisan’da yapılacak referandumda ‘evet’ diyeceğini açıklayan, İşadamı Mustafa Bayır, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin ülkemiz için daha faydalı olacağını söyledi.

08 Mart 2017 Çarşamba 13:37

Konuyla ilgili Zeytinburnu Haber Gazetesine açıklamalarda bulunan Bayır, Türkiye Cumhuriyeti 16 Nisan'da tarihi bir karar için referandum yapacak ve sandık başına gidecek. Yapılacak olan bu referandum Ülkemizin geleceği için tarihi bir önem arz etmektedir. Devletin bekası için, darbe çağrısına fırsat vermemek için, Türkiye'yi kaos ve kriz ortamına sürüklememek için, vesayetin sona ermesi ve istikrar için, milli irade için, sırtını teröre dayayan yurt dışındaki hainlere karşı durabilmek için Filistin ve Suriye'deki mazlumlar için, Türkiye'yi koalisyonlara mahkum etmemek için, çocuklarımızın geleceği için, toplum olarak hak ettiğimiz refah seviyesine ulaşmak için, 'evet' diyorum. Hükümet sistemi değişikliğini rejim değişikliği gibi lanse etmeye çalışan 'hayır'cılara inat 'evet' demeliyiz dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde de egemenlik kayıtsız şartsız milletimizindir. Bu bir sistem değişikliğidir. Ayrıca yapılan düzenlemeyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz daha da güçlenecek. Artık etkisiz ve yetkisiz bir Millet Meclisi olmayacak. Devlet içerisindeki çift başlılık ortadan kaldırılacak. Cumhurbaşkanı’nın denetlenmesinin de önü açılacak. Bunun aksi yönünde konuşanlar ülkemizin menfaatleri için değil kendi menfaatleri için yalanlamalar yapıyorlar. Ama başarılı olamayacaklar. Halkımız onların bu oyununu da bozacak. Allah’ın izniyle referandumda millet olarak ‘evet’ diyerek Türkiye’nin güçlü bir devlet olmasını istemeyenlere en güzel cevabı vereceğiz.

Bu referandum, darbeler döneminin de bitmesi anlamına geliyor. 'Çok rahat bir referandum olur, sandığa gitmeye gerek yok' demeden, herkes gidip oyunu mutlaka kullanmalı. Anayasa değişikliklerinde vatandaş onayı ne kadar yüksek olursa sonuç o denli değerli olacaktır. Cumhurbaşkanı-hükümet çatışmasının önlenmesi, yargının tarafsızlığı, dinini yaşamak isteyenlere gerici, yobaz ve çağ dışı yakıştırmalarının yapılmasını önlemek, terör örgütleriyle etkin mücadele etmek, Türkiye'yi kutuplaştırmak isteyenlere izin vermemek için 'evet' demek zorundayız.

16 Nisan’ın Amacı millet iradesinin sandıklara yansıması, ekonomik ve siyasi belirsizlikleri sona erdirecek yeni bir dönemin başlaması. Kişilere göre değil anayasa ve yasalarla teminat altına alınan bir yönetim sisteminin hayata geçmesi. Halkın tercihleriyle sandıktan çıkacak sonuç, demokrasinin gereği, hepimizin tartışmasız kabul etmesi gereken bir sonuçtur. Referandum süreci ülkenin geleceği için önemli ancak kamu görevlilerinin haklı talep ve beklentilerinin de ötelenmemesi gerekiyor. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için 16 Nisanda EVET diyeceğim.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan